Co zobaczyć z dziećmi w Kołobrzegu? 4 najlepsze atrakcje

Nad polskim morzem nie brakuje atrakcyjnych miejsc, które dostarczą wspaniałych wrażeń całej rodzinie. Liczne atrakcje turystyczne, muzea, parki czy place zabaw, to tylko nieliczne miejsca, które warto odwiedzić wypoczywając nad Bałtykiem. Jednym z miejsc, idealnym na wypoczynek rodzinny jest Kołobrzeg. Miasto chętnie odwiedzane przez turystów z Polski, jak i z zagranicy, Co warto zobaczyć z dziećmi w Kołobrzegu?

Przedstawiamy listę 4 najlepszych miejsc w Kołobrzegu, które trzeba odwiedzić całą rodziną.

1. Molo. Molo w Kołobrzegu, to jeden z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie miasta, które powinien odwiedzić każdy turysta wypoczywający w tej turystycznej miejscowości. Zbudowane zostało w 1881, jako 100 metrowa, drewniana konstrukcja, służąca do cumowania niewielkich statków. Podczas II wojny, molo uległo zniszczeniu, a na jego miejscu w 1971 roku, wybudowano nowe, praktyczne molo, nie tylko przeznaczone do cumowania statków, ale również z długim tarasem spacerowym. Obecne molo ma aż 220 metrów długości, oraz 9 metrów szerokości. Do9datkową atrakcją jest iluminacja świetlna, która sprawia, że wieczorny spacer jest jeszcze bardziej ciekawy. Miejsc wprost idealne dla rodzin z dziećmi.

2.  Miasto Myszy w Kołobrzegu, znajduje się wyjątkowe miejsce, wypełnione licznymi zabawkami, roślinami oraz gadżetami, które stanowią wyposażenie domów, niezwykłych, futrzanych lokatorów. Choć wiele osób obawia się bezpośredniego kontaktu z myszami, tutaj z bezpiecznej odległości, mogą przyjrzeć się tym inteligentnym zwierzakom, i poznać ich zwyczaje oraz nawyki.
Myszy zamieszkują różnej wielkości akwaria, wypełnione przedmiotami, które spełniają role bezpiecznej kryjówki lub placu zabaw. Zwiedzając to fascynujące miejsce, dzieci mogą poznać wiele interesujących informacji, na temat żyjących tu różnych gatunków gryzoni. Taka nauka poprzez zabawę, z pewnością będzie fascynującym doświadczeniem.
Miasto Myszy zlokalizowane jest zaledwie 50 metrów od innej, popularnej atrakcji turystycznej- Latarni Morskiej w Kołobrzegu.

3. Muzeum 6D- Maszoperia. Jeśli chcecie poznać ciekawostki odnośnie życia na morzu, wcielić się w role rybaka lub zobaczyć, jak wygląda jego praca czy jakie zwyczaje panują w jego domu, to koniecznie odwiedźcie Muzeum 6D. Choć muzeum może kojarzyć się z nudnymi wystawami i niekończącą się opowieścią, tutaj z pewnością nie doświadczycie tego typu zachowań. Całe muzeum, wypełnione jest licznymi eksponatami, nawiązującymi do życia oraz pracy mieszkańców pomorza. Scenerię, stanowią wyjątkowe malowidła, wykonane w 3D, dzięki czemu podczas zwiedzania, można poczuć się częścią muzeum. Dodatkową atrakcją są efekty specjalne, które pobudzą wyobraźnię, poprzez wykorzystanie zmysłów. Można poczuć tu bowiem zapach domowego jedzenia, morskiej bryzy czy zostać potarganym przez morski wiatr. Nic nie zapewni tak wspaniałej zabawy, jak wizyta w Muzeum 6D. 

4. Ukryta Kraina w Kołobrzegu. Nawet nad morzem, każde dziecko może poczuć się bajecznie. Wystarczy odwiedzić pewne miejsce, w którym za pomocą magicznej różdżki, świat zmienia się nie do poznania. Ukryta Kraina w Kołobrzegu, to duży plac zabaw, po brzegi wypełniony ciekawymi wystawami, zwierzętami oraz interaktywnymi zabawkami. Dzięki licznym wystawą, zabawą oraz bajkowym postacią, dzieci poprzez wspólną zabawę, mogą poznać wiele ciekawych informacji, odnośnie zwierząt czy roślin, oraz pobudzić swoją wyobraźnię. Na ciekawy wrażeń dzieci, czekają różnego rodzaju ścieżki edukacyjne oraz liczne zakamarki, które nie tylko pobudzą wyobraźnię oraz zaciekawia, ale również pozwolą przełamać lęki. Takie rozwiązanie, pomoże dzieciom w walce z własnymi słabościami, oraz pokażę, że nie ma lenku, którego nie da się zwalczyć. Dodatkową atrakcją, która czeka na dzieci są żywe zwierzęta. Ukryta Krainę zamieszkują zarówno zwierzęta morskie, jak ryby, gady, w tym przepiękne i duże gekony, mięciutkie i urocze króliczki oraz prawdziwe smoki- wodne smoki! Dzięki tak licznym atrakcją, rodzice mogą fantastycznie spędzić czas z dzieckiem, na wiele różnych sposobów, umożliwiając dzieciom naukę poprzez zabawę. Miejsce to, cieszy się ogromną popularnością, a zachwycone dzieci, nie chcą stąd wychodzić. Będąc w Kołobrzegu, koniecznie odwiedźcie to miejsce, i cieszcie się wspaniałymi chwilami, spędzonymi cała rodziną.

Kołobrzeg jest miejscem idealnym, na rodzinne wakacje. Dzięki licznym atrakcjom turystycznym, dzieci jak i rodzice, znajdą tu coś ciekawego, co nie tylko wypełni wolny czas, ale rozwinie wyobraźnie oraz poszerzy wiedzę. Różnorodność atrakcji sprawi, że podczas wymarzonych wakacji, nie będzie towarzyszyć Wam nuda. Liczne place zabaw, parki rozrywki, muzea, atrakcje, pomogą przyswoić dzieciom wiedzę, w przyjemny sposób. Jeśli planujesz rodzinne atrakcje po brzegi wypełnione szaloną zabawą, to koniecznie wybierz Kołobrzeg, i ciesz się niezapomnianymi chwilami, spędzonymi w gronie najbliższych.

2 odpowiedzi na “Co zobaczyć z dziećmi w Kołobrzegu? 4 najlepsze atrakcje”

  1. Avatar for ukr345 ukr345 pisze:

    Ukryta Kraina to najlepsza atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu. Do zobaczenia wkrótce.

  2. Avatar for ukr345 Alina pisze:

    Super! Atrakcje Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *