Kołobrzeg – informacje praktyczne

Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe znajdujące się w północnej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Od wielu lat cieszy się mianem jednego z najpopularniejszych kurortów nadmorskich, przyciągając w sezonie letnim ogromne ilości turystów z rozmaitych zakątków Polski i z zagranicy. To cudowne miasto ma wiele do zaoferowania gościom o bardzo zróżnicowanych preferencjach i upodobaniach. Dla niektórych będzie wymarzoną lokalizacją na letnie imprezowanie w towarzystwie przyjaciół, dla innych będzie kopalnią nowej wiedzy historycznej, a dla pozostałych miejscem, w którym można udać się na solankowe kąpiele i zaczerpnąć nieco świeżego powietrza. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że jest to miasto, które warto odwiedzać zarówno w sezonie letnim, jak i poza sezone. Co warto wiedzieć przed wyjazdem? Oto kilka praktycznych wskazówek?

1. Osoby podróżujące z dziećmi z pewnością powinny wiedzieć, że Kołobrzeg to miasto mogące poszczycić się bardzo dużą ilością atrakcji skierowanych do najmłodszych. Po dniu spędzonym na plaży warto zastanowić się nad urozmaiceniem swojego urlopu. Z pomocą nadciągają miejsca, które zostały stworzone z myślą o rodzicach pragnących zapewnić swoim pociechom moc wrażeń. Przede wszystkim warto pamiętać, że oferta hotelowa na ogół skupia się również na dzieciach. Na terenie obiektów hotelowych znajdziemy nie tylko atrakcyjne bawialnie, ale również zespoły świetnie przygotowanych animatorów, którzy dołożą wszelkich starań, by dzieci zapomniały o bożym świecie. Bywają oni niezwykle przydatni zwłaszcza wtedy, kiedy pogoda wyjątkowo nie dopisuje, a wypad na ukochaną plażę staje się niemożliwy. W niektórych hotelach można załapać się również na rewelacyjne SPA dla najmłodszych. To dobra informacja dla rodziców, którzy sami rozważają taką opcję. W przypadku SPA dla dzieci w grę wchodzą delikatne masaże z użyciem owocowych balsamów. Warto pamiętać, że miasto ma sporo do zaoferowania. Jedną z największych atrakcji jest Miasto Myszy, w którym będzie można podziwiać ponad 500 okazów tych niezwykłych stworzeń oraz Ukryta Kraina, w której magia odgrywa najważniejszą rolę. Rodzice zastanawiający się nad idealną destynacją wakacyjną z pewnością docenią mnogość atrakcji dla dzieci.

2. Kołobrzeg to dosyć duże miasto. Osoby, które wybierają się tutaj na weekendowy wypad mogą rozważyć wycieczki rowerowe. Na terenie miasta znajduje się niespełna trzysta tras rowerowych, które przebiegają przez najpiękniejsze zakamarki miasta i uwzględniają największe atrakcje. Pokonywanie sporych odległości nie musi być zatem męczącym obowiązkiem, a przyjemną przejażdżką i sposobem na aktywny wypoczynek.

3. Należy również pamiętać, że wypad do Kołobrzegu wcale nie musi być wycieczką rujnującą domowy budżet. W mieście znajdziemy całe mnóstwo atrakcji, które obejrzymy całkowicie za darmo. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę fantastyczną bazylikę Najświętszej Maryi Panny, która powstała jeszcze w XIV wieku. To niebywały przykład architektury średniowiecznej, któremu warto się przyjrzeć z bliska, zwłaszcza że w środku znajdują się trzy drewniane ołtarze z XV i XVI wieku. Warto udać się również na spacer Alejką Miłości. Grabowy bindaż ciągnący się przez ponad 100 metrów robi wielkie wrażenie.
Mówiąc o darmowych atrakcjach należy również wspomnieć o plażach kołobrzeskich, które są uważane za jedne z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Prezentują się pięknie o każdej porze roku i są doskonałym miejscem zarówno na poranny jogging, jak i wieczorne spacery. O wschodach i zachodach słońca nie wspominając. Osoby podróżujące z czworonożnymi przyjaciółmi powinny wiedzieć, że w Kołobrzegu istnieją aż dwie plaże dla psów. Znajdują się w zachodniej i wschodniej części i są wyposażone w specjalne podajniki z woreczkami.

Warto pamiętać, że cenione Muzeum Oręża Wojskowego poza sezonem również jest otwarte. Bezpłatny wstęp możliwy jest jednak tylko w środy. Na terenie tego muzeum będzie można podziwiać wspaniałe dwa okręty oraz wiele innych eksponatów należących do marynarki wojennej. To prawdziwa gratka dla miłośników historii oraz statków.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że w sezonie letnim niemal ceny w Kołobrzegu szybują mocno w górę. Sezon letni dla każdego kurortu nadmorskiego jest sezonem zarabiania. Nie należy zatem dziwić się, że za niektóre produkty lub usługi zapłacimy nieco więcej. Osoby nastawione na budżetowe wyjazdy powinny rozważyć urlop tuż przed lub tuż po sezonie. Wówczas można się spodziewać, że ceny w pewnym sensie „wrócą na swoje miejsce”. Ważną informacją jest również fakt, iż latem miasto jest niesamowicie zatłoczone, zwłaszcza okolicach głównej promenady i ważniejszych atrakcji. Pragnąc nacieszyć się tym pięknym miastem bez konieczności przedzierania się przez bezlitosne tłumy również warto wybrać termin poza sezonem letnim. Dobrym momentem jest wrzesień, który bywa jeszcze stosunkowo ciepły. W tym miesiącu ilość turystów drastycznie spada, podobnie jak ceny. Należy się również liczyć z tym, że w okresie poprzedzającym popularne festiwale za noclegi zapłacimy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *