Nietypowe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg również ma oryginalne atrakcje dla dzieci i nie tylko …

W Polsce jest wiele miast, które ludzie często wybierają jako miejsca do wypadu na weekend bądź dłuższe wakacje. Każde z tych miejsc budzi uznanie i oferuje im dużą moc atrakcji. Kołobrzeg również jest takim miastem, a jego największą atrakcją jest morze i pobliskie plaże. Jest to jednak bardzo stereotypowe podejście do Kołobrzegu, ponieważ ma on wiele innych równie lub bardziej interesujących atrakcji. Znajdziemy tu rozrywki, których ciężko szukać na terenie naszego kraju, a nawet całej Europy. W poniższym artykule chciałbym się skupić na tych najciekawszych i najbardziej nietypowych.

Mariany w Kołobrzegu

Pierwszą z atrakcji, którą polecałbym zobaczyć ze względu na jej unikatowość to Kołobrzeskie Mariany. Są to rozsiane po całym mieście pomniki przypominające samce mew, które zostały podobne do ludzi. Znajdują się one w strategicznych punktach miasta takich jak np. pobliże mola w Kołobrzegu. Pojawiły się one w tym nadmorskim mieście stosunkowo niedawno, ponieważ zaledwie 2 lata temu. Sama nazwa pojawiła się dzięki Dariuszowi Jakubowskiemu, który wymyślił nazwę, a także sfotografował mewy, później zmodyfikował tak zdjęcia, aby wyglądały interesująco. Następnie pomniki zostały wykonane przez Romualda Wiśniewskiego i zachwycają turystów tutaj zaglądających swoją oryginalnością. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ możemy spotkać Mariany przypominające turystów, Mikołaja Kopernika, skatera czy kapitana statku. Wszyscy mieszkańcy i turyści przybywający regularnie do tego miasta mają nadzieję, że z biegiem czasu będą powstawać coraz to nowe i odwołujące się do ważnych postaci i wydarzeń Marianny. Na ten moment znajduje się w ich Kołobrzegu 8. Zabawa w poszukiwaniu wszystkich jest bardzo dobrą rozrywką dla całej rodziny.

Ukryta Kraina

Drugą z atrakcji jest niezwykle oryginalna Ukryta Kraina. Jest to znakomite miejsce na spędzenie czasu przez całą rodzinę, w którym będziemy mogli spędzić kilka godzin na dobrej zabawie i nauce. Dzieci będą miały w nim okazję poczuć się jak prawdziwi czarodzieje, podążając przez atrakcje i trzymając jednocześnie w ręce magiczną różdżkę. Owa magiczna różdżka uruchamia wszelkie eksponaty, przenosząc dzieci w zaczarowany świat. Dzieci mają okazję w tym miejscu poznać niezwykłe postacie takie jak krokodyl Zębuś czy Pan Wiewiór,ale także liczne wróżki, krasnoludki czy prawdziwe żywe zwierzęta. Należą do nich: olbrzymie ślimaki czy wodne smoki. Cały kompleks położony na 400 m2 terenu posiada tak wiele zakamarków labiryntów i ukrytych niespodzianek, że nie spostrzeżemy się nawet, jak szybko mija czas. Ukryta Kraina znajduje się na ul. Obrońców Westerplatte i w sezonie jest otwarta w godzinach od 10 do 20, a poza sezonem godzinach od 10 do 17.

Miasto Myszy

Nie zatrzymując się, przychodzimy do następnego ciekawego miejsca znajdującego się w mieście Kołobrzegu, czyli do Miasta Myszy. Jest to miejsce, w którym dzieci będą mogły się zaprzyjaźnić i poskromić swój lęk, jeśli takowy posiadają w stosunku do tych małych stworzeń. Będzie można od innej strony zobaczyć mądre to zwierzęta, posiadające zdolność szybkiego uczenia się i odnajdywania się w trudnych sytuacjach. Na terenie całego lokalu znajduje się około 500 przedstawicieli tych gryzoni, które reprezentują różne odmiany. Będziemy mogli zobaczyć myszki w różnych odcieniach czy zobaczyć jak radzą one sobie chłodnych warunkach. Miasto Myszy jest zlokalizowany w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej, co jest tylko dwie minuty drogi od Latarni Morskiej. Miasto Myszy jest otwarte codziennie w godzinach od 10 do 16:15 poza sezonem a latem nawet do 21:00/22:00.

Muzeum 6D

Czwartą z kolei atrakcją, którą chciałbym omówić, jest muzeum 6D. Odwiedzając to miejsce, przeniesiemy się regionów nadbałtyckich z początku XX wieku. Będzie możliwość zobaczenia, jakie życie i pracę wiedli tutejsi rybacy. Maszoperia jak inaczej nazywa się to miejsce, jest bardzo niespotykanym centrum rozrywki, ponieważ wszelkie efekty specjalne są wykorzystane i tak zamontowane, aby jak najlepiej oddać klimat terenów nadmorskich i tamtych czasów. W tutejszym innowacyjne muzeum będziemy mogli poznać również słowa charakterystyczne, a także dotykać wszystkiego, co jest na pewno bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Jest to skierowane w szczególności do dzieci i ma im to ułatwić zabawę i naukę. Maszoperia znajduje się na ulicy Rodziewiczówny 15 i posiada co zaskakujący 500 m2 malowideł, które są wykonane i udostępnione w technologii 3D. Muzeum 6D jest otwarte dla klientów przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 16 poza sezonem a latem do 20/21, co to tylko ułatwi decyzję o odwiedzeniu tego miejsca.

Kula ziemska na Placu Ratuszowym

Jednym z najbardziej nietypowych i oryginalnych miejsc w Kołobrzegu jest znajdująca się na Placu Ratuszowym, spełniająca funkcję fontanny — kula ziemska. Wykonana jest z grafitu i umieszczona w łożysku wodnym bardzo duża kula, która przyciąga uwagę wielu turystów, a szczególnie dzieci. Znajduje się ona na miejscu dawnego pomnika króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III, który stał w tym miejscu niegdyś 80 lat (od 1865 roku do 1945). Kula jest bardzo łatwa do przemieszczania, co sprawia wiele radości i satysfakcji najmłodszym. Ciekawostką jest, że w Polsce możemy znaleźć jeszcze jedną podobną fontannę. Znajduje się ona w województwie dolnośląskim w Polanicy-Zdroju.

Muzeum Bursztynu

Ostatnim miejscem, o którym chciałbym wspomnieć, a będącym niezwykle interesującym celem dla turystów jest Muzeum Bursztynu. Znajdziemy tutaj informacje, które wyjaśnią nam, dlaczego bursztyn był, jest i nadal będzie tak ważnym materiałem dla tutejszych mieszkańców i turystów. Poznamy całą jego historię, w jaki sposób się tworzy, jak wygląda średniowieczny zakład szlifierski czy zobaczymy największy okaz, jakie posiada muzeum, który waży nieco ponad 2 kg. Poza 2-kilogramowym okazem będziemy również mogli zobaczyć tzw. las bursztynowy i skamieniałe okazy roślin oraz zwierząt. W miejscu tym będziemy również mogli liczyć na niezwykłe opowieści i legendy, jeżeli zdecydujemy się na przewodnika. Jest to również najlepsze miejsce na kupienie odpowiedniego naszyjnika czy innej biżuterii wykonanej z bursztynu, ponieważ na terenie muzeum znajduje się sklepik. Muzeum jest otwarte przez cały tydzień w godzinach od 10 do 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *