Parki rozrywki w Kołobrzegu – gdzie się wybrać z dziećmi

Parki rozrywki w Kołobrzegu, lunaparki, inaczej wesołe miasteczka, czy też rollercoaster stają się coraz bardziej popularne w Polsce i przybywa ich niemal z roku na rok. W Kołobrzegu niestety nie ma jeszcze ani jednego typowego wesołego miasteczka, którego być może doczekamy się w kolejnych latach. Jednak nie ma co płakać, bo alternatyw do parków rozrywki w Kołobrzegu jest mnóstwo, a niektóre z nich są nawet lepsze i bardziej oryginalne, niż typowe wesołe miasteczka. Zatem, gdzie najlepiej spędzać czas z dziećmi w Kołobrzegu? Tego i wielu innych ciekawych informacji dowiesz się z poniższego artykuły.

Atrakcje Kołobrzegu lepsze niż parki rozrywki

Ogromna kolorowa karuzela, wata cukrowa i przejażdżka kolejką to główne atrakcje wesołych miasteczek i parków rozrywki. Oczywiście zabawa w takich miejscach może być udana, jednak nie są to zbyt oryginalne i zapadające na długo w pamięć rozrywki. W Kołobrzegu znajduje się kilka miejsc, które pokochają wszystkie dzieci. Są wyjątkowe na skalę Europy, a nawet świata. Mowa tu oczywiście o Ukrytej Krainie, Muzeum 6D – Maszoperia i Mieście Myszy. Co sprawia, że te miejsca są takie wyjątkowe? Przede wszystkim fakt, że tego typu obiektów nie ma nigdzie indziej. Są interaktywne, wartość edukacyjną, a cała zabawa odbywa się w ruchu.

Ukryta Kraina to rozrywka dla najmłodszych dzieci. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje przy wejściu różdżkę, za pomocą której może zmieniać świat wewnątrz obiektu i czynnie uczestniczyć w scenariuszu całej gry. W miejscach oznaczonych gwiazdką należy wypowiedzieć zaklęcie i pomachać różdżką, a potem obserwować, co się wydarzy. Niekiedy bajkowe postaci zadają nam pytania i zagadki do rozwiązania, niekiedy otwierają się magiczne drzwi do komnat, a innym razem możemy wysłuchać opowiadania Pani Myszy. Każde dziecko czynnie uczestniczy w tworzeniu opowiadania, w którym samo jest postacią. W trakcie ścieżki można odnaleźć żywe zwierzęta takie jak króliki miniaturki, myszy, żaby, jaszczurki, przeskakiwać po kładkach i odkrywać nowe miejsca. Obiekt przypomina nieco ogromny escape room z wieloma komnatami i korytarzami, który przystosowany jest w całości dla dzieci. 

Po pobycie w magicznej Ukrytej Krainie warto kontynuować swoją podróż wyjątkowym, baśniowym szlakiem i pójść do oddalonego niecałe 200 metrów Miasta Myszy. To prawdziwy lunapark dla myszy — żywych gryzoni, których jest tu ponad 500 sztuk. Biegają, skaczą, jedzą, bawią się na naszych oczach, a to wszystko w zabawnych miejscach wykreowanych z myślą o oglądających. Myszy jeżdżą w kolejce, wspinają się po wieży Eiffla, pracują na budowie. Dzieci i dorośli uwielbiają to miejsce, bo nigdzie indziej na świecie nie można zobaczyć tak wielu myszy w magicznych, niecodziennych, bajkowych sceneriach. 

Niecały kilometr od Miasta Myszy znajduje się kolejna atrakcja, która bez wątpienia konkuruje z każdym parkiem rozrywki. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci i zapada w pamięć każdego odwiedzającego. Mowa o Muzeum 6D – Maszoperia traktującym o prawdziwym życiu Maszopów. Maszopi od wieków zaopatrują Kołobrzeg w ryby łowione w Morzu Bałtyckim. Ich filozofia oparta jest na wzajemnym wsparciu i ciężkiej pracy. Historia kołobrzeskich rybaków jest długa i ciekawa, życie tych dzielnych ludzi zostało opisane i stało się inspiracją do stworzenia Muzeum 6D. Sceneria tego miejsca jest bardzo kolorowa i baśniowa dlatego przypada do gustu również dzieciom. Efekty specjalne zapewniają wiele doznań wizualnych, węchowych i słuchowych. Obrazy malowane techniką 3d, prawdziwe historie, legendy, sieci rybackie, łodzie, a to wszystko umieszczone w ogromnej ilości komnat i korytarzy. W Muzeum 6D można dotykać wszystkich eksponatów, bawić się, rozmawiać i poznawać ciekawą historię Maszopów. 

Jak widać, w Kołobrzegu atrakcji jest bez liku. Bez względu na to, czy powstaną tu typowe parki rozrywki dla dzieci w Kołobrzegu, czy też nie, można się tu bawić całą rodziną przez wiele tygodni. Oprócz wspomnianych atrakcji pod dachem znajduje się tu również wiele pięknych terenów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Plaża, park imienia Stefana Żeromskiego, Ekopark Wschodni, liczne place zabaw, falochron, molo, park linowy i wiele, wiele innych. Niegdyś Kołobrzeg kojarzył się wyłącznie z wakacyjnymi wyprawami i pięknymi plażami. Dziś już wiadomo, że to miasto, w którym można spędzać urlop przez cały rok. Piękne hotele, oferty wakacyjne, zimowe, sanatoryjne, dla rodzin z dziećmi otwarte są przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *