Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Niegdyś do Kołobrzegu przyjeżdżano wyłącznie w sezonie letnim. Piękne piaszczyste plaże, morze, molo, falochron, nowoczesny port i ogrom przeróżnych miejsc noclegowych zachęcały rzesze turystów do tłumnego odwiedzania tego historycznego miasta. Dziś jednak Kołobrzeg doceniany jest o każdej porze roku, większość powstałych tu atrakcji jest całoroczna, a uzdrowiskowe właściwości tego miasta nie zmieniają się bez względu na pogodę. Zatem jak wybrać najlepsze atrakcje w Kołobrzegu? Co warto zobaczyć, podróżując z dziećmi, a co na romantycznym wyjeździe we dwoje? Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedzi w poniższym artykule.

Atrakcje w Kołobrzegu z dziećmi

Dla aktywnych rodzin z dziećmi w Kołobrzegu znajduje się wiele ciekawych alternatyw do standardowego wylegiwania się na plaży:

1. Ekopark Wschodni - wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe. Ogromną przyjemnością jest jazda na rowerze po drewnianych kładkach i mostach, których w Ekoparku Wschodnim jest naprawdę dużo. Liczne gatunki fauny i flory, małe wyodrębnione ekosystemy i tablice informacyjne pomagają wzbogacić swoją wiedzę z botaniki i zoologii.

2. Park imienia Stefana Żeromskiego. Można wybrać się tu rowerem lub pieszo. To ogromny pięknie zagospodarowany teren z ciekawymi przystankami takimi jak: makiety ogromnych ryb, plac zabaw, maszyny do ćwiczeń.

3. Park linowy - to atrakcja sezonowa, jednak każdy, kto lubi ruch, powinien go odwiedzić. Dużo zabawy, trasy o zróżnicowanym poziomie trudności no i oczywiście całość na świeżym powietrzu.

Dla miłośników wyjątkowych i edukacyjnych atrakcji pod dachem, które również są w ruchu, a przy tym pomagają zdobyć wiele cennych informacji, również jest mnóstwo propozycji:

1. Ukryta Kraina - to ogromna przestrzeń korytarzy i komnat, w której można ożywiać baśniowy świat za pomocą czarodziejskiej różdżki. Przy wejściu otrzymujemy różdżkę i wymawiając zaklęcie, zaczynamy interaktywną zabawę.

2. Miasto Myszy - to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Wchodzimy do miejsca, gdzie żywe osobniki myszy żyją w baśniowych i wyjątkowo zaskakujących sceneriach. Mysz na budowlanym dźwigu, w balonie, na wieży Eiffla? To wszystko możliwe jest w Mieście Myszy.

3. Muzeum 6D - Maszoperia. To muzeum, jednak niech nazwa was nie zmyli. Można tu wszystkiego dotykać, rozmawiać i świetnie się bawić. Cały obiekt naszpikowany jest efektami specjalnymi, które mają na celu spotęgować nasze doznania.

Atrakcje w Kołobrzegu we dwoje

Romantyczny spacer wśród świateł na nowym Kołobrzeskim Molo to najlepszy sposób na randkę w tym mieście. Wiele osób również udaje się na niezwykle długi, nowoczesny falochron i pod pomnik Zaślubin Polski z Morzem. To romantyczne piękne miejsca, które są idealne na wspólne wyjścia. Blisko natury, pobudzają wydzielanie adrenaliny, a jednocześnie są piękne i można w nich swobodnie rozmawiać. Jeśli natomiast chcemy popatrzeć na panoramę Kołobrzegu o zachodzie słońca najlepiej wybrać się na Latarnię Morską, gdzie w sezonie można wejść na sam szczyt nawet późną porą.

Atrakcje must see - co trzeba zobaczyć w Kołobrzegu

Nie każdy znajdzie czas na zwiedzenie wszystkich powyższych atrakcji. Także warto dowiedzieć się, które z nich powinny być wręcz obowiązkowe, gdyż są symbolem Kołobrzegu, mają ciekawą piękną historię lub po prostu nie ma ich nigdzie indziej na świecie.

Must see Kołobrzegu:

1. Muzeum 6D – Maszoperia - bo łączy prawdziwą historię Kołobrzeskich Maszopów z nowoczesną formą przekazu. Takiej atrakcji nie znajdziecie nigdzie indziej.

2. Latarnia Morska - symbol Kołobrzegu, warta obejrzenia zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Widok z góry zachwyca. Dopiero po wejściu na latarnię możemy pochwalić się, że byliśmy w Kołobrzegu.

3. Pomnik Zaślubin z Morzem - Kołobrzeg ukształtował się, rozwinął i rozbudował dzięki morzu. Pomnik swoją monumentalnością skłania do refleksji.

4. Ukryta Kraina - to głównie rozrywka dla dzieci, ale jest tak miła, dziwna, niespotykana, że dorosłym, którzy mają lekki dystans do świata i mają w sobie trochę szaleństwa z dziecinnych lat, również się spodoba.

5. Miasto Myszy - atrakcja, której opis nie oddaje tego, czym jest na prawdę. Trzeba przyjść i zobaczyć, jak na człowieka oddziałuje oglądanie małych stworzeń żyjących w aranżacji przypominającej lidzką codzienność. To rodzaj sztuki, która wzbudza emocje, a nie tylko rozrywka i ciekawostka, która niekiedy również bawi do łez.

6. Molo w Kołobrzegu - spacer o suchej nodze ponad 200 metrów w morze to niezwykłe przeżycie. Morze zmienia się wraz z odległością, jaką pokonujemy i wygląda zupełnie inaczej. Nowe, zadbane, bezpłatne, podświetlone, udostępniane przez całą dobę dla zwiedzających Molo jest bezwzględnym "must see" każdej wycieczki do Kołobrzegu.

Parki rozrywki w Kołobrzegu, lunaparki, inaczej wesołe miasteczka, czy też rollercoaster stają się coraz bardziej popularne w Polsce i przybywa ich niemal z roku na rok. W Kołobrzegu niestety nie ma jeszcze ani jednego typowego wesołego miasteczka, którego być może doczekamy się w kolejnych latach. Jednak nie ma co płakać, bo alternatyw do parków rozrywki w Kołobrzegu jest mnóstwo, a niektóre z nich są nawet lepsze i bardziej oryginalne, niż typowe wesołe miasteczka. Zatem, gdzie najlepiej spędzać czas z dziećmi w Kołobrzegu? Tego i wielu innych ciekawych informacji dowiesz się z poniższego artykuły. 

Atrakcje Kołobrzegu lepsze niż parki rozrywki 

Ogromna kolorowa karuzela, wata cukrowa i przejażdżka kolejką to główne atrakcje wesołych miasteczek i parków rozrywki. Oczywiście zabawa w takich miejscach może być udana, jednak nie są to zbyt oryginalne i zapadające na długo w pamięć rozrywki. W Kołobrzegu znajduje się kilka miejsc, które pokochają wszystkie dzieci. Są wyjątkowe na skalę Europy, a nawet świata. Mowa tu oczywiście o Ukrytej Krainie, Muzeum 6D - Maszoperia i Mieście Myszy. Co sprawia, że te miejsca są takie wyjątkowe? Przede wszystkim fakt, że tego typu obiektów nie ma nigdzie indziej. Są interaktywne, wartość edukacyjną, a cała zabawa odbywa się w ruchu.

Ukryta Kraina to rozrywka dla najmłodszych dzieci. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje przy wejściu różdżkę, za pomocą której może zmieniać świat wewnątrz obiektu i czynnie uczestniczyć w scenariuszu całej gry. W miejscach oznaczonych gwiazdką należy wypowiedzieć zaklęcie i pomachać różdżką, a potem obserwować, co się wydarzy. Niekiedy bajkowe postaci zadają nam pytania i zagadki do rozwiązania, niekiedy otwierają się magiczne drzwi do komnat, a innym razem możemy wysłuchać opowiadania Pani Myszy. Każde dziecko czynnie uczestniczy w tworzeniu opowiadania, w którym samo jest postacią. W trakcie ścieżki można odnaleźć żywe zwierzęta takie jak króliki miniaturki, myszy, żaby, jaszczurki, przeskakiwać po kładkach i odkrywać nowe miejsca. Obiekt przypomina nieco ogromny escape room z wieloma komnatami i korytarzami, który przystosowany jest w całości dla dzieci. 

Po pobycie w magicznej Ukrytej Krainie warto kontynuować swoją podróż wyjątkowym, baśniowym szlakiem i pójść do oddalonego niecałe 200 metrów Miasta Myszy. To prawdziwy lunapark dla myszy — żywych gryzoni, których jest tu ponad 500 sztuk. Biegają, skaczą, jedzą, bawią się na naszych oczach, a to wszystko w zabawnych miejscach wykreowanych z myślą o oglądających. Myszy jeżdżą w kolejce, wspinają się po wieży Eiffla, pracują na budowie. Dzieci i dorośli uwielbiają to miejsce, bo nigdzie indziej na świecie nie można zobaczyć tak wielu myszy w magicznych, niecodziennych, bajkowych sceneriach. 

Niecały kilometr od Miasta Myszy znajduje się kolejna atrakcja, która bez wątpienia konkuruje z każdym parkiem rozrywki. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci i zapada w pamięć każdego odwiedzającego. Mowa o Muzeum 6D - Maszoperia traktującym o prawdziwym życiu Maszopów. Maszopi od wieków zaopatrują Kołobrzeg w ryby łowione w Morzu Bałtyckim. Ich filozofia oparta jest na wzajemnym wsparciu i ciężkiej pracy. Historia kołobrzeskich rybaków jest długa i ciekawa, życie tych dzielnych ludzi zostało opisane i stało się inspiracją do stworzenia Muzeum 6D. Sceneria tego miejsca jest bardzo kolorowa i baśniowa dlatego przypada do gustu również dzieciom. Efekty specjalne zapewniają wiele doznań wizualnych, węchowych i słuchowych. Obrazy malowane techniką 3d, prawdziwe historie, legendy, sieci rybackie, łodzie, a to wszystko umieszczone w ogromnej ilości komnat i korytarzy. W Muzeum 6D można dotykać wszystkich eksponatów, bawić się, rozmawiać i poznawać ciekawą historię Maszopów. 

Jak widać, w Kołobrzegu atrakcji jest bez liku. Bez względu na to, czy powstaną tu typowe parki rozrywki dla dzieci w Kołobrzegu, czy też nie, można się tu bawić całą rodziną przez wiele tygodni. Oprócz wspomnianych atrakcji pod dachem znajduje się tu również wiele pięknych terenów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Plaża, park imienia Stefana Żeromskiego, Ekopark Wschodni, liczne place zabaw, falochron, molo, park linowy i wiele, wiele innych. Niegdyś Kołobrzeg kojarzył się wyłącznie z wakacyjnymi wyprawami i pięknymi plażami. Dziś już wiadomo, że to miasto, w którym można spędzać urlop przez cały rok. Piękne hotele, oferty wakacyjne, zimowe, sanatoryjne, dla rodzin z dziećmi otwarte są przez cały rok.

 

W Kołobrzegu nie można się nudzić. Czasy, gdy kojarzono to miasto wyłącznie z pięknymi plażami, nowoczesnymi hotelami i prozdrowotnym klimatem już dawno minęły. Dziś można znaleźć tu cały wachlarz atrakcji dla dzieci w Kołobrzeg.

Dzieci w każdym wieku, dorośli, starsi, ludzie aktywni, nowocześni i tradycjonaliści - każdy znajdzie tu rozrywki, dzięki którym miło spędzi czas.

Wyjazd z dziećmi do Kołobrzegu zawsze jest przygodą, szczególnie że atrakcji wciąż przybywa.

Najlepsze atrakcje Kołobrzeg pod dachem dla dzieci w Kołobrzegu


Ukryta Kraina
to obiekt, który trzeba odkryć całą rodziną, gdy tylko przyjedziemy do Kołobrzegu. Na szczęście jej lokalizacja nie jest tajemnicą. Mieści się ona 100 m od Latarni Morskiej, na ulicy Obrońców Westerplatte 18 E. Przy wejściu otrzymujemy czarodziejskie różdżki i odbywamy interaktywną podróż. Mamy możliwość ożywiania postaci, rozwiązywania zagadek, podziwiania pięknych bajkowych scenerii i zrobienia sobie fotografii w nietypowym miejscu. Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg jako miasto oferuje na każdym kroku, jednak tę magiczną przygodę można przeżyć tylko w Ukrytej Krainie.

Kolejnym topowym miejscem w Kołobrzegu, które przypadnie do gustu każdemu dziecku, a i dorośli na pewno nie będą się nudzić, jest Muzeum 6D. Tu przy wejściu otrzymujemy specjalne okulary (jak w kinie), by cieszyć się niezwykłymi widokami poruszających się trójwymiarowych obrazów malowanych techniką 3D. Na ul. Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu mieści się Muzeum 6D, którego nazwa może być myląca, bo z tradycyjnym muzeum pełnym gablotek, z pozamykanymi eksponatami nie ma ono nic wspólnego. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu, które można odnaleźć w Muzeum 6D zapadają na długo w pamięć, gdyż oddziałują na wszystkie zmysły, wzbudzają wiele emocji i rozwijają wyobraźnię. To nowoczesne miejsce, które łączy tradycyjne baśnie i historię Kołobrzegu z bajkową, kolorową i ciekawą scenerią.

Najciekawsze atrakcje Kołobrzegu, to miejsca, które przyciągają uwagę każdego i zapewniają świetną zabawę. Jednym z nich jest tak zwane Miasto Myszy. Sprawdzono, że nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym zgromadzono ponad pół miliona osobników żywych myszy, przeróżnych ras, a to wszystko w niezwykłej scenerii. Okazy mieszkające w Mieście Myszy mieszczącego się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu umieszczone zostały w przepięknych domkach pełnych zminiaturyzowanych makiet. Można znaleźć tam myszy rozkosznie biegające po makiecie parku, placu budowy, mieszkaniu, wieży Eiffla, autobusie i w dziesiątkach innych scenerii.

Najlepsze atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu w Kołobrzegu


Oczywiście na pierwszym miejscu musi znaleźć się
Plaża w Kołobrzegu. Plaże tu są czyste, zadbane, piękne i uwielbiane przez turystów. Jeśli ktoś woli mniej zaludnione miejsca, może udać się na spacer po jednym z wielu Kołobrzeskich parków lub na niezwykle długi falochron. Spacer wgłąb morza, jest również możliwy, gdy udamy się na nowoczesne, trwałe, niedawno w całości odrestaurowane molo w Kołobrzegu.


Kolejnym sposobem na miłe spędzenie czasu w Kołobrzegu na świeżym powietrzu z dziećmi, jest udanie się do parku linowego. Znajdują się tam trasy o różnym stopniu trudności. Dzięki temu dzieci w różnym wieku i dorośli mogą świetnie się bawić.


W samym Kołobrzegu lub w jego pobliżu powstało mnóstwo parków rozrywki, w których można się bawić na świeżym powietrzu. Dwa z nich zasługują na szczególne wyróżnienie:
Miasteczko Dziki Zachód, gdzie można poznać życie rewolwerowców, przy okazji świetnie się bawiąc i Pomerania Fun Park - olbrzymie wesołe miasteczko.

Wyjazd do Kołobrzegu z dziećmi jest świetnym pomysłem, gdyż czeka tam na nas mnóstwo atrakcji.

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu 


Hotel, plaża, park, basen, sala zabaw, coś pysznego do jedzenia, a potem od początku: hotel, plaża, park, basen, sala zabaw. Tak zazwyczaj wyglądają wyjazdy na wakacje rodzin z dziećmi. Oczywiście takie leniwe dni są bardzo potrzebne, szczególnie gdy na co dzień dużo pracujemy, jednak warto urozmaicić sobie każdy wyjazd nietypowymi atrakcjami, których w Kołobrzegu jest naprawdę dużo. W artykule dowiesz się, gdzie warto się wybrać z rodziną, by nasz urlop był niezapomniany. Dużo zabawy, trochę nauki, a przy tym możliwość zrobienia niezwykłych zdjęć. Gdzie zatem można znaleźć nietypowe atrakcje Kołobrzeg? 


Atrakcje Kołobrzegu, które bawią, uczą i zapadają w pamięć na długo 


W Kołobrzegu powstały dwie ogromne interaktywne sale, w których dzieci wraz z rodzicami mogą odbywać ścieżki edukacyjne, a przy tym świetnie się bawić. Cała sceneria tych pomieszczeń przypomina raczej grę komputerową niż świat realny. Właśnie dlatego miejsca te wywołują ogromne emocje i zapadają w pamięć na długo. Mowa tu oczywiście o Muzeum 6D – Maszoperia i obiekcie zwanym Ukryta Kraina. 


Muzeum 6D mieści się na ulicy Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu na promenadzie przy Ośrodku KIELCZANKA. Atrakcje w Muzeum 6D przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Każdy przy wejściu otrzymuje specjalne okulary, dzięki którym efekty, jakie stworzono wewnątrz, będą jeszcze bardziej zaskakujące. Wewnątrz znajdują się sale i korytarze, obrazy malowane techniką 3d, makiety zwierząt, sieci rybackie, morskie stworzenia, rybacy, bulaj, kutrowy dzwon, wiedźma, a to wszystko w kolorowej scenerii. Przechadzając się korytarzami, poznajemy historie rybaków, słuchamy legend związanych z kulturą maszopów (czyli członków Maszoperii) i poznajemy zwyczaje ludzi, którzy żyli w Kołobrzegu przed wiekami. Nauka w wakacje nabiera w takim miejscu zupełnie innego znaczenia. Dzieci i dorośli poznają wiele historycznych faktów bez czytania opisów, bez dotykania książek za to świetnie się bawiąc.


Podobne doznania zapewnia druga interaktywna sala - Ukryta Kraina, jednak tu przenosimy się w świat baśniowych postaci. Całoroczne atrakcje Kołobrzegu są na tyle interesujące, że wielu turystów przyjeżdża tu nie tylko po to, by spędzać czas nad morzem. W Ukrytej Krainie każdy uczestnik zabawy otrzymuje czarodziejską różdżkę, dzięki której może ożywiać świat znajdujący się wewnątrz. W miejscu, w którym odnajdziemy gwiazdkę, musimy pomachać różdżką i wypowiedzieć zaklęcie. Wówczas otworzą się drzwi, postaci zaczną do nas mówić lub się ruszać, a cała zabawa przenosi nas w magiczny świat.
Tego typu rozrywki dla dzieci angażują wszystkie zmysły, uczą i są na tyle nietypowe, że nikt nie uwierzy, jak będą potem opowiadały, gdzie były.

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu można by wymieniać godzinami, ale tych nietypowych jest zaledwie kilka. Kolejną przedziwną atrakcją, której nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie!, jest Miasto Myszy. Brzmi niepozornie, ale takie nie jest. Plątanina korytarzy wypełnionych kolorami, grafikami i przeróżnymi sceneriami prowadzi nas do pięciu sal, w których odbywa się ścieżka edukacyjna. W salach o tematyce: kosmos, zima, wakacje, miasto myszy i tropiki dowiadujemy się wielu ciekawych faktów o życiu i zwyczajach tych małych gryzoni. Łącznie w obiekcie znajduje się ponad pół tysiąca żywych myszy o przeróżnych kolorach. Są tu myszy długowłose, zupełnie łyse, małe, duże, żyjące w domkach, małych pokoikach, w balonie, pod wieżą Eiffla i wielu innych ciekawych sceneriach.


Miejsce to ma również znaczenie terapeutyczne. Niemal każdy, kto boi się myszy, wychodzi stąd z uśmiechem. Gryzonie zostały tu ukazane w tak bajkowy i ciekawy sposób, że ewentualna awersja do tych małych stworzeń ginie bezpowrotnie po wejściu do Miasta Myszy.
Co zrobić, gdy boję się myszy? Jedź do ich miasta — Miasto Myszy znajduje się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu tuż przy Latarni Mirskiej.

Przepis na udane wakacje z dziećmi 


Dzień lenistwa w hotelu przeplatany z dniem aktywności w niebanalnych atrakcjach turystycznych to przepis na udane wakacje dla całej rodziny. Nikt nie lubi każdego dnia przesiadywać w hotelu, nawet jeśli ten zawiera wszystkie niezbędne wygody. Co dzisiaj warto zwiedzić w Kołobrzegu? Muzeum 6D, Miasto Myszy, a może Ukrytą Krainę? Bez względu na to, którą z atrakcji wybierzesz, możesz mieć pewność, że czegoś takiego jeszcze nie widziałeś. Na pamiątkę można zabrać zdjęcia, których każdy będzie nam zazdrościł. Bo gdzie indziej zrobisz zdjęcie z myszką, która żyje pod wieżą Eiffla?

Najbardziej rozpoznawalna atrakcja Kołobrzegu - Latarnia Morska

Latarnia Morska w Kołobrzegu wywiera na odwiedzających ogromne wrażenie. Jest ogromną, monumentalną budowlą zbudowaną z cegieł, otoczoną murem, a nocą podświetla ją światło. Co kryje się w jej wnętrzu i w pobliżu niej? Co roku tę tajemnicę pragnie odkryć tysiące turystów tłumnie odwiedzających Kołobrzeg.

Latarnia w Kołobrzegu

Latarnia powstała w siedemnastym wieku, później była wielokrotnie przebudowywana, aż w 1945 roku zbudowano jej dzisiejszą wersję na części osiemnastowiecznego fortu. Wzniesiono ją na wysokość 26 metrów nieopodal brzegu Morza Bałtyckiego w samym centrum Kołobrzegu. Zasięg światła latarni określony jest na prawie 30 kilometrów. Dziś jest cennym zabytkiem i chętnie odwiedzaną przez turystów atrakcją. Można wchodzić na sam jej szczyt po 109 -ciu stopniach i podziwiać piękne widoki na park nadmorski, morze, port i miasto. W letnim sezonie latarnia jest otwarta do późnego wieczora. Bilety wstępu kosztują zwykle poniżej 10 złotych, a małe dzieci wchodzą za darmo. Latarnia zachowała nadal swoją funkcję nawigacyjną, jest punktem widokowym, pomnikiem ku czci poległych walczących o wyzwolenie Kołobrzegu, a w jej wnętrzu i wokoło niej znajduje się mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Atrakcje w Latarni Morskiej i w jej pobliżu

W Latarni Morskiej oprócz wspaniałego punktu widokowego znajduje się tawerna (restauracja), gdzie można spożyć posiłek i chwilę odpocząć. Kolejna sala, tym razem w podziemiach budynku została przeznaczona na Muzeum Minerałów. Można tu obejrzeć minerały i kryształy z całego świata. Mienią się one wszystkimi barwami tęczy, zachwycają blaskiem i rozmiarami. Kilka drogocennych kryształów można zabrać ze sobą do domu, gdyż przy wyjściu z wystawy znajduje się niewielki sklepik pełny nietuzinkowych pamiątek. Znajduje się tu również sala dydaktyczna, gdzie można przeczytać o najważniejszych faktach z historii Latarni Morskiej i fortu.

W pobliżu Latarni Morskiej znajduje się wiele ciekawych atrakcji, nie można ich ominąć, szczególnie jeśli podróżujemy z dzieckiem. Kilka kroków od Latarni Morskiej znajdują się dwa niesamowite obiekty, które trzeba zobaczyć: Miasto Myszy i Ukryta Kraina, a 10 minut spacerem znajduje się Muzeum 6D. Równie blisko jest Pomnik Zaślubin z Morzem, nowoczesny port, odbudowany falochron i piękna plaża. Tak ogromne nagromadzenie atrakcji w jednym miejscu sprawia, że jest to jedno z najbardziej lubianych miejsc przez turystów.

Na zwiedzanie Latarni Morskiej w Kołobrzegu i okolicznych atrakcji najlepiej przeznaczyć sobie kilka dni. W Mieście Myszy mamy szansę obejrzeć niezwykłą wystawę z żywymi okazami myszy przeróżnych ras. Są one umieszczone w specjalnie przygotowanej scenerii, dzięki czemu możemy wykonać im niesamowite zdjęcia, polubić te małe zwierzątka, poobserwować ich interakcje i nauczyć się wiele o ich życiu. Równie ciekawą, edukacyjna i rozwijającą wyobraźnię rozrywką dla całej rodziny jest Ukryta Kraina. Można tu przy pomocy otrzymanej przez nas różdżki ożywiać otaczający nas świat. W Muzeum 6D natomiast świat po prostu sam się ożywia. Przechadzamy się korytarzami ozdobionymi obrazami wykonanymi techniką 3D. Tego typu rozrywki absorbują wszystkie zmysły, rozwijają wyobraźnie i przenoszą nas w zupełnie inny świat.

Jak widać Latarnia Morska w Kołobrzegu to niezwykłe miejsce, wokoło którego powstało mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto pamiętać, by zwiedzając Latarnię koniecznie zobaczyć je wszystkie. Wszystkie są całoroczne, dlatego zarówno latem, jak i zimą warto przyjechać do Kołobrzegu. W pochmurne dni trzeba koniecznie odwiedzać Ukrytą Krainę, Kino 6D i Miasto Myszy, w słoneczne falochron, molo i port, a Latarnię Morską zawsze, gdy tylko przyjedziemy do Kołobrzegu.