Atrakcje w Kołobrzegu

Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków jest nasz polskie morze, a szczególnie Kołobrzeg i jego atrakcje dla dzieci . Dzisiaj w czasach zagrożenia epidemią, krajowe wyjazdy szczególnie zyskują na popularności ze względu na większe bezpieczeństwo dla odpoczywających. Nad naszym morzem znaleźć możemy wiele kurortów i miast, gdzie możemy udać się w poszukiwaniu najlepszej bazy noclegowej i gastronomicznej. Jednym z nich jest na pewno Kołobrzeg. Miasto położone jest we wschodniej części naszego wybrzeża w odległości około 70 kilometrów od Szczecina oraz granicy z Niemcami. Urlopowicze spędzający tam wakacje zapewnione mają liczne atrakcje nie tylko dla dorosłych ale też dla dzieci . Sprawdźmy więc dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg z dziećmi?

Największa atrakcja Kołobrzegu to wciąż nasz Bałtyk oraz plaża

Główną i naturalną atrakcją miasta Kołobrzeg jest oczywiście morze Bałtyckie. Możemy na plaży spędzić cały dzień z dziećmi, które mogą zażywać kąpieli, budować zamki z piasku lub zbierać muszelki. Plaża ciągnie się wzdłuż całego miasta, tak więc na pewno znajdziemy odpowiednie miejsca dla siebie. Kiedy wybieramy się na plażę warto przy okazji wybrać się na pobliskie molo. Ma ono największą długość – 220 metrów, jeżeli chodzi żelbetowe konstrukcje w Polsce. Ostatnia renowacja miała miejsce w 2014 roku, gdzie miedzy innymi założona iluminację świetlną, którą można podziwiać po zmroku. Na samym końcu znajdziemy głowicę, która wykorzystywana może być jako przystań dla małych wycieczkowych statków.

Niezwykłe muzeum w Kołobrzegu dla dzieci i dorosłych

Kolejne atrakcje dla dzieci związanie mogę być ze sztuką która nie musi być nudna. Dobrym przykładem jest Muzeum 6D w którym nie trzeba zakładać kapci, nie oprowadza nas nudny przewodnik, a wszystkie eksponaty można dotykać. Jest o miejsce stworzone z myślą głównie o dzieciach, tak więc wszelkiego rodzaju krzyki i wrzaski są dozwolone. Wchodząc do środka na samym początku otrzymujemy okulary 3D, ponieważ muzeum całe pomalowane jest farbą fluorescencyjną. Na ścianach o łącznej powierzchni 500 metrów kwadratowych możemy znaleźć liczne malowidła które są tłem dla przedmiotów na wystawie. Wykonane zostały w technice 3D, dlatego wykorzystując okulary możemy spodziewać się licznych zaskakujących obrazów dosłownie wszędzie, nie tylko na ścianach ale też na suficie lub podłodze. Wystawy stworzone zostały w klimacie morskim, można znaleźć w muzeum bowiem chatę rybacką lub stół gdzie rybacy po pracy odpoczywają. W tle będziemy czuć zapach bryzy morskiej, która wprowadzi nas w prawdziwie morski klimat. Dzieci podczas zwiedzania będą miały okazję posłuchać bajek przeplatanych z historiami rybaków oraz legendami o zaczarowanej sieci i wiedźmie, która nie do końca jest negatywną postacią. Na wystawach można zobaczyć jeszcze wiele eksponatów związanych z morzem oraz wyposażeniem kutra rybackiego. Bilety wstępu nie są drogie. Jeżeli dziecko ma niej niż 3 lata to wejdzie do muzeum za darmo. Każda osoba dorosła zapłaci za wstęp 20 złotych, a dziecko do 15 lat, 15 złotych. Istnieje również możliwość zakupu biletu rodzinnego dla maksymalnie 4 osób. Wtedy cena za osobę to 15 złotych, ale grupa musi mieć przynajmniej jedno dziecko poniżej 15 lat.

Zaczarowane miejsce w Kołobrzegu, gdzie każde dziecko będzie zachwycone odwiedzające te atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu!

Kolejna atrakcja jest nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych. Oznacza to że cała rodzina powinna się tam świetnie bawić. Mowa jest o Ukrytej krainie. Jest to interaktywna wystawa o powierzchni 400 metrów kwadratowych, która znajduje się w okolicach portu pasażerskiego. Na wstępie każda grupa dostaje zaczarowaną różdżkę, dzięki której może ożywić postacie wewnątrz ukrytej krainy. Przykładowo możemy tam odwiedzić: Pana wiewióra, który uwielbia masło orzechowe, Panię Mysz, która będzie chciała napić się z nami herbaty oraz Dziką małpkę, której tylko figle w głowie. Największym eksponatem jest krokodyl z bolącym zębem o długości aż 5 metrów. W ukrytej krainie możemy spotkać nie tylko sztucznie sterowane zwierzęta – maszyny ale również te żywe. Jeżeli się tam wybierzemy, to będziemy mogli zobaczyć między innymi : białe króliki miniaturki, prehistoryczne wodne smoki, złote rybki, ślimaki olbrzymy, gekony lamparcie. Podróżując po krainie z dzieckiem, można odkrywać fantastyczny świat biologii oraz zwierząt i tłumaczyć dziecku różne jego aspekty. Bilet dla osoby dorosłej to koszt 21 złotych, a dla dziecka do 15 roku życia to 18 złotych. Jeżeli zdecydujemy się na bilet rodzinny to zapłacimy 18 złotych za osobę, ale w grupie musi być co najmniej jedno dziecko poniżej 15 lat. Czas zwiedzania ukrytej krainy to około 40 minut.

Czy trzeba bać się myszy? W Kołobrzegu przekonasz się, że nie!

Kolejną atrakcją związaną ze światem zwierząt jest miasto myszy. Pozwala ono odkryć niezwykły świat tych małych zwierząt i jeżeli dziecko się ich boi to wizyta w tym miejscu na pewno pozwoli przezwyciężyć mu strach. Po wejściu, będziemy mogli podziwiać wystawę ponad 500 żywych myszy różnego gatunku. Znajdują się bowiem tutaj myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, mysie owieczki, bezwłose, najmniejsze myszy świata – pigmejskie. Zobaczymy też jak zbudowana jest mysia nora i co w niej robią te małe zwierzaki. Podczas zwiedzania dostaniemy mnóstwo informacji na temat mysz: jak się rozmnażają, co lubią zjadać lub jakie mają zwyczaje. Myszy możemy podziwiać w różnych sceneriach tematycznych takich jak : Kosmos w świetle UV, zima, wakacje, miasto myszy, tropiki. W każdej sali myszy mają stworzone swoje własne unikalne mysie umeblowanie, które na pewno da nam poczucie bliskości z tymi małymi zwierzętami. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje tutaj 16 złotych. Dzieci do lat 15 wejdą za 14 złotych, a jeżeli skorzystamy z biletu rodzinnego zapłacimy 14 złotych od osoby, ale grupa może liczyć maksymalnie 4 osoby, wśród których musi być jedna poniżej 15 roku życia.

Latarnia morska świetnym miejscem na rodzinny wypad w Kołobrzegu

Inną ciekawą atrakcją nad polskim morzem, która zaciekawi dzieci oraz dorosłych, jest na pewno latarnia morska. Ten budynek służył kiedyś jak punkt orientacyjny dla żeglarzy kiedy zapadł zmrok. Światło na jej szczycie pozwalało uniknąć wielu kolizji statków z lądem i uratowało na pewno wiele osób. Dzisiaj Latarnia stanowi głównie funkcję zabytku historycznego oraz formę atrakcji dla każdego. Latarnia morska w Kołobrzegu została wzniesiona w 1947 roku na bazie zabudowań fortecznych miasta. Od 1975 roku udostępniona ona jest dla turystów, ponieważ właśnie wtedy zbudowano na jej szczycie taras widokowy z którego można podziwiać panoramę miasta. Latarnia ma wysokość 26 metrów, a światła które ciągle na niej jest zamontowane na wysokości 36 metrów. W nocy światło dawane przez latarnię widoczne jest z odległości 16 mil morskich. Dodatkowo w podziemiu latarni powstało muzeum minerałów, które również można odwiedzić. Jeżeli natomiast poczujemy głód to w środku w jednym z pomieszczeń urządzono restaurację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *