Najlepsze atrakcje Kołobrzegu, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Atrakcje turystyczne, to nieodłączny element każdych wakacji. Umożliwiają one spędzenie przyjemnie czasu, przybliżenie wiedzy na temat regionu, w którym spędzamy urlop czy integrację z przyjaciółmi lub rodziną. Nad polskim wybrzeżem nie brakuje fantastycznych miejsc, w których aktywnie oraz przyjemnie spędzimy wolny czas. Idealnym przykładem są liczne parki rozrywki, rejsy statkiem wypoczynkowym lub wypoczynek na piaszczystej plaży, która szczególnie spodoba się tym najmniejszym turystom. Choć atrakcje w Kołobrzegu te są z pewnością znane wszystkim dzieciom, coraz częściej zwracamy uwagę na te mniej oczywiste miejsca, które są na tyle ciekawe, że musimy je zwiedzić. Najlepszym tego typu miastem, pełnym ciekawych i nie oczywistych atrakcji jest Kołobrzeg.

Najbardziej nieoczywiste atrakcje w Kołobrzegu, które spodobają się każdemu.
1. Muzeum 6D. Choć muzeum zazwyczaj kojarzy się z mało ciekawymi wystawami, licznymi rekwizytami oraz nudnymi opisami, istnieją również miejsca, z których nie chce się wyjść. Idealnym przykładem jest Muzeum 6D, które powstało by przybliżyć nieco informacji na temat Morza Bałtyckiego, rybołówstwo, mieszkańców Pomorza oraz kuchni regionalnej.
Już na samym wejściu, dostrzec można bajeczne ilustracje, które stanowią część oryginalnego wystroju. Ciekawostką są efekty specjalne, dzięki którym zwiedzający może poczuć się, jakby uczestniczył w danym wydarzeniu. Podczas zwiedzania, można zostać ochlapanym przez morską wodę, potarganym przez silny wiatr, lub poczuć zapach świeżo przygotowywanych dań, w niemal prawdziwej kuchni pomorzanina. Aby zwiedzanie było jeszcze bardziej ciekawe, koniecznie zwróćcie uwagę na interaktywne wystawy, które przybliżą wiedzę dotyczącą regionu.
2. Miasto Myszy w Kołobrzegu. W ogrodach zoologicznych spotkać można liczne zwierzęta, które zamieszkują różne rejony świata. Mało kto wie, że istnieją jeszcze inne, równie ciekawe miejsca, w których podziwiać można niezwykle fascynujący świat zwierząt. Takim miejscem jest Miasto Myszy. To ogromne miejsce, które zamieszkają liczne gatunki muszy, pochodzące niemal z całego świata. W specjalnie przygotowanych akwariach, znajdują się liczne gadżety, które stanowią domki mieszkalne oraz plac zabaw. Są to różnego rodzaju zabawki. Podczas zwiedzania Miasta Myszy można zaobserwować zachowanie tych fascynujących zwierząt. Poznać sposób ich zabawy oraz odpoczynku. To idealne miejsce dla tych osób, które obawiają się myszy, gdyż spacer po ich królestwie, może wpłynąć na zmianę zdania.
Jeśli szukasz miejsca, w którym spędzisz przyjemnie czas, a zarazem nauczysz się czegoś nowego, to koniecznie wybierz się do Miasta Myszy.
3. Ukryta Kraina w Kołobrzegu. Istnieją takie miejsca, w których nierealne staje się realne! Miejsca, w których ogranicza nas tylko wyobraźnia. Takim miejscem jest Ukryta Kraina w Kołobrzegu. Ta niecodzienna atrakcja, doskonale wpływa na rozwój dziecka. Znajdują się tu liczne rekwizyty, dzięki którym zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Dodatkowym atutem są multimedialne wystawy, ogromne, sztuczne zwierzęta oraz naścienne malowidła wykonane w 3D, które dzięki specjalnym okularom, pozwolą stać się częścią magicznego świata. Dzięki dotknięcie magiczną różdżką, którą otrzymuje każde dziecko, można pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Wyczarować zabawki lub rekwizyty, którymi będzie można wspólnie się pobawić. Na koniec, warto zajrzeć do miejsca, które zamieszkują najsłodsze oraz najbardziej ciekawe zwierzęta. W specjalnych akwariach mieszkają liczne gatunki zwierząt morskich, w tym rybki, płaszczki, rozgwiazdy, meduzy, smoki oraz koniki morskie a nawet rekin. A dla małych miłośników gryzoni, polecamy odwiedzić puchate króliczki. Liczne atrakcje oraz różnorodność rekwizytów sprawi, że każde dziecko będzie zachwycone i nie będzie chciało opuścić tego magicznego miejsca.
4. Muzeum Piractwa. Od wielu tysięcy lat, Piraci wybierali się w niebezpieczne podróże morskie, by wzbogacić się. Niestety, zdobywane przez nich fanty, pochodziły z licznych rabunków, przez co Piraci siali postrach na lądzie jak i na morzu.
Charakterystyczne pirackie statki, dostrzec można było już z daleka. Najczęściej były duże, bogato zdobione, a ozdobnymi elementami były przerażające żagle lub flagi. W wielu opowiadaniach lub bajkach, Piraci przedstawieni są z gadającą na ramieniu papugą. Choć lubili oni zwierzęta, rzadko można było je dostrzec na pokładzie. Aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, dotyczących życia oraz sposobu zachowania piratów, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Piractwa. Na ciekawych dzieci, czeka tu doświadczony animatorzy, który w pirackim przebraniu, opowiada dzieciom ciekawostki o piratach, ich przygodach oraz sposobie życia. Liczne rekwizyty, w tym różnorodne flagi, mapy a nawet statek sprawią, że dziecko w przyjemny sposób przyswoi wiedzę. To nie koniec atrakcji, które czekają na młodych zwiedzających. Dzięki licznym zabawom oraz zagadkom, dzieci mogą przeżyć niezapomnianą przygodę. Jest to jedno z nielicznych Muzeum, które uczy poprzez wspaniałą zabawę.
5. Kino 8D. W Kołobrzegu znajduje się jedno z kin 8D w Polsce. Specjalne efekty sprawią, że seans filmowy będzie jeszcze przyjemniejszych. Na widzów czekają tu specjalne okulary, dzięki którym będzie można oglądać film w trójwymiarze. Ponadto można poczuć zapach, bryzę wody, dotyk, wibracje, wiatr oraz siłę przeciążeń związana z ruchem specjalnych foteli. Wszystko przy specjalnym dźwięku, który otacza widza. Tak liczne efekty specjalne, które dostosowane są do scenariusza, umożliwią stanie się częścią fabuły. To idealne miejsce dla osób, które szukają niecodziennych atrakcji. Z pewnością spędzą tu fantastycznie czas.

Zwiedzając Kołobrzeg, nikt nie będzie się tu nudził. Różnorodne atrakcje sprawią, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto, znajdujące się tu atrakcje, znacząco różnią się od tych, zlokalizowanych w innych, równie popularnych nadmorskich miasta. Turysta, może tu nie tylko dowiedzieć się nowych rzeczy, ale przeżyć niezwykłą przygodę, stając się częścią danego miejsca. Ze względu na charakter atrakcji, przyjemnie spędzą tu czas dzieci, jak i osoby dorosłe, dlatego koniecznie skorzystajcie z powyższej listy i wybierzcie się do fascynujących miejsc, wypełnionych magią oraz wspaniałą zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *