Atrakcje Kołobrzeg

Polskie Wybrzeże to wyjątkowe krajobrazy i ciekawe obiekty i liczne atrakcje, którym warto przyjrzeć się uważniej. Co koniecznie trzeba zobaczyć w chwili, gdy głównym celem wycieczki są tereny leżące pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem? Atrakcje czekające w okolicy tych miast mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Atrakcje Kołobrzeg

To jeden z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie Pomorza, zatem na brak atrakcji w Kołobrzegu na jego terenie narzekać nie można. Atrakcje Kołobrzeg – piękne widoki na Bałtyk, wspaniała latarnia morska oraz Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić wyjątkowo cenną kolekcją militariów. Kołobrzeg to również cenne zabytki architektury, w gronie których wyróżniają się takie obiekty, jak neogotycki ratusz oraz potężna bazylika Wniebowzięcia NMP z XV wieku. Turystów zwiedzających Kołobrzeg mogą też zachwycić takie zabytki ale najważniejsze to liczne atrakcje Kołobrzeg, jak gotycka Baszta Prochowa, klasycystyczna Akademia Rycerska oraz spichlerz, będący ciekawą pamiątką z XVII wieku.

Spacerkiem przez Koszalin

Wędrówka po koszalińskich uliczkach może się przemienić w wyjątkową lekcję historii – szczególnie w chwili, gdy trasa spaceru będzie prowadziła do miejsc przypominających o średniowiecznym rodowodzie tego miasta. Rynek Starego Miasta, katedra Niepokalanego Poczęcia NMP z XIV wieku oraz średniowieczna, gotycka kaplica św. Gertrudy – oto najcenniejsze zabytki, jakimi może się pochwalić to miasto. Wielką ciekawostką jest tu również cerkiew Zaśnięcia NMP, urządzona w dawnej kaplicy zamkowej. Dziś jest to jedyna pamiątka po istniejącej tu do XVIII stulecia rezydencji książęcej, wzniesionej w czasach księcia Kazimierza VII. Miłośników historii może też zachwycić tutejsze muzeum, urządzone w murach Pałacu Marynarzy z XIX wieku. Częścią tego muzeum jest niewielki skansen, na terenie którego zgromadzono sporo ciekawych eksponatów związanych z kulturą jamneńską. Koszalin może się też pochwalić amfiteatrem, Ognistymi Ptakami Hasiora oraz Muzeum Wody – pierwszą tego typu placówką na temat historii miejskich wodociągów.

Niezwykłe Gryfice

Jednym z ciekawszych leżących w rejonie Kołobrzegu są Gryfice – piękne miasto, które oczaruje i miłośników architektury, i tych, których fascynują zabytki techniki. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? Jedną z najważniejszych atrakcji w Gryficach są zabytkowe parowozy, wycieczkowe przejażdżki lokomotywą w stylu retro oraz Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Miłośników dawnych fortyfikacji mogą oczarować bramy miejskie, z kolei na amatorów sztuki sakralnej czeka cenna perełka architektury gotyckiej – kościół WNMP, którego wieża jest nie tylko ważnym punktem w panoramie miasta, ale i rewelacyjnym punktem widokowym.

Trzebiatowskie zabytki

Kolejnym ciekawym miastem, które znajduje się w rejonie Kołobrzegu, jest Trzebiatów. Z pewnością warto się tu wybrać na spacer po starówce, urzekającej średniowiecznym układem urbanistycznym, barokowym ratuszem oraz uroczymi kamieniczkami. Wspaniale prezentują się też pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Baszta Prochowa z XIV wieku. Trzebiatowskie Centrum Kultury, mieszczące się w klasycystycznym pałacu, oraz Sanktuarium Macierzyństwa NMP – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Znane letniska czekają

W rejonie Kołobrzegu i Koszalina nie brak miast, które kuszą cennymi zabytkami a także liczne atrakcje Kołobrzeg, nie brak też letnisk, na terenie których można się nacieszyć wypoczynkiem w pięknym otoczeniu. Dobrym zagospodarowaniem i świetną atmosferą przyciągają Gąski, wspaniałym miejscem na wczasy w tej części kraju może się okazać Mielno. Tym, którzy chcą spędzić urlop na terenie kameralnej wioski rybackiej, polecić można wypoczynek w Chłopach lub w tak uroczej wsi nadmorskiej, jaką jest Unieście.

Polskie Wybrzeże kusi cennymi zabytkami, a dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że zaplanowanie urlopu w tej części kraju staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Tu każdy z nas może znaleźć liczne noclegi czy atrakcje Kołobrzeg, dzięki czemu na poznawanie okolic Kołobrzegu i Koszalina można poświęcić więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *