W Kołobrzegu nie można się nudzić. Czasy, gdy kojarzono to miasto wyłącznie z pięknymi plażami, nowoczesnymi hotelami i prozdrowotnym klimatem już dawno minęły. Dziś można znaleźć tu cały wachlarz atrakcji dla dzieci w Kołobrzeg.

Dzieci w każdym wieku, dorośli, starsi, ludzie aktywni, nowocześni i tradycjonaliści - każdy znajdzie tu rozrywki, dzięki którym miło spędzi czas.

Wyjazd z dziećmi do Kołobrzegu zawsze jest przygodą, szczególnie że atrakcji wciąż przybywa.

Najlepsze atrakcje Kołobrzeg pod dachem dla dzieci w Kołobrzegu


Ukryta Kraina
to obiekt, który trzeba odkryć całą rodziną, gdy tylko przyjedziemy do Kołobrzegu. Na szczęście jej lokalizacja nie jest tajemnicą. Mieści się ona 100 m od Latarni Morskiej, na ulicy Obrońców Westerplatte 18 E. Przy wejściu otrzymujemy czarodziejskie różdżki i odbywamy interaktywną podróż. Mamy możliwość ożywiania postaci, rozwiązywania zagadek, podziwiania pięknych bajkowych scenerii i zrobienia sobie fotografii w nietypowym miejscu. Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg jako miasto oferuje na każdym kroku, jednak tę magiczną przygodę można przeżyć tylko w Ukrytej Krainie.

Kolejnym topowym miejscem w Kołobrzegu, które przypadnie do gustu każdemu dziecku, a i dorośli na pewno nie będą się nudzić, jest Muzeum 6D. Tu przy wejściu otrzymujemy specjalne okulary (jak w kinie), by cieszyć się niezwykłymi widokami poruszających się trójwymiarowych obrazów malowanych techniką 3D. Na ul. Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu mieści się Muzeum 6D, którego nazwa może być myląca, bo z tradycyjnym muzeum pełnym gablotek, z pozamykanymi eksponatami nie ma ono nic wspólnego. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu, które można odnaleźć w Muzeum 6D zapadają na długo w pamięć, gdyż oddziałują na wszystkie zmysły, wzbudzają wiele emocji i rozwijają wyobraźnię. To nowoczesne miejsce, które łączy tradycyjne baśnie i historię Kołobrzegu z bajkową, kolorową i ciekawą scenerią.

Najciekawsze atrakcje Kołobrzegu, to miejsca, które przyciągają uwagę każdego i zapewniają świetną zabawę. Jednym z nich jest tak zwane Miasto Myszy. Sprawdzono, że nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym zgromadzono ponad pół miliona osobników żywych myszy, przeróżnych ras, a to wszystko w niezwykłej scenerii. Okazy mieszkające w Mieście Myszy mieszczącego się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu umieszczone zostały w przepięknych domkach pełnych zminiaturyzowanych makiet. Można znaleźć tam myszy rozkosznie biegające po makiecie parku, placu budowy, mieszkaniu, wieży Eiffla, autobusie i w dziesiątkach innych scenerii.

Najlepsze atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu w Kołobrzegu


Oczywiście na pierwszym miejscu musi znaleźć się
Plaża w Kołobrzegu. Plaże tu są czyste, zadbane, piękne i uwielbiane przez turystów. Jeśli ktoś woli mniej zaludnione miejsca, może udać się na spacer po jednym z wielu Kołobrzeskich parków lub na niezwykle długi falochron. Spacer wgłąb morza, jest również możliwy, gdy udamy się na nowoczesne, trwałe, niedawno w całości odrestaurowane molo w Kołobrzegu.


Kolejnym sposobem na miłe spędzenie czasu w Kołobrzegu na świeżym powietrzu z dziećmi, jest udanie się do parku linowego. Znajdują się tam trasy o różnym stopniu trudności. Dzięki temu dzieci w różnym wieku i dorośli mogą świetnie się bawić.


