20 TOP miejsc dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg to atrakcyjne miasto znajdujące się nad Morzem Bałtyckim, które co roku przyciąga mnóstwo turystów z Polski i nie tylko. Ze względu na swoje położenie, bogatą historię i różnorodne atrakcje stanowi ciekawą propozycję wakacyjną dla całych rodzin. Jakie atrakcje szczególnie sprawdzą się w przypadku rodzinnych wycieczek do Kołobrzegu? Poniżej znajduje się dwadzieścia propozycji.

1. Miasto Myszy to jedyna wystawa w Europie poświęcona w pełni tym małym gryzoniom, których jest tutaj ponad pięćset. Rozmieszczone są w atrakcyjnych pomieszczeniach tematycznych pełnych labiryntów, a na miejscu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą poznać sporo ciekawostek na ich temat.

2. Muzeum 6D to nietypowe muzeum interaktywne, dzięki któremu można zdobyć wiedzę na temat historii miasta i nie tylko. Wszystko to odbywa się w miejscu, w  którym eksponaty mogą być dotykane, a wyrażanie na głos swojej opinii i świetna zabawa są jak najlepiej przyjmowane.

3. Ukryta Kraina jest miejscem, które szczególnie spodoba się najmłodszym zwiedzającym. Każdy otrzymuje na wejściu magiczną różdżkę, za pomocą której można eksplorować i odkrywać ukryte w kolorowej przestrzeni informacje i postacie. Na miejscu dzieci będą miały okazję poznać krokodyla Zębusia, Pana Wiewióra oraz wiele skrzatów czy wróżek.

4. Latarnia Morska Kołobrzeg ma 26 metrów wysokości i stanowi idealny punkt widokowy na miasto. Została wybudowana w 1945 roku i na pewno zainteresuje wszystkich miłośników tego rodzaju architektury. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością zwiedzania budowli widniejącej na większości pamiątek z Kołobrzegu.

5. Molo w Kołobrzegu ma już ponad pięćdziesiąt lat, a więc od dekad przyciąga tłumy turystów w sezonie. Zapewnia piękny widok nie tylko na Morze Bałtyckie, ale też na miasto. Warto wybrać się tutaj o świcie albo późnym popołudniem, kiedy nad horyzontem można podziwiać spektakularne wschody i zachody słońca.

6. Miejski Szlak Fortyfikacji Kołobrzeg to coś dla fanów historii. Trasa mająca około dwunastu kilometrów wiedzie przez miejsca powiązane z dawnymi fortyfikacjami i można ją pokonać zarówno pieszo, jak i na rowerze.

7. Wycieczki rowerowe po mieście i jego okolicach to kolejny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Często wiodą przez ciekawe miejsca oraz największe atrakcje, a wielką zaletą Kołobrzegu jest fakt, że w mieście znajduje się sporo wypożyczalni rowerów.

8. Baszta Lontowa to pozostałość po średniowiecznych murach miejskich i obiekt, który spodoba się małym i dorosłym entuzjastom historii oraz architektury. 

9. Muzeum Oręża Polskiego to miejsce, w którym znajdują się imponujące eksponaty, takie jak repliki czołgów, wozy pancerne czy samoloty. Wielbiciele historii, a zwłaszcza pierwszej i drugiej wojny światowej, znajdą tutaj sporo ciekawych maszyn, które można podziwiać z bliska.

10. Wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku Ratusz to budowla, którą trzeba zobaczyć podczas wizyty w Kołobrzegu. Przypomina neogotycką budowlę obronną i zachwyca swoim majestatem, a ponadto w pobliżu znajduje się sporo sklepów z pamiątkami.

11. Kołobrzeskie Muzeum Bursztynu zaprasza turystów do oglądania wspaniałych ekspozycji, na które składają się nie tylko surowe kamienie, ale również wykonana z nich biżuteria oraz artefakty. Na miejscu cała rodzina będzie miała szansę poznać mnóstwo ciekawostek na temat tych bursztynów.

12. Muzeum Minerałów to kolejne miejsce, w którym warto spędzić trochę czasu, zwłaszcza jeśli w rodzinie są osoby zainteresowane minerałami i półszlachetnymi kamieniami. Wystawa robie wrażenie, a w trakcie jej oglądania można dowiedzieć się, jak powstają wielobarwne kamienie. W zbiorach znajdują się setki kamieni, które zostały przywiezione z różnych stron świata.

13. Katedra kołobrzeska należy do najważniejszych zabytków sakralnych w mieście. Została wybudowana w XIV wieku. Warto zajrzeć do środka, gdzie znajdują się zabytkowe chrzcielnica, drewniane ołtarze oraz płaskorzeźba „Ostatnia wieczerza”.

14. Kołobrzeski Skansen Morski daje turystom okazję do przekonania się o tym, jak wygląda życie na okręcie. Można tutaj zwiedzać nie tylko pokład, ale również kajuty.

15. Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to miejsce, gdzie znajdują się naturalnej wielkości figury woskowe przedstawiające znane osobistości i stworzone z wielką dbałością o najmniejsze detale. Zwiedzający mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami Hollywood i nie tylko.

16. Oceanarium w Kołobrzegu pozwala odwiedzającym zobaczyć z bliskiej odległości ryby i stworzenia morskie, a także sporo dowiedzieć się o podwodnym życiu. Jak wiadomo, jest to nadal najmniej zbadana część kuli ziemskiej, niemniej znane fakty na temat mórz i oceanów mogą być zaskakujące.

17. Spacer po kołobrzeskiej promenadzie to świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Widok na morze to jeden z atutów tego wariantu, podobnie jak duża ilość sklepów oraz knajpek z lokalnymi pysznościami.

18. Pergola w Kołobrzegu to restauracja śródziemnomorska urządzona w pięknym stylu i serwująca dania, które są nie tylko pyszne, ale i efektownie podane. W karcie dań znajdują się zarówno dania mięsne, jak i włoskie pasty czy charakterystyczne dla miejscowości nadmorskich ryby.

19. Fishka-Fishka to przytulna restauracja kołobrzeska, w której można skosztować ryb i owoców morza w różnych odmianach. W karcie dań znajdują się również dania wegańskie i smaczne desery.

20. W Filiżance Cafe to urocze miejsce, w którym cała rodzina może zatrzymać się na popołudniową kawę i smaczny deser. Wielką zaletą kawiarni jest fakt, że znajduje się w samym centrum Kołobrzegu, w związku z czym może stanowić przystanek podczas intensywnego zwiedzania miasta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *