Jak spędzić weekend z dziećmi w Kołobrzegu?

Kołobrzeg – idealne miejsce weekendowy wypad z dziećmi

Bardzo częstym problemem meczącym dorosłe osoby podczas weekendu jest zapewnienie swoim dzieciom zajęcia. Dzieci bardzo szybko się nudzą i potrzeba im coraz to nowych bodźców. Bardzo dobrym pomysłem w takim wypadku jest obranie kierunku na Kołobrzeg i na jego liczne atrakcje, których wiele osób, kompletnie nie docenia. W tym artykule chciałbym pokazać, że jest to niezwykle dobre cel na wyprawę ze swoimi pociechami, w którym będziemy mogli zapewnić im wiele ciekawych zajęć.

Miasto Myszy – niezwykła atrakcja w Kołobrzegu

W Kołobrzegu działa niesamowite miejsce, które zapewnia zwiedzającym (w szczególności dzieciom), poznanie z lepszej strony małych zwierzątek, jakimi są myszy. Można zobaczyć, jak poruszają się kolorowymi labiryntami, przebywają w światowych miejscach jak np. Paryż, czy pokazują, jak mądrymi zwierzętami są. W Mieście Myszy możemy spotkać ponad pół tysiąca osobników, przeróżnych gatunków i kolorystycznych odcieni. Jeśli będziemy widzieć tutaj białe myszki to tylko w pozytywnej kwestii. Wizyta w tym miejscu pomoże dzieciom, polubić te zwierzęta i zarazić się pasją do nich, bądź ją kultywować.

Muzeum 6D

Kolejnym świetnym miejscem, do którego powinniśmy zabrać dzieci, jeśli tylko zdecydujemy się odwiedzić Kołobrzeg, jest Muzeum 6D, zwane Maszoperią. Maszoperia jest to słowo wywodzące się z języka holenderskiego i oznaczające zespół rybaków. Miejsce to ma przybliżyć zwiedzającym interesujące fakty na temat działalności nadbałtyckich rybaków żyjących w drugiej dekadzie w XX wieku. Decydując się przyjść to tego nietypowego muzeum, będziemy mogli poznać ich zachowania, codzienną rutynę czy sprzęty, których używali. Można tam zobaczyć i dotknąć eksponatów, ponieważ jest to bardzo innowacyjne miejsce. Nie posiada ono, żadnego kuratora zabytków co jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które są niezwykle ciekawskie i uwielbiają wszystkiego dotykać i wszystko zobaczyć.

Ukryta kraina

Dzieciom zapatrzonym w Harry’ego Pottera i w świat magii, zdecydowanie najbardziej, można polecić Ukrytą Krainę. Jest to miejsce, w którym będą mogły podróżować przez wszystkie atrakcje z magiczną różdżką, ożywiając wszelkie interaktywne atrakcje. Spotkają tu krasnale, dzikie małpki i wróżki. Jest tam również możliwość zobaczenia żywych zwierząt takich jak wodne smoki, złote rybki czy gekony lamparcie. Ujrzenie takich zwierząt pomoże dzieciom polubić przyrodę. Jest to jedna z najlepszych atrakcji na polskim wybrzeżu. W 2022 roku Ukryta Kraina uzyskała nagrodę portalu dzieckowpodrozy.pl jako najlepsza atrakcja dla dzieci.

Muzeum Figur Woskowych

Dzieci zawsze marzę o tym, żeby spotkać swoich idoli, nie zawsze jest do tego okazja, ponieważ często, żeby spotkać kogoś, trzeba przeczekać kilkanaście godzin lub zapłacić naprawdę ogromne pieniądze. Naprzeciw oczekiwaniom takich osób powstało muzeum figur woskowych. Jego zadaniem jest umożliwienie fotografowania się ze znanymi osobami mimo nawet woskowymi.

Muzeum Oręża Polskiego

W Kołobrzegu znajduje się miejsce dla dzieci, które bardzo, lubią militaria i wszelkie tematy naokoło jej. Odpowiednim wyborem w takim wypadku będzie Muzeum Oręża polskiego. Eksponaty są tam ulokowane, zarówno w warunkach polowych gdzie są umieszczone największe okazy i eksponaty — często również w uruchamiane. Jak również te, które znajdują się w budynku. Wszystkie atrakcje celowo są poukładane w sposób chronologiczny, tak by można było przejść całą drogę historii Oręża polskiego od czasów średniowiecza do współczesności. Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć tutaj uzbrojenie ochronne, liczne odznaczenia, wszelakie rodzaje broni czy ubiory historyczne polskich żołnierzy, do których należą między innymi mundury Legionów Polskich czy te z czasów walk w I i II wojnie światowej.

Muzeum Bursztynu

Bardzo dobrym pomysłem będzie zabranie dzieci do Muzeum Bursztynu. Będą tu miały możliwość poznania szczegółów i historii wydobycia tej kopalnej żywicy. Wyjątkowe atrakcje, jakie można tutaj ujrzeć: to poznanie właściwości leczniczych bursztynu, średniowieczny zakład bursztynnika, czy nieco ponad 2 kg bryłka, największa, jaką posiada muzeum. Istnieje możliwość odbycia bardzo praktycznych warsztatów, na których dzieci, ale również i dorośli, będą mieli okazję nauczyć się techniki obróbki „bałtyckiego złota”. Muzeum jest otwarte codziennie w godzinach od 10 do 17, co tylko stanowi ułatwienie decyzji o odwiedzeniu tego miejsca.

Latarnia morska i muzea

Pojawiając się w Kołobrzegu na weekend, nie można przegapić takiej odwiedzenia takiej atrakcji, jaką jest Latarnia Morska, została ona wybudowana w roku 1945, jako następczyni wysadzonej przez wycofujących się Niemców pod koniec II wojny światowej. Aby wdrapać się na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok może miasto i Nadmorski park, trzeba wejść po dziewięciu schodach i zapłacić za bilet 8 lub 6 zł w zależności od wieku. Całkowita wysokość latarni to 26 m. Miejsce to jest otwarte dla zwiedzających w sezonie, codziennie od 10 do 17 w innych porach roku wygląda to różnie. Latarnie morskie znajdują się również dwa muzea: Muzeum Modeli Statków i Okrętów, jak również Muzeum Minerałów.

Fontanna na placu 18 marca

Ostatnio już atrakcją, o której Chciałbym wspomnieć jest fontanna zlokalizowana na placu 18 marca, którego historia sięga roku 1888. Jeżeli mamy wolny wieczór i chciałem gdzieś zabrać dzieci Jest to odpowiednie miejsce, ponieważ wieczorami dzięki zainstalowanemu oświetleniu fontanna tworzy cudowne różnokolorowe kombinacje ze strumieni wody. Fontanna jest bardzo ciekawie zaprojektowana, a dysze, które się w niej znajdują, dzięki swojemu umiejscowieniu tworzą kulę z tryskającej wody. Jest to bardzo dobry pomysł, jeżeli lubimy chodzić na wieczorne spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *