Co robić z dziećmi w Kołobrzegu, gdy pada? Jakie atrakcje na niepogodę w Kołobrzegu?

Co robić, kiedy pada w Kołobrzegu?

Przyjeżdżając nad morze, nie raz i nie dwa, zdarza się, że pogoda nie dopisuje. Dorośli z reguły potrafią sobie, wtedy zorganizować czas np. wypełniając krzyżówki czy rozmawiając. Niestety dość częstym problemem, z którym nie do końca umieją sobie poradzić rodzice, są pełne energii i żądne wrażeń pociechy. Na szczęście odwiedzając Kołobrzeg, można znaleźć wiele atrakcji dla dzieci, z których korzystania nie utrudnia niesprzyjająca pogoda. Poniżej zajmę się przedstawieniem najciekawszych z nich.

Ukryta Kraina – świat magii

Ukryta Kraina, to niezwykła i nietypowa atrakcja dla całej rodziny. Na czas zwiedzania otrzymuje się różdżkę, która czaruje baśniowe postacie, przedmioty. Na ponad 400m2 stworzony został magiczny świat w którym spotkacie wiele ciekawych postaci jak 5m krodkol, wiewiór czy kret. Poza bajkowymi postaciami na najmłodszych czekają żywe zwierzęta jak Axelotle, ślimaki giganty, gekony czy słodka para króliczków. Ukryta Kraina w 2022 roku otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepsze atrakcja dla dzieci” według portalu dzieckowpodrozy.pl Więcej informacji o naszej atrakcji znajdziecie Państwo w zakładkach oferta oraz na głównej stronie.

Baseny i Aquaparki w Kołobrzegu

Kiedy nie ma możliwości pójść nad morze i opalać się z powodu braku słońca, dobrym wyjściem jest udanie się na basen. Kołobrzeg posiada wiele krytych pływalni, które spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów, szczególnie tych niepełnoletnich.
Jako pierwszy chciałbym wymienić Aquacenter należący do kompleksu Aquarius. Obiekt posiada m.in. 25-metrowy basen sportowy czy wiele urządzeń i miejsc, w których można zażyć hydromasażu. Nie zapominając jednak o temacie przewodnim, dzieci powinny odnaleźć się tutaj znakomicie, szczególnie te małe, ponieważ będą miały do dyspozycji odpowiedni dla siebie brodzik zawierający dopasowaną do ich wieku zjeżdżalnię. Kompleks posiada także liczne atrakcje, pomagające podreperować choć trochę swoje zdrowie. Są to np. czara lodowa czy 4 rodzaje saun. Kolejnym z ciekawych miejsc, w którym istnieje możliwość popływania pod dachem, jest Morska Odyseja. Jest to miejsce posiadające m.in. wodną zjeżdżalnię o długości 60 metrów, która powinna wzbudzić zachwyt wśród nastolatków. Kompleks basenów posiada również jacuzzi, do której wejdzie jednocześnie 10 osób, a także odbycie innowacyjnej „Kontrastowej kąpieli stóp”, która może zadziałać pozytywnie na m.in. układ odpornościowy i układ krążenia.
Ostatnim z miejsc, które zdecydowanie można polecić, jest Aquapark Milenium SPA. W tym Aquaparku dzieci znajdą dwa rodzaje zjeżdżalni: zewnętrzną i wewnętrzną. Wewnętrzna jest przeznaczona dla mniejszych dzieci i ma długość 34 metrów, natomiast zewnętrzna, ma długość 63 metrów i jest przeznaczona dla trochę starszych pociech. Jest to spowodowane tym, że nazwa tej zjeżdżalni – Turbo, nie wzięła się znikąd. Poza basenami kompleks posiada inne, liczne miejsca do aktywności fizycznej. Są to: sala zapaśnicza, siłownia i boisko do grania w piłkę nożną. W takim wypadku rodzice nie powinni się martwić o to, że ich dzieci będą się nudzić.

Muzeum Oręża Polskiego

Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci, w tym wypadku szczególnie dla chłopców, może być Muzeum Oręża Polskiego mieszczące się na ulicy Emilii Gierczak 5. W skład bogatej wystawy wchodzą eksponaty znajdujące się w pawilonie i te stanowiące ekspozycję plenerową. Ze względu na temat tego artykułu skupię się tylko na tych, które można zwiedzać w przypadku niesprzyjającej pogody. Cała wystawa jest ułożona w sposób chronologiczny tak, aby wiadomo było od czego zacząć zwiedzenia a na czym skończyć. Dzięki temu jest możliwość „przejścia” historii polskiego oręża od czasów średniowiecznych do czasów dzisiejszych. Jest to miejsce wręcz stworzone dla osób, które interesuje militaria. W tymże muzeum będą one mogły zobaczyć takie cuda jak np. kolekcję mundurów, w których służbę wypełniali polscy żołnierze w trakcie I i II wojny światowej, która jest częścią najbogatszej kolekcji mundurów w Polsce. Nie tylko części garderoby potrafią zachwycić, ale przede wszystkim kolekcja broni strzeleckiej, pojazdy wojskowe i samoloty znajdujące się w Sali technik. Nie ma więc wątpliwości, że jeśli znajdujemy się w Kołobrzegu i chcemy pokazać naszym dzieciom kawałek polskiej historii, musimy się udać do Muzeum Oręża Polskiego.

Miasto Myszy w Kołobrzegu

Kolejnym fantastycznym pomysłem na miejsce do którego, możemy zabrać dzieci, będąc w Kołobrzegu, jest Miasto Myszy. W miejscu tym znajduje się mnóstwo różnych odmian myszy z całego świata w baśniowej scenerii. Na dzieci czekają tematyczne sale jak tropiki, zima czy myszy w kosmosie. Na wystawie spotkacie myszy, które wspinają się po linach czy jeżdżą koleją. To niezwykła atrakcja, która zachwyca wszystkich bez względu na wiek. Pomysłodawcy wystawy pomyśleli także o aspekcie edukacyjnym i prezentacjach, aby sprawić, by muzeum było jeszcze lepiej dopasowane do najmłodszych klientów a jednocześnie poza zabawą niosło walor edukacyjny.

Muzeum Bursztynu

Wybierając się na rodzinne wakacje, każdy rodzic chce by dziecko, miało możliwość poznaniu, choć kilku interesujących faktów. Kolejnym z miejsc po wcześniej już wymienionym Muzeum Oręża Polskiego jest Muzeum Bursztynu. Odwiedzając to miejsce, będziemy mieli możliwość poznania historii bursztynu i jego znaczenia dla Polski i pomorza. W muzeum znajdziemy m.in. „bursztynowy las”, średniowieczny warsztat bursztynnika czy wizualizacje jak wyglądało wydobycie tego, swego czasu bardzo cennego kamienia. Jednym z najciekawszych okazów bursztynu znajdującego się w tym miejscu, jest ważący nieco ponad 2 kg okaz. Muzeum to również nie tylko sam bursztyn, ale liczne eksponaty zawierające skamieniały szczątki roślin bądź zwierząt. W muzeum jest ulokowany sklepik, w którym istnieje możliwość zakupu pamiątek w tym wyjątkowej biżuterii.

Muzeum Minerałów i Muzeum Modeli Statków i Okrętów

Ostatnimi z miejsc, które polecałbym odwiedzić w sytuacji, kiedy na dworze panuje niezbyt zadowalająca pogoda to dwa muzea znajdujące się w Latarni Morskiej.Muzeum Minerałów to świetne miejsce dla osób, którym spodobało się Muzeum Bursztynu. Znajdą tutaj liczne kamienie przywiezione z wielu dalekich zakątków naszego globu. Są takie kraje jak m.in. Brazylia czy Maroko. Znajdują się one w większości, w przeszklonych witrynach, dzięki czemu będziemy mogli je podziwiać w pełni ich okazałości. Muzeum jest otwarte w różnych godzinach w zależności od pory roku i sezonu. Drugie z muzeów znajdującego się na ulicy Morskiej 1 powstałoby umożliwić zwiedzającym obejrzenie wspaniałych modeli statków i okrętów. To miejsce łączące ze sobą różne dziedziny życia i sztuki, ponieważ możemy zobaczyć tu odwzorowane modele Santa Marii, czyli najważniejszego statku Krzysztofa Kolumba czy Czarnej Perły, którą znamy z filmu „Piraci z Karaibów”. Każdy z modeli jest wykonany z największą starannością i precyzją z zachowaniem wszelkich najważniejszych szczegółów. Muzeum Modeli Statków jest jedynym z tego typu miejsc w regionie.

Muzeum 6D – Maszoperia

Ostatnimi z miejsc, które polecałbym odwiedzić w sytuacji, kiedy na dworze panuje niezbyt zadowalająca pogoda to Muzeum znajdujące się na kołobrzeskiej promenadzie, blisko Molo .Muzeum 6D to świetne miejsce dla osób, które chcą na chwile zapomnieć o szarej rzeczywistości i przenieść się w kolorowy i baśniowy świat maszopów. Muzeum 6D opowiada o historii rybaków w 1913 roku w trójwymiarze z efektami jak wiatr, bańki mydlane czy … Podczas zwiedzania zakładacie okulary 3D, które powodują, że obrazy 3D poruszają się Wam itd. Miejsce to nietypowe i chętnie odwiedzane przez tłumy z całej Europy przyciąga turystów bez względu na wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.