W samym Kołobrzegu lub w jego pobliżu powstało mnóstwo parków rozrywki, w których można się bawić na świeżym powietrzu. Dwa z nich zasługują na szczególne wyróżnienie:
Miasteczko Dziki Zachód, gdzie można poznać życie rewolwerowców, przy okazji świetnie się bawiąc i Pomerania Fun Park - olbrzymie wesołe miasteczko.

Wyjazd do Kołobrzegu z dziećmi jest świetnym pomysłem, gdyż czeka tam na nas mnóstwo atrakcji.

Najbardziej rozpoznawalna atrakcja Kołobrzegu - Latarnia Morska

Latarnia Morska w Kołobrzegu wywiera na odwiedzających ogromne wrażenie. Jest ogromną, monumentalną budowlą zbudowaną z cegieł, otoczoną murem, a nocą podświetla ją światło. Co kryje się w jej wnętrzu i w pobliżu niej? Co roku tę tajemnicę pragnie odkryć tysiące turystów tłumnie odwiedzających Kołobrzeg.

Latarnia w Kołobrzegu

Latarnia powstała w siedemnastym wieku, później była wielokrotnie przebudowywana, aż w 1945 roku zbudowano jej dzisiejszą wersję na części osiemnastowiecznego fortu. Wzniesiono ją na wysokość 26 metrów nieopodal brzegu Morza Bałtyckiego w samym centrum Kołobrzegu. Zasięg światła latarni określony jest na prawie 30 kilometrów. Dziś jest cennym zabytkiem i chętnie odwiedzaną przez turystów atrakcją. Można wchodzić na sam jej szczyt po 109 -ciu stopniach i podziwiać piękne widoki na park nadmorski, morze, port i miasto. W letnim sezonie latarnia jest otwarta do późnego wieczora. Bilety wstępu kosztują zwykle poniżej 10 złotych, a małe dzieci wchodzą za darmo. Latarnia zachowała nadal swoją funkcję nawigacyjną, jest punktem widokowym, pomnikiem ku czci poległych walczących o wyzwolenie Kołobrzegu, a w jej wnętrzu i wokoło niej znajduje się mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Atrakcje w Latarni Morskiej i w jej pobliżu

W Latarni Morskiej oprócz wspaniałego punktu widokowego znajduje się tawerna (restauracja), gdzie można spożyć posiłek i chwilę odpocząć. Kolejna sala, tym razem w podziemiach budynku została przeznaczona na Muzeum Minerałów. Można tu obejrzeć minerały i kryształy z całego świata. Mienią się one wszystkimi barwami tęczy, zachwycają blaskiem i rozmiarami. Kilka drogocennych kryształów można zabrać ze sobą do domu, gdyż przy wyjściu z wystawy znajduje się niewielki sklepik pełny nietuzinkowych pamiątek. Znajduje się tu również sala dydaktyczna, gdzie można przeczytać o najważniejszych faktach z historii Latarni Morskiej i fortu.

W pobliżu Latarni Morskiej znajduje się wiele ciekawych atrakcji, nie można ich ominąć, szczególnie jeśli podróżujemy z dzieckiem. Kilka kroków od Latarni Morskiej znajdują się dwa niesamowite obiekty, które trzeba zobaczyć: Miasto Myszy i Ukryta Kraina, a 10 minut spacerem znajduje się Muzeum 6D. Równie blisko jest Pomnik Zaślubin z Morzem, nowoczesny port, odbudowany falochron i piękna plaża. Tak ogromne nagromadzenie atrakcji w jednym miejscu sprawia, że jest to jedno z najbardziej lubianych miejsc przez turystów.

Na zwiedzanie Latarni Morskiej w Kołobrzegu i okolicznych atrakcji najlepiej przeznaczyć sobie kilka dni. W Mieście Myszy mamy szansę obejrzeć niezwykłą wystawę z żywymi okazami myszy przeróżnych ras. Są one umieszczone w specjalnie przygotowanej scenerii, dzięki czemu możemy wykonać im niesamowite zdjęcia, polubić te małe zwierzątka, poobserwować ich interakcje i nauczyć się wiele o ich życiu. Równie ciekawą, edukacyjna i rozwijającą wyobraźnię rozrywką dla całej rodziny jest Ukryta Kraina. Można tu przy pomocy otrzymanej przez nas różdżki ożywiać otaczający nas świat. W Muzeum 6D natomiast świat po prostu sam się ożywia. Przechadzamy się korytarzami ozdobionymi obrazami wykonanymi techniką 3D. Tego typu rozrywki absorbują wszystkie zmysły, rozwijają wyobraźnie i przenoszą nas w zupełnie inny świat.

Jak widać Latarnia Morska w Kołobrzegu to niezwykłe miejsce, wokoło którego powstało mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto pamiętać, by zwiedzając Latarnię koniecznie zobaczyć je wszystkie. Wszystkie są całoroczne, dlatego zarówno latem, jak i zimą warto przyjechać do Kołobrzegu. W pochmurne dni trzeba koniecznie odwiedzać Ukrytą Krainę, Kino 6D i Miasto Myszy, w słoneczne falochron, molo i port, a Latarnię Morską zawsze, gdy tylko przyjedziemy do Kołobrzegu.

Polskie Wybrzeże to wyjątkowe krajobrazy i ciekawe obiekty i liczne atrakcje, którym warto przyjrzeć się uważniej. Co koniecznie trzeba zobaczyć w chwili, gdy głównym celem wycieczki są tereny leżące pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem? Atrakcje czekające w okolicy tych miast mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Atrakcje Kołobrzeg
To jeden z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie Pomorza, zatem na brak atrakcji w Kołobrzegu na jego terenie narzekać nie można. Atrakcje Kołobrzeg - piękne widoki na Bałtyk, wspaniała latarnia morska oraz Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić wyjątkowo cenną kolekcją militariów. Kołobrzeg to również cenne zabytki architektury, w gronie których wyróżniają się takie obiekty, jak neogotycki ratusz oraz potężna bazylika Wniebowzięcia NMP z XV wieku. Turystów zwiedzających Kołobrzeg mogą też zachwycić takie zabytki ale najważniejsze to liczne atrakcje Kołobrzeg, jak gotycka Baszta Prochowa, klasycystyczna Akademia Rycerska oraz spichlerz, będący ciekawą pamiątką z XVII wieku.

Spacerkiem przez Koszalin
Wędrówka po koszalińskich uliczkach może się przemienić w wyjątkową lekcję historii – szczególnie w chwili, gdy trasa spaceru będzie prowadziła do miejsc przypominających o średniowiecznym rodowodzie tego miasta. Rynek Starego Miasta, katedra Niepokalanego Poczęcia NMP z XIV wieku oraz średniowieczna, gotycka kaplica św. Gertrudy – oto najcenniejsze zabytki, jakimi może się pochwalić to miasto. Wielką ciekawostką jest tu również cerkiew Zaśnięcia NMP, urządzona w dawnej kaplicy zamkowej. Dziś jest to jedyna pamiątka po istniejącej tu do XVIII stulecia rezydencji książęcej, wzniesionej w czasach księcia Kazimierza VII. Miłośników historii może też zachwycić tutejsze muzeum, urządzone w murach Pałacu Marynarzy z XIX wieku. Częścią tego muzeum jest niewielki skansen, na terenie którego zgromadzono sporo ciekawych eksponatów związanych z kulturą jamneńską. Koszalin może się też pochwalić amfiteatrem, Ognistymi Ptakami Hasiora oraz Muzeum Wody – pierwszą tego typu placówką na temat historii miejskich wodociągów.

Niezwykłe Gryfice
Jednym z ciekawszych leżących w rejonie Kołobrzegu są Gryfice – piękne miasto, które oczaruje i miłośników architektury, i tych, których fascynują zabytki techniki. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? Jedną z najważniejszych atrakcji w Gryficach są zabytkowe parowozy, wycieczkowe przejażdżki lokomotywą w stylu retro oraz Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Miłośników dawnych fortyfikacji mogą oczarować bramy miejskie, z kolei na amatorów sztuki sakralnej czeka cenna perełka architektury gotyckiej – kościół WNMP, którego wieża jest nie tylko ważnym punktem w panoramie miasta, ale i rewelacyjnym punktem widokowym.

Trzebiatowskie zabytki
Kolejnym ciekawym miastem, które znajduje się w rejonie Kołobrzegu, jest Trzebiatów. Z pewnością warto się tu wybrać na spacer po starówce, urzekającej średniowiecznym układem urbanistycznym, barokowym ratuszem oraz uroczymi kamieniczkami. Wspaniale prezentują się też pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Baszta Prochowa z XIV wieku. Trzebiatowskie Centrum Kultury, mieszczące się w klasycystycznym pałacu, oraz Sanktuarium Macierzyństwa NMP – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Znane letniska czekają
W rejonie Kołobrzegu i Koszalina nie brak miast, które kuszą cennymi zabytkami a także liczne atrakcje Kołobrzeg, nie brak też letnisk, na terenie których można się nacieszyć wypoczynkiem w pięknym otoczeniu. Dobrym zagospodarowaniem i świetną atmosferą przyciągają Gąski, wspaniałym miejscem na wczasy w tej części kraju może się okazać Mielno. Tym, którzy chcą spędzić urlop na terenie kameralnej wioski rybackiej, polecić można wypoczynek w Chłopach lub w tak uroczej wsi nadmorskiej, jaką jest Unieście.

Polskie Wybrzeże kusi cennymi zabytkami, a dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że zaplanowanie urlopu w tej części kraju staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Tu każdy z nas może znaleźć liczne noclegi czy atrakcje Kołobrzeg, dzięki czemu na poznawanie okolic Kołobrzegu i Koszalina można poświęcić więcej czasu.

 

Kołobrzeg, to jedno z najpiękniejszych miast niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów. Jest tu mnóstwo plaż, atrakcji, zabytków, sklepów i restauracji. Można tu dostać najlepsze w Polsce świeże ryby, unikatową biżuterię z bursztynem i niecodzienne zabawki dla dzieci. W gąszczu informacji o Kołobrzegu, warto poznać niezwykłe ciekawostki dotyczące tego miasta - a może uda Wam się zabłysnąć wiedzą na wycieczce z rodziną?

Ciekawostki o Kołobrzegu

1. W jednym z Kołobrzeskich muzeów znajduje się największy w całej Europie mierzący, aż jeden metr i dwadzieścia centymetrów miecz ryby piły. Znajduje się on w Muzeum Minerałów i jest prawdziwą ciekawostką, gdyż przeważnie miecze tego gatunku ryb mają zaledwie dwadzieścia do trzydziestu centymetrów.

2. Kołobrzeg kojarzy nam się wyłącznie z morzem, portami i rybakami, jednak jest to też miasto górnicze. Oczywiście nie ma tu kopalni węgla, natomiast znajduje się kopalnia borowiny. Jest to rodzaj torfu o niezwykłych walorach leczniczych, który wykorzystywany jest przez mieszkańców i turystów do kąpieli borowinowych i okładów.

3. W Kołobrzegu znajduje się źródło solankowe. To woda o sześcioprocentowym stężeniu chlorku soli wykorzystywana do zapraw, picia i kąpieli.

4. Kołobrzeg ma niewiele ponad dwadzieścia pięć kilometrów kwadratowych wielkości, co plasuje go na dwieście siedemnastej pozycji na liście miast Polski biorąc pod uwagę całkowitą powierzchnię.

5. W jednym z lasów blisko Kołobrzegu rośnie osiemset letni dąb. Jest starszy nawet od rozsławionego dębu Bartek, który ma niecałe siedemset lat.

6. W Kołobrzegu znajduje się największa muszla spośród wszystkich w Polsce. Pochodzi ona od gatunku największego małża na świecie - Przydacznia Olbrzymia żyjąca w Pacyfiku oraz w Oceanie Indyjskim. Można ją obejrzeć w Muzeum Minerałów, mieszczącego się w podziemiach Kołobrzeskie Latarni Morskiej.

7. W Kołobrzegu znajduje się wyjątkowo dużo atrakcji dla dzieci (Muzeum 6D, Park Rozrywki Pomerania, Aquapark, sale zabaw, Kino 8D, Ukryta Kraina, Miasto Myszy) i wiele, wiele innych.

8. Kołobrzeg, ma status Uzdrowiska. Granice miasta wyznaczając granice terenów uzdrowiskowych.

9. W Kołobrzegu znajduje się port Wojenny, gdzie stoją niezwykle ciekawe kutry wojskowe, których rolą jest ratowanie ludzi i okrętów mających problemy na pełnym morzu.

10. W Kołobrzegu znajduje się niezwykle ważny dla całej Polski Port Handlowy, gdzie rocznie dokonuje przeładunku przynajmniej około stu statków.

11. W Kołobrzegu jest kilka statków umożliwiających żeglugę po Bałtyku.

12. Z Kołobrzegu można popłynąć statkiem na wyspę Bornholm.

13. Główna plaża przy molo jest monitorowana. Rejestrowany przez nią obraz można oglądać przez internet.

14. W sezonie można spotkać w Kołobrzegu niezwykłego pana z katarynką, który ma wytresowane żywe papugi. Turyści mogą dawać dla papug monety, które są przez nie wrzucane do garnuszków.

15. Jeden z odcinków Kuchennych Rewolucji był przeprowadzony w Kołobrzeskiej restauracji dawniej zwanej Figa z makiem, dziś Ryba z Ikrą.

16. Na Kołobrzeskich plażach (szczególnie zimą) można znaleźć ogromne ilości zwierząt. Są to głównie przeróżne gatunki ptaków.

17. Wiele Kołobrzeskich restauracji ma kąciki do zabaw dla dzieci. Dlatego miło jest przychodzić do nich całą rodziną.

18. Kołobrzeskie porty są odpowiedzialne za sześćdziesiąt procent całkowitych połowów z morza Bałtyckiego w Polsce.

19. Wielu ludzi myśli, że do Kołobrzegu warto przyjeżdżać tylko latem, jednak zimą jest tu mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

20. Marina Solna, to ogromny port dla jachtów. Poza miejscem postojowym jest tu możliwa naprawa jachtu, przyłącze do prądu i wody, odbiór nieczystości itp.

21. Molo Kołobrzeskie jest pięknie oświetlone, co sprawia, że wieczorne spacery tu są romantyczne i bajkowe.

22. Kołobrzeski skwer powstał w miejscu dawnych, starych budynków, gdyż te zostały zniszczone podczas wojny.

23. W Kołobrzegu znajduje się dużo pięknych ścieżek i szlaków rowerowych. Łączna długość wytyczonych rowerowych szlaków to ponad sto czterdzieści kilometry.

24. Przed Kołobrzeskim Ratuszem stoi przedziwny pomnik symbolizujący kulę ziemską. Został wykonany z granitu, ma ogromną masę, a nawet małe dziecko może nim poruszyć. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk wodnych.

25. W Kołobrzeskiej katedrze znajduje się niezwykły zabytek - siedmioramienny gotycki świecznik. Kandelabr jest ogromny, jego rozpiętość ramion wynosi prawie cztery metry.

Jak widać Kołobrzeg jest niezwykłym miastem, gdzie można nie tylko pływać i opalać się na plaży, ale też cieszyć się całym bogactwem atrakcji, chłonąć jego ciekawą historię i cieszyć się niezwykłym smakiem świeżych ryb prosto z morza.

Kołobrzeg to miasto, które słynie z wielu atrakcji. Jeśli wybierasz się na wakacje z dzieckiem, to powinieneś wcześniej zaplanować jakie placówki odwiedzić.