Kołobrzeg dla dzieci. Co zobaczyć i jakie atrakcje dla dzieci są w Kołobrzegu?

Kołobrzeg znajduje się w północnej części Polski, w województwie zachodnipomorskim. To niezwykle ciekawe pod względem historycznym miasto każdego roku przyciąga tysiące turystów spragnionych morza i pięknych piaszczystych plaż. Kołobrzeskie plaże cieszą się mianem jednych z piękniejszych na polskim wybrzeżu, ale nie tylko one stają się wabikiem na turystów z różnych zakątków Polski. Kołobrzeg jest jednym z tych miast, w których urlopowicze nie mają szans nawet na chwilę nudy. Oferta turystyczna jest skonstruowana w taki sposób, aby każdy gość miał szansę cieszyć się wymarzonym wypoczynkiem. Warto również podkreślić, że Kołobrzeg to idealna destynacja turystyczna dla rodzin podróżujących z dziećmi w każdym wieku. Miasto zatroszczyło się również o ofertę dla najmłodszych i właśnie z tego względu dla wielu osób jest idealną propozycją na letni wypoczynek. Jakie miejsca warto zobaczyć wraz z pociechami, będąc w Kołobrzegu? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Kołobrzeg to miasto z bogatą ofertą dla dzieci przez 365 dni w roku. W sezonie letnim największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kołobrzeskie plaże, na których aż roi się od wszelkiego rodzaju atrakcji. Dla kilkuletnich maluszków już samo przebywanie na czystej piaszczystej plaży wraz z zestawem wiaderek i grabek będzie nie lada przeżyciem i atrakcją na wagę złota. Nieco starsze dzieci z pewnością zachwycą się boiskami do siatkówki plażowej i dmuchanymi zamkami, które w sezonie są bezustannie oblegane. Tuż przy plaży znajdziemy sporo budek z pysznymi lodami, które umilą najgorętsze momenty w ciągu dnia.

2. Ukryta Kraina w Kołobrzegu to jedno z tych miejsc, które słusznie cieszy się mianem obowiązkowego w przypadku rodzin zwiedzających Kołobrzeg wraz z dziećmi. Tym razem mamy do czynienia z unikatową wystawą kulturalną, która została stworzona w taki sposób, aby zapewnić dzieciom moc niezapomnianych wrażeń. Każdy mały gość tuż po wejściu otrzymuje magiczną różdżkę, za pomocą której będzie mógł ożywiać świetnie przygotowane interaktywne elementy wystawy. Ta wypełniona magią kraina zachwyca od pierwszego momentu i przenosi dziecko do świata, w którym pozyskiwanie nowej wiedzy odbywa się w absolutnie nietuzinkowy sposób.

3. Muzeum 6D w Kołobrzegu to kolejne miejsce, do którego warto zajrzeć ze swoimi pociechami, będąc w Kołobrzegu. To jedyne takie miejsce w Europie i bez wątpienia jedno z tych muzeów, z którego dzieci nie będą chciały wychodzić. Wystawa jest skonstruowana w taki sposób, aby odwiedzający mogli doświadczać wszystkimi zmysłami. Jest interaktywna i zachęca do wspólnej zabawy. W trakcie zwiedzania dzieci będą mogły nie tylko posłuchać wielu ciekawych morskich opowieści, ale także poczuć je na własnej skórze.

4. Miasto Myszy w Kołobrzegu to bez wątpienia atrakcja dla dzieci, która przypadnie do gustu każdemu małemu miłośnikowi zwierząt. Tym razem wchodzimy w przestrzeń, która jest zamieszkana przez kilkaset różnorodnych stworzeń począwszy od myszy pigmejskich, a na myszach z pociesznymi kręconymi włosami kończąc. Na słowo uznania zasługuje aranżacja Miasta Myszy. Niektóre z nich stacjonują w iście baśniowej scenerii, inne znów są mieszkańcami zmianturyzowanego miasta. W trakcie zwiedzania dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat tych inteligentnych stworzeń.

5. Park Rozrywki Dziki Zachód znajduje się w znajdującym się niepodal Zieleniewie. To z pewnością miejsce, które warto wziąć pod uwagę. Już po przekroczeniu progu poczujemy, jak gdybyśmy wkroczyli do zupełnie innej krainy, w której czas już dawno temu się zatrzymał. Na terenie obiektu będzie można nie tylko zapoznać się z historią Dzikiego Zachodu, który wielokrotnie przedstawiany był w popularnych niegdyś westernach, ale również skorzystać z wielu dostępnych na miejscu atrakcji. Można tutaj spróbować swoich sił w rodeo, udać się na ekscytującą przejażdżkę quadem i przejechać się na zawsze gotowym kucyku. Miłośnicy zwierząt będą mogli udać się do fantastycznego mini zoo, a miłośnicy motoryzacji z pewnością zachwycą się rewelacyjnym autodromem. Entuzjaści niepowtarzalnego klimatu powinni udać się do Western City.

6. Skansen Morski w Kołobrzegu to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że przypadnie do gustu zarówno najmłodszych, jak i ich rodzicom. Największą atrakcją tego miejsca są oczywiście dwa wyslipowane okręty, które znajdują się na lądzie. Dla małego dziecka możliwość zwiedzania takiej maszyny będzie nie lada gratką. Podczas zwiedzania będziemy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat okrętów i wszelkich zakamarków znajdujących się na pokładzie. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również wszelkie eksponaty związane z marynarką wojenną, a tych tutaj nie brakuje. Odwiedzający będą mogli podziwiać między innymi torpedy parogazowe czy miotacz bomb głębinowych.

7. Kołobrzeska Latarnia Morska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w całym mieście. Niegdyś pełniła funkcje nawigacyjne, dzięki którym statki mogły bez najmniejszych problemów dotrzeć do portu. Dzisiaj jest znakiem rozpoznawczym Kołobrzegu i miejscem, które można odwiedzać w sezonie każdego dnia. Widok rozpościerający się ze szczytu zapiera dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *