Najlepsze i najciekawsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Najfajniejsze atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci

Często wyjeżdżając z dziećmi na weekend bądź troszkę dłuższy wypad usiłujemy znaleźć jakieś fajne miejsc i pokazać im jak najwięcej ciekawych atrakcji. Jeżeli wybieramy miasto, w którym jeszcze nigdy nie byliśmy, rzadko kiedy udaje nam się wybrać rozrywkę, gdzie każda będzie trafiona. Kołobrzeg jest takim ciekawym miejscem pod względem atrakcji i posiada takie, które są dopasowane z reguły bardziej do dorosłych lub takie, które poleca się dzieciom. W poniższym artykule chciałbym pokazać i opisać najlepsze i najbardziej oryginalne atrakcje Kołobrzegu, do których można zabrać nasze pociechy. Znajduje się tutaj miejsca, w których dobra zabawa i szczery uśmiech będą połączone z ciekawą wiedzą, gdzie nasze, że najmłodsi będą mogli poszerzyć swoją bazę informacji z wielu różnych dziedzin nauki. Niesamowitymi zaletami każdej z atrakcji, które zamierzam wymienić, jest ich niezależność ich funkcjonowania w zależności od pogody panującej na zewnątrz.

Muzeum 6D – Maszoperia

Miejscem, o którym chciałbym wspomnieć na początku, jest muzeum 6D. Każdy z nas wie, na czym mniej więcej polega 3D. 6D jest to bardziej zaawansowana technologia, która pozwala nam poznawać i obserwować atrakcje w jeszcze szerszym spektrum. Muzeum 6D to bardzo oryginalne i innowacyjne muzeum, które kłóci się z ogólnie przyjętą i znaną nam wszystkim definicją tego typu miejsc. Lokal ten znajduje się na ulicy Rodziewiczówny 15, jest otwarty codziennie w godzinach od 10:30 do 16:00. Przechadzając się przez to miejsce, możemy spotkać wykonane tutaj ręcznie malowidła, które zostały wykonane techniką 3D i po założeniu specjalnych okularów będą sprawiały olśniewające wrażenie. Dzieci będą miały to możliwość wyrażenia wszystkich swoich emocji i wrażeń, ponieważ w tym jako jednym z nielicznych muzeów na świecie nie trzeba szeptać. Jest również możliwość dotykania eksponatów i cieszenia się każdą chwilą tutaj spędzoną. Jest to jedyne takie miejsce w Europie, w którym możemy przenieść się do klimatu roku 1913 i zobaczyć jaki styl życia prowadzili Nadbałtyccy rybacy: jak pracowali, jak żyli, jak wyglądał ich warsztat pracy i inne tym podobne kwestie. Jest to miejsce, które zajmuje czołową pozycję w kategorii atrakcji Kołobrzegu i pobliskich okolic. Atrakcje zmuszają jak najwięcej zmysłów i starają się maksymalnie zaangażować zwiedzających do wspólnej nauki przez zabawę. Należy jeszcze wspomnieć, o jakie dokładnie „magiczne sztuczki” znajdują się w tym miejscu. Są to tak wprowadzające odpowiedni klimat efekty specjalne, jak: wiatr, mgła, ruchoma podłoga, szum morza itd.
Bilety do tego wyjątkowego i pełnego wrażeń miejsca mają następujące ceny: bilet normalny kosztuje 20 zł na osobę. ulgowy 15 zł za osobę. Bilety rodzinne i grupowe odpowiednio 15 zł i 13 zł, natomiast dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

Miasto Myszy – TOP ATRAKCJA DLA DZIECI W KOŁBRZEGU

Drugim z miejsc, które można polecić każdemu rodzicowi posiadającemu dziecko/dzieci jest miejsce zwane Miastem Myszy. Jest to lokal, w którym możemy znaleźć tak zwaną żywą wystawę, którą stanowią niedoceniane przez większość z nas zwierzęta, jakimi są myszy. Te małe gryzonie poruszają się tutaj po licznych kolorowych korytarzach, przenoszą się do Paryża, bywają w kosmosie, a także posiadają własne wesołe miasteczko. Uściślając, znajduje się tutaj 5 kategorii miejsc tematycznych, w których możemy znaleźć atrakcje. Są to: Kosmos w świetle ultrafioletowym, Zima, Wakacje Miasto Myszy i tropiki. W trakcie zwiedzania możemy przekonać się i docenić jak mądrymi i szybko uczącymi się zwierzętami są te małe stworzonka. Myszki są tutaj na każdym kroku, ponieważ w całym mieście znajduje się ich ponad 500 i należą do nich przedstawiciele takich gatunków jak: myszki pigmejskie myszy z sierścią i te jej pozbawione, a także brązowe, łaciate i oczywiście białe. Miejsce to z pewnością wzbudzi w dzieciach wiele radości, ale pomoże i nauczyć się również wielu przydatnych umiejętności. Mam tu na myśli takie umiejętności jak: wrażliwość dla zwierząt, kreatywne myślenie i przełamywanie lęków między innymi do tych właśnie zwierząt, których jak wiemy z reguły, boją się dziewczynki i dorosłe kobiety. Aby dotrzeć do tego miejsca, trzeba udać się na ulicę morską 2 znajdującą się zaraz przy latarni morskiej. Godziny, w jakich można tu zaglądać przez 7 dni w tygodniu, od 10 do 20. Ceny biletów przedstawiają się następująco bilet normalny to 16 zł za osobę, bilet ulgowy to 14 zł za osobę, a bilety rodzinne i grupowe to odpowiednio 14 zł i 12 zł. Identycznie jak w Muzeum 6D, dzieci do roku do trzech lat mają możliwość uczestniczenia w zabawie za darmo. Podsumowując, należy powiedzieć, że drugiego takiego miejsca nie jesteśmy w stanie znaleźć.

Ukryta Kraina – TOP ATRAKCJA DLA DZIECI W KOŁOBRZEGU

Ostatnim z topowych i najbardziej interesujących miejsc dla dzieci, które można odwiedzić w Kołobrzegu, o którym chciałbym wspomnieć, jest Ukryta Kraina. Jest, to jak wskazuje nazwa, magiczne miejsce, w którym możemy się poczuć jak uczniowie szkoły magii. Dzieci będą miały dzięki temu okazję spełnić swoje marzenia o zostaniu, choć na chwilę Harrym Potterem bądź Hermioną Granger. Rolę naszego przewodnika będzie pełnić otrzymana przez nas „magiczna różdżka”. Pokaże nam ona takie atrakcje jak herbaciarnia myszy, małpki, magiczne stworzenia (np. wróżki), a także zaprowadzi nas do żywych stworzeń, do których zaliczają się największe ślimaki, które żyją na lądzie, czyli „Olbrzymy Achatina”, bądź miniaturowe króliczki zwane barankami. Jest to znakomite miejsce na spędzenie czasu ze swoimi dziećmi, podczas którego będziemy mogli poprawić nasze relacje i pomóc im nauczyć się czegoś ciekawego takiego jak np. interesujące zagadnienia z biologii i nauka spostrzegawczości. Atrakcji nie może zabraknąć, ponieważ cały kompleks ukrytej krainy znajduje się na aż 400 m2 terenu. Ukryta Kraina znajduje się na ulicy Obrońców Westerplatte 18E, bardzo blisko wymienionej jednej z wymienionych już wcześniej atrakcji, czyli Miasta Myszy. Jest otwarta w zależności od miesiąca od 10 do 20 lub od 10 do 18.

3 odpowiedzi na “Najlepsze i najciekawsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu”

  1. Avatar for ukr345 ukr345 pisze:

    Super atrakcje w Kołobrzegu

  2. Avatar for ukr345 Monika pisze:

    Miasto Myszy i Ukryta Kraina to najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

  3. Avatar for ukr345 Damian pisze:

    Kołobrzeg ma mnóstwo do zaoferowania jeśli chodzi o atrakcje w Kołobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *