Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg

Kołobrzeg w jeden dzień z dziećmi – czy to możliwe? Jakie atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu są do zobaczenia?

Oczywiście w Kołobrzegu jest tak dużo przeróżnych atrakcji dla dzieci, że nie jest możliwe zobaczyć ich wszystkich w jeden dzień. Jednak spróbowaliśmy zaplanować intensywną wycieczkę od rana do wieczora, w której trakcie można zobaczyć bardzo dużo najważniejszych atrakcji w Kołobrzegu z dzieckiem. Będą to zarówno atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu, jak i pod dachem, atrakcje bezpłatne i płatne, wyjątkowe, których nie ma nigdzie indziej na świecie i tradycyjne, które można spotkać w każdej miejscowości nadmorskiej. Zatem zaczynamy! Oto nasz wymarzony, intensywny, pełen wrażeń dzień w Kołobrzegu z całą rodziną.

Jeden dzień w Kołobrzegu z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny

Hotel, śniadanie i wychodzimy. Najlepiej dosyć wcześnie, bo doba jest krótka, a atrakcji naprawdę dużo. Wystarczy, że wyjdziemy z hotelu o ósmej rano i zaczniemy nasze zwiedzanie od plaży i molo. 

Kołobrzeskie molo zostało w całości odnowione. Jego mocna żelbetonowa konstrukcja przetrwa nawet najgroźniejsze sztormy. Nad ranem na molo nie ma jeszcze tłumów, widać sporo ptactwa, które szuka pożywienia no i wspaniały widok na morze. Po chwili beztroskiej zabawy na plaży możemy udać się do pierwszego obiektu, który otwarty jest od 10. 30 w miesiącach jesienno — zimowych (a w sezonie letnim szybciej), na ulicę Rodziewiczówny 15, przy ośrodku Kielczanka. Znajdziemy tam Muzeum 6D – Maszoperia, które zachwyci każdego dorosłego i dziecko. Wewnątrz znajdują się obrazy malowane techniką 3D, mnóstwo eksponatów związanych z rybołówstwem, które można dotykach i niesamowite scenerie wprowadzające nas w świat starodawnych Maszopów. Legendy, jakich wysłuchamy w trakcie zwiedzania, umilą nasz pobyt i dowiemy się dzięki nim, jak wyglądało życie rybaków w przedwojennym Kołobrzegu.
Po wyjściu z obiektu, pełni wrażeń, możemy udać się na promenadę, czyli Bulwar Jana Szymańskiego i kierować się w stronę portu (na zachód). Po drodze miniemy niezwykłą, monumentalną atrakcję, jaką jest Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Warto tu przystanąć i pozachwycać się jego ogromem. Powstał w 1963 roku, w całości z żelbetonu. Jego wysokość wynosi około 20 metrów. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Po udanej sesji zdjęciowej przy pomniku kierujemy się nadal promenadą w stronę portu, aż dochodzimy do Latarni Morskiej.
Latarnia Morska w Kołobrzegu otwarta jest przez cały rok. W sezonie od godziny 10:00 po sezonie (od listopada do marca) od godziny 11:00. Idąc spokojnie promenadą, do Latarni dojdziemy około godziny 12:00. Po wykupieniu biletu wstępu możemy wejść na jej sam szczyt, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto. Wejście odbywa się pieszo, schodkami i trwa kilkanaście minut.
Po zejściu możemy wstąpić do Muzeum Minerałów, które również znajduje się w Latarni (w jej podziemiach). Całe zwiedzanie (wejście na górę, plus muzeum) nie zajmie nam więcej niż godzinę.
Jest już godzina około 13:00. Pora na obiad. Na szczęście w Kołobrzegu nie trudno jest o dobrą restaurację dla rodzin z dziećmi. Najbliżej znajduje się na przykład: Restauracja Szalonego Greka, Chata Rybaka, Restauracja Pod Winogronami. Po pysznym posiłku pora na dalsze zwiedzanie.
Jest godzina około 14:00. Tuż obok restauracji, w której zjedliśmy obiad, znajdują się dwie wyjątkowe atrakcje dla dzieci: Miasto Myszy i Ukryta Kraina.

Możemy rozpocząć zwiedzanie od dowolnej z nich. W Mieście Myszy poznamy ponad 500 sztuk wyjątkowych, żywych myszek, które żyją w niezwykłych sceneriach. Ta wystawa została tak, by wzbudzić sympatię odwiedzających do tych małych stworzeń. Każdy, kto wychodzi z Miasta Myszy lubi je nieco bardziej. Są pokazane na przykład w małych łóżeczkach, na placu budowy, na wieży Eiffla i w wielu innych niecodziennych sceneriach.
Druga atrakcja – Ukryta Kraina zachwyci przede wszystkim dzieci, które mogą tu dosłownie czarować. Przy wejściu otrzymują czarodziejską różdżkę, za pomocą której zmieniają świat wewnątrz krainy. Otwierają nią drzwi, ożywiają zwierzęta, sprawiają, że przedmioty się poruszają.

Gdy wyjdziemy z obydwu obiektów, jest godzina około 16:00. Teraz możemy udać się spacerkiem w stronę naszego hotelu. W zależności od tego, gdzie się zatrzymaliśmy i ile jeszcze mamy siły, możemy zwiedzić coś jeszcze po drodze.

Podsumowanie. 
Od 8 rano do 16:00 zwiedziliśmy:
plażę, molo, Muzeum 6D – Maszoperia, promenadę, pomnik Zaślubin z Morzem, Latarnię Morską, Muzeum Minerałów, Restaurację, Miasto Myszy i Ukrytą Krainę.
Łącznie 10 atrakcji. Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg można znaleźć między innymi w Porcie Pasażerskim czy na Promenadzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *