Jakie atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci trzeba zobaczyć?

Jeden z największych uczonych w historii, Albert Einstein, powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Wiedza jest bowiem ograniczona, a wyobraźnią można swobodnie ogarnąć cały świat wymyślając go według swoich reguł w zasadzie od nowa. ak atrakcje dla dzieci dostępne w Kołobrzegu mogą rozwijać ich wyobraźnię i co warto zobaczyć, spędzając z najmłodszymi urlop na Pomorzu? Dlatego tak istotne jest podsuwanie od najmłodszych lat dzieciom aktywności, które pomagają im rozwijać wyobraźnię, kreatywne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

Kołobrzeg – nie tylko plaże, to też niezwykłe atrakcje dla dzieci

Kołobrzeg jest jedną z chętniej wybieranych miejscowości zlokalizowanych na Pomorzu, które odwiedzają rodzice z dziećmi. Mogą tu nie tylko wybrać się na piękne plaże i korzystać z uroków polskiego morza, ale równie atrakcyjnie spędzić czas w miejscach przygotowanych z myślą o najmłodszych. W trakcie każdego urlopu mogą przecież zdarzyć się dni deszczowe, które uniemożliwią nam plażowanie. Warto też leniwy wypoczynek do wtóru szumu morskich fal przeplatać dniami bardziej aktywnymi. Będziemy mieli wówczas poczucie pełnego wykorzystania wspólnego czasu z dziećmi i nawiązania z nim głębszej relacji. Możemy też wspólnie odkryć zupełnie nowe zainteresowania, które zaowocują fascynacjami na całe życie i zadziwią znajomych dzieci w ich szkole po powrocie z wakacji. Jakie są miejsca przygotowane specjalnie z myślą dla dzieci w Kołobrzegu, w których będą z pewnością dobrze się bawić i atrakcyjnie spędzą najbardziej pochmurny dzień? Jakie atrakcje w Kołobrzegu czekają na najmłodszych?

Muzeum 6D – Maszoperia, czyli podróż w przeszłość

Kultura i tradycje Kaszubów zamieszkujących od czasów średniowiecznych tereny Pomorza są niesłychanie ciekawe i atrakcyjne dla osób stykających się z nimi po raz pierwszy. Oryginalny dialekt kaszubski i życie, które w ogromnym stopniu związane było z morzem, żeglugą i rybołówstwem, są z pewnością warte poznania. Umożliwia to wizyta w jedynym w Europie Muzeum 6D – Maszoperii znajdującej się w Kołobrzegu przybliżającej specyfikę zamieszkującej te tereny ludności kaszubskiej. Wkraczając do Maszoperii otrzymujemy okulary 3D pozwalające nam obejrzeć ręcznie malowane obrazy rozmieszczone na ścianach na ponad 500 m2 przestrzeni muzeum. Są one barwnym tłem dla eksponatów przybliżających codzienne życie rybaków skupionych w tzw. maszoperiach, spółkach tworzonych przez społeczności kaszubskie. Dawały one sprawiedliwy zarobek wszystkim osobom żyjącym w danej społeczności. Nie tylko rybakom wypływającym na połowy, ale również dzieciom i kobietom dbającym o sieci. Wspierały także życie społeczne, bowiem część zarobku rybaków przekazywana była osobom najuboższym czy księżom.

Maszoperia zabiera dzieci i dorosłych w niezwykłą podróż w przeszłość, którą możemy poznawać wszystkimi zmysłami: wzrokiem, węchem, słuchem i dotykiem. Poza trójwymiarowymi obrazami zwiedzający mogą usłyszeć i poczuć wiatr rozwiewający im włosy, powąchać zapach jabłek w rybackiej chacie, zakręcić kołem okrętowym czy spotkać się przy rybackim stole. Wysłuchają też fascynujących opowieści i legend o dobrych czarownicach, złych wiedźmach i zaczarowanych sieciach. Podróż w świat Kaszubów może stać się dla dzieci impulsem do snucia innych opowieści o tej fascynującej społeczności, która wywarła ogromny wpływ na specyfikę tego regionu czy też samodzielnego zgłębiania historii Polski.

Miasto Myszy w Kołobrzegu – intrygujący świat gryzoni

Urocze gryzonie zamieszkują w Kołobrzegu niezwykłe Miasto Myszy, które jest kolejną atrakcją idealną do zwiedzania w deszczowy dzień. Wędrując kolorowymi korytarzami docieramy do sal z różnymi sceneriami, zamieszkiwanymi przez te ciekawskie gryzonie. Kosmos, Zima, Wakacje, Miasto Myszy czy Tropiki to atrakcyjnie urządzone wnętrza, możliwość obserwowania poruszających się po nich swobodnie myszek, a także spora dawka przystępnie podawanej wiedzy na temat specyfiki życia tego gatunku. W Mieście Myszy mieszka ponad 500 tych gryzoni z różnych ras: białe, łaciate, brązowe, myszki ASTREX z charakterystycznym, kręconym futerkiem, nazywane także mysimi owieczkami, myszy berberyjskie, bezwłose, czy najmniejsza na świecie rasa myszek pigmejskich. Żywe, fluorescencyjne kolory, którymi zdobione są poszczególne sale i fantazyjne konstrukcje przygotowane dla myszek z pewnością pobudzą wyobraźnię dzieci i zachęcą je do samodzielnego budowania czy malowania Miasta Myszy.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu – podróż w krainę baśni

Nic tak nie ożywia dziecięcej wyobraźni, jak czytane czy opowiadane im baśnie. Ukryta Kraina w Kołobrzegu to magiczna podróż w baśniowy świat, uruchamiany przez najmłodszych zwiedzających przy pomocy czarodziejskiej różdżki. Dzięki niej mogą wejść w wyjątkową interakcję z napotkanymi zwierzętami, otwierać drzwi, zmieniać kolor chmur czy wysłuchać opowieści snutych przez ożywiane postacie. Ukryta Kraina to prawdziwie bajkowe miejsce, uwielbiane przez dzieci, które mogą w nim samodzielnie kształtować rzeczywistość wokół siebie. Z pewnością dostarczy im wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *