Nietypowe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg to miasto, gdzie tak naprawdę szybko można dojechać. Całkiem możliwe, że to właśnie dzięki temu tak wiele osób decyduje się wybrać tam na weekend nad morzem. Chociaż można tu przyjechać także na długi urlop z dziećmi, aby spędzić tu bajeczny czas. Tym bardziej że na terenie miasta czeka na turystów wiele atrakcji. Nie tylko, jeżeli chodzi o zabytki, ale nietypowe miejsca, które przez cały rok przyciągają do siebie rzesze osób.

Maszoperia Muzeum 6D

Dlaczego trzeba się tu pojawić? Ponieważ jest to jedyne takie miejsce w Europie! Koniecznie trzeba się tu pojawić, aby móc przeżyć niesamowitą przygodę, gdzie eksponaty będzie można dotykać. Na pewno za plecami nie pojawi się osoba, która będzie mówić, że „nie wolno”, „nie dotykaj”, a już w ogóle to najlepiej „nie oddychaj”. Przejście przez Maszoperię stanie się więc czymś fascynującym, co wciągnie nie tylko same dzieci, ale również rodziców, którzy z przyjemnością będą odkrywać to, co na wszystkich czeka pod dachem.

Ukryta Kraina

Dzieci kochają opowieści, które powiązane są z magią. Czas więc na to, aby maluchy mogły doświadczyć jej na własnej skórze. Ukryta Kraina to fascynujące miejsce, które sprawdzi się w szczególności, jeżeli pogoda nie sprzyja. Wystawa znajduje się na 400m2. Przechodząc od jednego do drugiego miejsca, będzie można odkrywać różnego rodzaju tajemnice. Posłuży do tego…magiczna różdżka, którą dzieci otrzymają na wejściu. Tylko jej działanie będzie w stanie sprawić, że ten magiczny świat ożyje i pokaże, jak wspaniałe stworzy mieszkają na terenie Ukrytej Krainy.

Miasto Myszy

Oko w oko z myszkami, które są przesłodkie. Tak przynajmniej mówią o nich osoby, które wybiorą się do tego miejsca, gdzie na co dzień mieszka aż 500 myszy. I to najróżniejszych! Całkiem możliwa, że duża ilość osób dorosłych nie zdawała sobie sprawy z tego, iż tak wiele gatunków myszy aktualnie jest na świecie. Właściwie można powiedzieć, że Miasto Myszy to takie mini zoo. Pomimo tego, że ma się tu do czynienia tylko z jednym gatunkiem zwierzęcia, to i tak można się tu doskonale bawić, odkrywając tajemniczy świat tych małych stworzeni.

Park Rozrywki Dziki Zachód Zieleniewo

A może czas na to, aby poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. W bliskiej odległości od Kołobrzegu znajduje się Park Rozrywki, który dla gości przewiduje wiele ciekawych atrakcji. Jest tam chociażby mini zoo z kilkoma ciekawymi gatunkami zwierząt. Do tego jest również autodrom, który zaprasza najmłodszych gości. Dostępnych jest tu także wiele innych elementów, które nawiązują do ulubionych rozrywek kowboi. Wśród nich można wymienić m.in. byk-rodeo, beczkę śmiechu, jak również strzelnicę z łuku, możliwość zorganizowania przejażdżki na koniu lub kucyku.

Park Rozrywki Pomerania

To miejsce pełne adrenaliny i zabawy dla całej rodziny. Znajdziesz tutaj liczne karuzele, rollercoastery, a także strefę wodną z różnorodnymi atrakcjami. Park oferuje również specjalne strefy dla najmłodszych dzieci, gdzie mogą bawić się w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. Dodatkowo park organizuje różne wydarzenia tematyczne, takie jak pokazy magii i koncerty dla dzieci.

To tylko kilka przykładów nietypowych atrakcji, które można znaleźć na terenie Kołobrzegu. Warto zabrać do nich dzieci. Dają one bowiem gwarancję tego, że nie tylko najmłodsi będą się doskonale bawić, ale także rodzice mogą skorzystać na wizycie w takich miejscach.