Odwiedź koniecznie inne, rodzinne atrakcje w Kołobrzegu:           ODWIEDŹ TAKŻE NIEZWYKŁĄ ATRAKCJĘ W POZNANIU:


BLUBRY 6D - poznańskie legendy
Kołobrzeg z dzieckiem

Zapraszamy dzieci i dorosłych do Ukrytej Krainy, gdzie marzenia się spełniają. Ukryta Kraina Kołobrzeg to wyjątkowa atrakcja dla dzieci - doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki.

Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci

Miasto Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci są tu jedyne w swoim rodzaju. W tym miejscu dzieci nigdy się nie nudzą - wręcz przeciwnie. Bawią się, uczą, rozwijają i cieszą rodzinnymi wakacjami bez ograniczeń. Poniższe zestawienie krótko przedstawia każdą z tych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu:

  • Ukryta Kraina - w Ukrytej Krainie jak za dotknięciem magicznej różdżki postaci z bajek i zwierzęta ożywają! Dzieci rzeczywiście otrzymują taką różdżkę przy wejściu do Krainy. Dzięki temu spełniają marzenia i spędzają czas w prawdziwym świecie baśni. To niezwykła wystawa interaktywna dla dzieci. To także nauka poprzez zabawę! Dzieci poznają Pana Wiewióra, Panią Mysz, Dziką Małpkę i krokodyla Zębusia! Zaprzyjaźnią się z krasnalami i wróżkami. Na najmłodszych czekają także żywe zwierzaki: miniaturowe króliki, gekony lamparcie, złote rybki, ślimaki olbrzymie, a nawet smoki wodne! W Ukrytej Krainie dziecko pokona swoje lęki i nauczy się wiele na temat świata zwierząt. Wszystko to w połączeniu z bajkową oprawą tworzy niezastąpioną atrakcję dla najmłodszych;

  • Muzeum dla dzieci w Kołobrzegu - Muzeum 6D to atrakcja, która zainteresuje dzieci, młodzież i dorosłych. Można tam liczyć na niesamowite przeżycia, którymi odwiedzający są wprost otoczeni. Wrażenia wzrokowe 3D nie mają sobie równych. Co można tam zobaczyć? To nadmorskie krajobrazy, statek, tradycyjna biesiada rybacka, chatka rybaka, zwierzątka. Dzieci mogą więc zapoznać się z rybackimi tradycjami! Jednocześnie to muzeum dla dzieci pełne jest nawiązań do najpiękniejszych baśni o tematyce powiązanej z tym rejonem, jak legenda o zaczarowanej sieci i czarownicy. Warto dodać, że malowidła 3D malowane są ręcznie! Dookoła unoszą się także zapachy, słychać dźwięki i wszystkiego można dotknąć! To muzeum dla dzieci swoją ofertę kieruje właśnie dla najmłodszych, więc można się tam głośno śmiać i komentować. To jedyna taka okazja, by w ciekawy sposób zaznajomić dzieci ze światem sztuki, historii, tradycji i baśni;
  • Miasto Myszy w Kołobrzegu - tutaj dzieci poznają rodziny myszek wiejskich i tych żyjących w wielkich miastach. Zobaczą jak myszki wylegują się w tropikach. Poznają sekrety życia myszy zimą. Zobaczą także jak rodzą się małe myszki i w jaki sposób opiekują się nimi rodzice. Co ciekawe, można tu obejrzeć myszki różnych gatunków i o różnym umaszczeniu. Tych myszek nie trzeba się obawiać. Nawet ich zagorzali przeciwnicy, polubią te małe gryzonie. Niesamowitą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest też to, gdzie zlokalizowane jest Miasto Myszy! Umieszczone jest w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego w Porcie Pasażerskim. 

Atrakcje Kołobrzeg i okolice - wycieczki z Kołobrzegu

Przebywając w Kołobrzegu warto udać się na wycieczkę do Budzistowa. Podziwiać tam można neogotycki Pałac zbudowany w latach 70. XIX wieku. To rezydencja myśliwska, która obecnie pełni rolę hotelu. Atrakcje Kołobrzeg i okolice? Warto udać się także do Zieleniewa, gdzie mieści się park rozrywki Western City. Można tam nauczyć się jazdy konnej, skorzystać z atrakcji w formie tradycyjnych sprzętów rolniczych, pobawić się na wesołym miasteczku i obejrzeć ciekawe występy. Dostępne jest tam także mini ZOO oraz zachwycająca wioska indiańska. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w Kołobrzegu są Gryfice. na uwagę zasługują liczne zabytki, architektura oraz eksponaty w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Miłośnicy natury obowiązkowo powinni zajrzeć do Dobrzycy, gdzie znajdują się Ogrody Tematyczne Hortulus i Hortulus Spectabilis. To zespół ogrodów z niesamowitymi labiryntami, wieżą widokową, ogrodami podzielonymi za względu na ich oddziaływanie na zmysły. To niewątpliwie bardzo oryginalna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Warto pamiętać, że miasto Kołobrzeg zlokalizowane jest w niedalekim oddaleniu od Mielna, Darłowa, Koszalina, Mrzeżyna czy Międzyzdrojów. Można więc organizować także wycieczki do pobliskich miasteczek, by przy okazji zwiedzić pobliskie tereny. Koszalin słynie między innymi z Parku Wodnego, Parku Książąt Pomorskich oraz ciekawych zabytków i muzeów. 

Miasto Kołobrzeg wyróżnia się mikroklimatem, rozwiniętą bazą uzdrowiskową, doskonałą czystością plaż. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu również są jak spełnienie marzeń. Dlatego Kołobrzeg to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Rodzice z pewnością chętnie skorzystają z zabiegów relaksujących i prozdrowotnych. Z Kołobrzegu wszyscy wracają odmienieni: zdrowsi, wypoczęci i radośni. Warto odwiedzić to miejsce. Z pewnością powrócicie tu jeszcze nie raz!