Jakie atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci trzeba zobaczyć?

Kołobrzeg jest miastem położonym nad polskim morzem, które często wybierane jest na wyjazd wakacyjny przez rodziny z małymi dziećmi. Pełniąc funkcję uzdrowiska, od lat Kołobrzeg jest także przygotowany doskonale na wizyty najmłodszych gości oferując liczne atrakcje dla dzieci. Znajdą oni tutaj przyjazne dzieciom hotele i pensjonaty, w których zorganizowane specjalnie dla nich sale i place zabaw, menu z przysmakami dla maluchów w hotelowych restauracjach czy baseny z bezpiecznymi brodzikami, w których mogą nawet skorzystać z zabawnych zabiegów SPA. Jakie są główne atrakcje Kołobrzegu dla małych dzieci i czemu miasto to przyciąga tylu zachwyconych gości co roku?

PLAŻOWANIE W KOŁOBRZEGU

Miejscem, w którym dzieci latem spędzają najwięcej czasu, jest oczywiście kołobrzeska plaża, szeroka, wypełniona jasnym i miękkim piaskiem. W 2014 roku została ona poddana gruntownej rewitalizacji, dzięki czemu obecnie korzystanie z niej jest ogromną przyjemnością. Tuż obok plaży znajduje się kolejna atrakcja tego miasta – żelbetonowe molo, długie na 220 m, na końcu którego zlokalizowana została kawiarnia, gdzie w sezonie serwuje się pyszne lody przygotowywane według tradycyjnych receptur.

Nadmorskim deptakiem z plaży można wybrać się do Portu Pasażerskiego, skąd odpływają statki w rejsy wycieczkowe. Ogromną przyjemność sprawi dzieciom wyprawa statkiem po kołobrzeskiej redzie portowej lub nieco dłuższy rejs na duńską wyspę Bornholm, pełną uroku ze względu na znajdujące się tam malownicze, niewielkie porty oraz pastelowe domki wykonane w technologii muru pruskiego. To jednak już większa wyprawa rodzinna, która zajmie co najmniej jeden dzień wakacyjnego wyjazdu.

ATRAKCJE DLA DZIECI W KOŁOBRZEGU – MUZEUM INNE NIŻ WSZYSTKIE

Do miejsc przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych odwiedzających Kołobrzeg należy wyjątkowo oryginalne Muzeum 6D – Maszoperia, zlokalizowane przy promenadzie bok Ośrodka Kielczanka. To miejsce zaprzeczające wszystkim stereotypom związanym z placówkami muzealnymi, zachęcające wręcz dzieci do dotykania eksponatów i głośnego wyrażania swoich opinii o wystawie. Zgodnie z nazwą 6D Maszoperia działa na wszystkie zmysły zwiedzających: fruwają tu bańki mydlane, czuć zapach jabłek w rybackiej chacie, słychać szum morza i powiewy wiatru rozwiewające włosy. Maszoperia przybliża w ten atrakcyjny sposób codzienne życie i tradycje Maszopów – kaszubskich rybaków, którzy wspólnie wypływali w morze na połów ryb i wspólnie również dzielili się zyskiem z ich sprzedaży. Na ścianach muzeum znajdziemy trójwymiarowe obrazy pokazujące ich życie i pracę, a z głośników usłyszymy legendy o zaczarowanych sieciach, czarownicach i wiedźmach, które umilały im czas w długie, zimowe wieczory. Maszoperia jest świetną inicjatywą stworzoną w duchu nowoczesnego muzealnictwa, która skutecznie przekonuje nawet najbardziej oporne wobec wizyt w tego typu placówkach dzieci, że mogą być one przyjazne i interesujące.

MIASTO MYSZY – NIECODZIENNA ATRAKCJA DLA DZIECI W KOŁOBRZEGU

Naprzeciwko Portu Pasażerskiego, gdzie cumują statki wycieczkowe, znajduje się kolejna atrakcja dla najmłodszych gości – Miasto Myszy, zlokalizowane w podziemiach budynku dawnego Kapitanatu Morskiego. W kilku salach, z których każda ma temat przewodni – np. kosmos, tropiki, wakacje, zima czy miasto – stworzono wspaniałe warunki dla małych gryzoni, które poruszają się swobodnie po konstrukcjach stworzonych specjalnie z myślą o nich: mostkach, huśtawkach, norkach czy korytarzach. Dzięki temu dzieci spędzają tu długie godziny, podglądając zachowanie myszek, poznając ich zwyczaje i oryginalne rasy. W Mieście Myszy mieszkają zwierzątka takich ras, jak myszki pigmejskie – najmniejsze myszy na świecie, myszy berberyjskie czy myszki rasy Astrax z kręconym futerkiem, dzięki któremu zyskały miano mysich owieczek. Miasto Myszy uczy również zwyczajów tych gryzoni, które nadzwyczaj inteligentnie radzą sobie nawet w trudnych warunkach, niskich temperaturach, na wsi czy w mieście, dzięki czemu stanowi potężną dawkę wiedzy z biologii przy okazji świetnej zabawy.

UKRYTA KRAINA – WYPRAWA W ŚWIAT BAŚNI

Tuż przy ulicy Towarowej, obok kołobrzeskiej Restauracji Pod Winogronami serwującej smaczne dania kuchni polskiej i światowej przygotowywane ze świeżych, regionalnych produktów, znajduje się kolejne miejsce uwielbiane przez maluchy. Ukryta Kraina to spełnienie marzeń wielbicieli Harry’ego Pottera o zostaniu małym czarodziejem. Każde dziecko otrzymuje tu bowiem własną czarodziejską różdżkę uruchamiającą fragmenty interaktywnej wystawy i ożywiającą postacie zamieszkujące Ukrytą Krainę. Dzieci spotkają tutaj Panią Mysz chętnie częstującą gości herbatką, Pana Wiewióra – wielbiciela masła orzechowego, 5-metrowego krokodyla Zębusia cierpiącego na ból zęba, białe króliki, wróżki, krasnale oraz wiele innych postaci rodem ze świata baśni. Nic dziwnego, że miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin odwiedzających Kołobrzeg z dziećmi, które są tak zachwycone, że najchętniej zostałyby w Ukrytej Krainie jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *