Atrakcje w Kołobrzegu – co robić z dziećmi?

Kołobrzeg jest miastem, które cieszy się popularnością nie tylko w sezonie letnim ze względu na dogodne położenie nad Morzem Bałtyckim. Goście z Polski i różnych stron świata lubią tu przyjeżdżać praktycznie przez cały rok, ze względu na bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, która pozwala poza spacerami brzegiem morza spędzić tu ciekawie czas. Nie do przecenienia jest także wyjątkowy mikroklimat Kołobrzegu, który ma zbawienny wpływ na leczenie chorób skórnych, reumatycznych czy górnych dróg oddechowych. Pobyt w kołobrzeskim czystym powietrzu o wysokiej zawartości jodu polecany jest szczególnie dzieciom, które często obecnie zmagają się z alergiami czy astmą. Miasto jest doskonale przygotowane do przyjęcia małych gości, nie tylko oferując noclegi z dodatkowymi, specjalnie dla nich przygotowanymi atrakcjami, ale zapraszając również w bajkowe miejsca jak Ukryta Kraina.

Gdzie znajduje się Ukryta Kraina?

Ukryta Kraina – interaktywna wystawa dla dzieci zapraszająca ich do przeżywania przygód w baśniowej scenerii, to jedna z atrakcji, które możemy znaleźć wybierając się na spacer morskim nabrzeżem. Kierując się od przystani w Porcie Pasażerskim, skąd odpływają statki wycieczkowe zabierają pasażerów rejsy po kołobrzeskiej redzie lub na duńską wyspę Bornholm, docieramy do ulicy Towarowej. Tuż obok Restauracji Pod Winogronami, serwującej smaczne dania kuchni polskiej i międzynarodowej, znajduje się właśnie Ukryta Kraina – niesamowite miejsce, w którym spełniają się dziecięce marzenia.

Zostań czarodziejem w Ukrytej Krainie – zobacz najlepsze atrakcje w Kołobrzegu.

Od kiedy Harry Potter stał się bohaterem zbiorowej wyobraźni, mnóstwo dzieci marzy o tym, aby kiedyś trafić do szkoły magii w Hogwarcie i posiadać na własność czarodziejską różdżkę. Ukryta Kraina daje im taką możliwość. Każde odwiedzające to miejsce dziecko otrzymuje do ręki własną magiczną różdżkę, która otwiera tajemne wrota i ożywia bohaterów zamieszkujących Ukrytą Krainę. Używając jej, wystarczy wypowiedzieć zaklęcie „Hokus Pokus Abrakadabra”, aby w czarodziejski sposób wejść w interakcje z zabawnymi i oryginalnymi postaciami. Już sama moc czarodziejów, którą zdobywają w tym miejscu dzieci, jest dla nich niepowtarzalną przygodą, pozwalającą poczuć im się jak uczniowie Hogwartu.

Kto zamieszkuje Ukrytą Krainę?

W Ukrytej Krainie na każdym kroku można natknąć się na niezwykłych bohaterów rodem z baśniowych opowieści, którzy ożywają pod dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pan Wiewiór jest znanym wielbicielem masła orzechowego. Pani Mysz ugości dzieci zwiedzające Ukrytą Krainą smaczną herbatką, a Dzika Małpka nie oprze się możliwości spłatania im jakiegoś figla. 5-metrowy krokodyl Zębuś nie jest wcale straszny, bowiem zajmuje go najbardziej ból zęba. Można tu też trafić oczywiście na krasnale, wróżki i inne postacie bawiące i zachwycające dzieci.

Żywe stworzenia w Ukrytej Krainie

Na tym jednak nie koniec atrakcji, jakie oferuje dzieciom Ukryta Kraina. Jej mieszkańcami są również niezwykłe, żywe stworzenia, jak niezwykle przyjazne białe króliki miniaturki, wodne smoki, czyli prehistoryczne aksolotle, złote rybki, ślimaki olbrzymy Achatina oraz gekony lamparcie. Spotkanie z nimi to niezwykła lekcja biologii, szacunku i empatii do świata przyrody, którą dzieci zapamiętają na długo, dzięki podaniu wiedzy w formie doskonałej zabawy.

Godziny otwarcia Ukrytej Krainy

Interaktywna wystawa Ukryta Kraina otwarta jest przez siedem dni w tygodniu i cały rok, dzięki czemu nawet odwiedzając Kołobrzeg poza sezonem letnim, możemy pokazać dzieciom tę niesamowitą dla nich atrakcję. W miesiącach jesienno-zimowych Ukryta Kraina otwarta jest w godzinach od 10.00 do 18.00, a ostatni goście mogą wejść o godz. 17.30. Warto jednak wiedzieć, że w tym czasie godziny otwarcia mogą ulec zmianie, a w wybrane dni wystawa może być zamknięta. Zanim wybierzemy się tam wraz z dziećmi, skontaktujmy się więc z organizatorami pod nr. telefonu 792 555 215 lub wysyłając maila na adres info@ukrytakraina.pl. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, jeśli okaże się na miejscu, że trafiliśmy akurat w nie poza godzinami otwarcia. W miesiącach letnich godziny otwarcia są zazwyczaj wydłużone, a dokładne terminy podawane są zawsze na stronie internetowej Ukrytej Krainy i na Facebooku.

Inne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Poza wizytą w Ukrytej Krainie, w Kołobrzegu warto wybrać się z dziećmi również w inne, niezwykłe miejsca, które potrafią je zafascynować. Niedaleko wystawy znajdziemy Miasto Myszy, w którym mieszka aż ok. 500 tych sympatycznych gryzoni, biegając swobodnie w pełnych fantazji, kolorowych scenografiach. Historię ludności kaszubskiej zamieszkującej tereny, na których leży Kołobrzeg dzieci poznają natomiast w Muzeum 6D – Maszoperii, które przybliża im olbrzymią dawkę wiedzy w zabawny i oryginalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *