30 powodów by odwiedzić Kołobrzeg z dziećmi – jakie atrakcje i miejsca w Kołobrzegu odwiedzić?

Kołobrzeg to miasto o wyjątkowej i długiej historii. Nic więc dziwnego, że można wymienić naprawdę wiele podwodów dla których warto to miasto choć raz w życiu odwiedzić i pokazać swoim pociechom. Prezentujemy więc listę trzydziestu powodów, dla których warto wybrać się z dziećmi na rodzinny wyjazd właśnie do Kołobrzegu. Niektóre z nich mogą was zaskoczyć. Zaczynamy!

1. Wyjątkowy klimat Kołobrzegu.
Kołobrzeg leży w wyjątkowej krainie klimatycznej zwanej Pobrzeżem Kołobrzeskim. Swój wyjątkowy klimat zawdzięcza Morzu Bałtyckiemu. Co ciekawe na terenie miasta można zaobserwować bardzo zróżnicowany klimat miejscowy i wyróżnić kilka klimatycznych mikroregionów, takich jak: klimat plaży, klimat parku i lasu na wydmach, klimat terenów zabudowanych, klimat terenów zabagnionych i doliny Parsęty oraz klimat terenów wysoczyznowych.

2. Uzdrowisko Kołobrzegu. Miasto status uzdrowiska zawdzięcza opisywanemu już powyżej wyjątkowemu klimatowi. Mikroklimat z pewnością pomoże nam zadbać o odporność całej rodziny, być może rozwiąże także problem częstych przeziębień u dzieci.

3. Dobra infrastruktura hotelowa. W Kołobrzegu jest w czym wybierać. Na pewno nie zabraknie dal nas miejsca i każdy z nas znajdzie coś odpowiadającego swoim potrzebom.


4. Ciekawa okolica

Kołobrzeg to miasto pełne ciekawych miejsc i rozrywek. Tak duża różnorodność sprawia, że niezależnie od rodzaju pasji dziecka, każda pociecha znajdzie tu coś dla siebie. Rodzice również nie będą mogli narzekać na nudę.

5. Wyjątkowa promenada. Dzielą ją od morza jedynie metry. To świetne miejsce na rodzinny spacer.


6. Możliwość wypożyczenia roweru czy też melexa. Miasto posiada wiele udogodnień dla turystów. Jeśli nie lubicie spacerować z pewnością znajdziecie tu pojazd dla siebie.


7. Parki. Kołobrzeg to nie tylko morze, ale także piękna przyroda. Miejskie parki są piękne i warte odwiedzenia.


8. Ścieżki rowerowe. Bogata infrastruktura dla rowerzystów wprost zachęca do zwiedzania miasta na dwóch kółkach.


9. Wycieczki na wyspę Bornholm. Z miejskiego portu rano odpływają rejsowe statki na duńską wyspę Bornholm. Taka jednodniowa wycieczka to wspaniała przygoda dla każdego dziecka.


10. Rejsy w Kołobrzegu. Jeśli nie zdecydujemy się na dalszą wycieczkę możemy zafundować swoim dzieciom krótki 40 minutowy rejs po Bałtyku. To również będzie ciekawa przygoda, nie zapomnijcie zabrać pokarmu dla morskich ptaków, które często licząc na jedzenie latają obok statków.


11. Piękne plaże. Jeśli dopisze nam pogoda możemy liczyć na fantastyczne warunki do wygrzewania się na słońcu i zabaw na plaży.


12. Morze. Jeśli temperatura morza nam pozwoli możemy liczyć na niezapomniane kąpiele. Kołobrzeg leży przy otwartym morzu, fale są tu większe niż na przykład w Zatoce Gdańskiej.


13. Piękne zachody słońca. Poświęćmy choć jeden wieczór i raz wybierzmy się wieczorem nad morze, aby podziwiać zachód słońca.


14. Kołobrzeska starów. Warto ją odwiedzić z naszymi dziećmi. Wyjątkowy Ratusz i katedra to obiekty obowiązkowe do pokazania naszym dzieciom jeśli chcemy rozwijać ich wiedzę o świecie i zainteresować je historią i architekturą.


15. Latarnia morska. 26 metrowa latarnia w Kołobrzegu to punkt obowiązkowy podczas wizyty w mieście, który zachwyci każde dziecko.


16 . Skansen morski. Idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy pasjonują się militariami lub po prostu mają ochotę zobaczyć jednostki wodne z różnych okresów.

17. Molo w Kołobrzegu
Spacer po molo to klasyczny sposób spędzania leniwego popołudnia podczas wycieczki nad morze. Kołobrzeskie molo być może nie jest tak znane jak to sopockie, ale również warte uwagi.

18. Park linowy

Idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Dreszczyk emocji gwarantowany. Rozrywka idealna dla osób, które nie mają lęki wysokości.

19. Miasto Myszy w Kołobrzegu. Jedyne takie miejsce na świecie. Choćby z tego powodu nie powinniśmy ominąć go planując swój pobyt w Kołobrzegu. Na miejscu będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 500 myszek różnych ras.


20. Muzeum 6D w Kołobrzegu. Wyjątkowe miejsce, w którym możemy przenieś się na przykład na pokład statku rejsowego z 1913 roku.

21. Wizyta na dzikim zachodzie. Tematyczny park, w którym będziemy mogli wczuć się w mieszkańców miasteczka rodem z westernów.

22. Bastion Panzer

To Centrum Atrakcji Wojskowych. Możemy liczyć tu na ciekawą kolekcję militariów, prawdziwy poligon i strzelnicę.

23. Wystawa zwierzą egzotycznych. Idealne miejsce dla dzieci ciekawych świata, które nie boją się egzotycznych zwierząt.


24. Muzeum Bursztynu. Złoto Bałtyku rozbudza wyobraźnie. Wizyta w muzeum bursztynu to świetne uzupełnienie rodzinnych poszukiwań bursztynów na plaży.


25. Ukryta Kraina w Kołobrzegu

Magiczna różdżka, która pozwala oddziaływać na otoczenie to marzenie wielu dzieci. W Ukrytej Krainie to marzenie staje się prawdą.

26. Spływy kajakowe po rzece Parsęta. Spływy po kołobrzeskiej rzece to kolejna propozycja dla rodzin, które chcą zafundować swoim dzieciom aktywny wypoczynek.


27. Muzeum Minerałów w Latarni Morskiej. Zobaczycie tu wiele efektownych eksponatów z całego świata: kamienie i minerały, ale też ogromne muszle.


28. Muzeum Oręża Polskiego. To pozycja dla zainteresowanych militariami od czasów średniowiecza do dziś.


29. Muzeum „Patria Colbergiensis”. Znajdziecie tu wiele eksponatów z różnych epok. Jeśli jesteście zainteresowani historią odwiedzanego miejsca to pozycja obowiązkowa.

30. Źródło solankowe. Nietypowy punkt na mapie miasta. Od lat stanowi dla mieszkańców źródło solanki, wykorzystywanej na przykład do kiszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *