Atrakcje Kołobrzeg – dzielnica uzdrowiskowa i czyste wybrzeże

Kąpieliska w Kołobrzegu to jedne z najczystszych w kraju! To jednak nie wszystko. Właśnie w Kołobrzegu znaleźć można atrakcje dla dzieci najbardziej oryginalne w skali Europy i świata. Co jeszcze warto wiedzieć? Koniecznie przeczytaj!
Właściwości mikroklimatu i wody morskiej w Kołobrzegu dostrzeżono już na początku XIX wieku. Przerywana wojnami historia uzdrowiska jest niezwykle ciekawa. Wszystko zaczęło się w czasie, gdy na północy Europy powoli zaczęto odkrywać korzyści wynikające z kąpieli w morskich falach. Wcześniej takie rozrywki nie wchodziły nawet w grę, jako nieprzystojne. Pomimo braku infrastruktury, kuracjusze zaczęli zjeżdżać do Kołobrzegu w pierwszej połowie XIX wieku. Miasto Kołobrzeg odznacza się bowiem czystością powietrza i wód, a wyczuwalny jod i aerozol morski wykazują właściwości prozdrowotne. Z czasem utworzono więc Towarzystwo Upiększania Miasta. Był to początek wielkiego rozwoju i zmiany charakteru tego miejsca, z bazy wojskowej w kurort. Dlatego atrakcje w Kołobrzegu dotyczą w dużej mierze dzielnicy uzdrowiskowej. Można tam podziwiać architekturę pierwszych budynków sanatoryjnych! To niesamowita przygoda. Warto wspomnieć, że obecnie miasto Kołobrzeg może pochwalić się rozwiniętą siecią uzdrowisk, w ramach której leczyć można jednocześnie 7000 osób.  Jakie schorzenia i dolegliwości są leczone? Choroby układu oddechowego, układu krążenia, cukrzyca, choroby tarczycy, problemy z przemianą materii.

Miasto Kołobrzeg dzisiaj – nowoczesne centrum odnowy i turystyki

Obecnie miasto Kołobrzeg słynie nie tylko z usług medycznych, ale także świetnie rozbudowanej bazy noclegowej. W hotelach dostępne są zabiegi upiększające i prozdrowotne. Można korzystać z niesamowitych właściwości wód solankowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że mimo upływu lat miasto Kołobrzeg nadal wyróżnia się czystością wód i plaży. Porządek na plaży jest nadzorowany, a o bezpieczeństwo wypoczywających dbają ratownicy. Plażę podzielono na trzy kąpieliska: Zachodnie, Centralne i Wschodnie. Usługodawcy pomyśleli o najmłodszych. W mieście Kołobrzeg atrakcje dla dzieci są widoczne na każdym kroku. Na plaży rozkładane są dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Wieczorem miasto zamienia się w strefę relaksu i zabawy dla młodszych i starszych. O zachodzie słońca warto wybrać się na spacer po molo. Oprócz tego można przechadzać się po deptaku zlokalizowanym wzdłuż plaży. W upalne dni często odwiedzany jest Park Żeromskiego, gdzie turyści odpoczywają w cieniu. Miłośnicy zieleni chętnie pospacerują również po Lesie Kołobrzeskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *