Atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci – ciekawostki, top lista atrakcji

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Niegdyś do Kołobrzegu przyjeżdżano wyłącznie w sezonie letnim. Piękne piaszczyste plaże, morze, molo, falochron, nowoczesny port i ogrom przeróżnych miejsc noclegowych zachęcały rzesze turystów do tłumnego odwiedzania tego historycznego miasta. Dziś jednak Kołobrzeg doceniany jest o każdej porze roku, większość powstałych tu atrakcji jest całoroczna, a uzdrowiskowe właściwości tego miasta nie zmieniają się bez względu na pogodę. Zatem jak wybrać najlepsze atrakcje w Kołobrzegu? Co warto zobaczyć, podróżując z dziećmi, a co na romantycznym wyjeździe we dwoje? Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedzi w poniższym artykule.

Atrakcje w Kołobrzegu z dziećmi

Dla aktywnych rodzin z dziećmi w Kołobrzegu znajduje się wiele ciekawych alternatyw do standardowego wylegiwania się na plaży:

1. Ekopark Wschodni – wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe. Ogromną przyjemnością jest jazda na rowerze po drewnianych kładkach i mostach, których w Ekoparku Wschodnim jest naprawdę dużo. Liczne gatunki fauny i flory, małe wyodrębnione ekosystemy i tablice informacyjne pomagają wzbogacić swoją wiedzę z botaniki i zoologii.

2. Park imienia Stefana Żeromskiego. Można wybrać się tu rowerem lub pieszo. To ogromny pięknie zagospodarowany teren z ciekawymi przystankami takimi jak: makiety ogromnych ryb, plac zabaw, maszyny do ćwiczeń.

3. Park linowy – to atrakcja sezonowa, jednak każdy, kto lubi ruch, powinien go odwiedzić. Dużo zabawy, trasy o zróżnicowanym poziomie trudności no i oczywiście całość na świeżym powietrzu.

Dla miłośników wyjątkowych i edukacyjnych atrakcji pod dachem, które również są w ruchu, a przy tym pomagają zdobyć wiele cennych informacji, również jest mnóstwo propozycji:

1. Ukryta Kraina – to ogromna przestrzeń korytarzy i komnat, w której można ożywiać baśniowy świat za pomocą czarodziejskiej różdżki. Przy wejściu otrzymujemy różdżkę i wymawiając zaklęcie, zaczynamy interaktywną zabawę.

2. Miasto Myszy – to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Wchodzimy do miejsca, gdzie żywe osobniki myszy żyją w baśniowych i wyjątkowo zaskakujących sceneriach. Mysz na budowlanym dźwigu, w balonie, na wieży Eiffla? To wszystko możliwe jest w Mieście Myszy.

3. Muzeum 6D – Maszoperia. To muzeum, jednak niech nazwa was nie zmyli. Można tu wszystkiego dotykać, rozmawiać i świetnie się bawić. Cały obiekt naszpikowany jest efektami specjalnymi, które mają na celu spotęgować nasze doznania.

Atrakcje w Kołobrzegu we dwoje

Romantyczny spacer wśród świateł na nowym Kołobrzeskim Molo to najlepszy sposób na randkę w tym mieście. Wiele osób również udaje się na niezwykle długi, nowoczesny falochron i pod pomnik Zaślubin Polski z Morzem. To romantyczne piękne miejsca, które są idealne na wspólne wyjścia. Blisko natury, pobudzają wydzielanie adrenaliny, a jednocześnie są piękne i można w nich swobodnie rozmawiać. Jeśli natomiast chcemy popatrzeć na panoramę Kołobrzegu o zachodzie słońca najlepiej wybrać się na Latarnię Morską, gdzie w sezonie można wejść na sam szczyt nawet późną porą.

Atrakcje must see – co trzeba zobaczyć w Kołobrzegu

Nie każdy znajdzie czas na zwiedzenie wszystkich powyższych atrakcji. Także warto dowiedzieć się, które z nich powinny być wręcz obowiązkowe, gdyż są symbolem Kołobrzegu, mają ciekawą piękną historię lub po prostu nie ma ich nigdzie indziej na świecie.

Must see Kołobrzegu:

1. Muzeum 6D – Maszoperia – bo łączy prawdziwą historię Kołobrzeskich Maszopów z nowoczesną formą przekazu. Takiej atrakcji nie znajdziecie nigdzie indziej.

2. Latarnia Morska – symbol Kołobrzegu, warta obejrzenia zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Widok z góry zachwyca. Dopiero po wejściu na latarnię możemy pochwalić się, że byliśmy w Kołobrzegu.

3. Pomnik Zaślubin z Morzem – Kołobrzeg ukształtował się, rozwinął i rozbudował dzięki morzu. Pomnik swoją monumentalnością skłania do refleksji.

4. Ukryta Kraina – to głównie rozrywka dla dzieci, ale jest tak miła, dziwna, niespotykana, że dorosłym, którzy mają lekki dystans do świata i mają w sobie trochę szaleństwa z dziecinnych lat, również się spodoba.

5. Miasto Myszy – atrakcja, której opis nie oddaje tego, czym jest na prawdę. Trzeba przyjść i zobaczyć, jak na człowieka oddziałuje oglądanie małych stworzeń żyjących w aranżacji przypominającej lidzką codzienność. To rodzaj sztuki, która wzbudza emocje, a nie tylko rozrywka i ciekawostka, która niekiedy również bawi do łez.

6. Molo w Kołobrzegu – spacer o suchej nodze ponad 200 metrów w morze to niezwykłe przeżycie. Morze zmienia się wraz z odległością, jaką pokonujemy i wygląda zupełnie inaczej. Nowe, zadbane, bezpłatne, podświetlone, udostępniane przez całą dobę dla zwiedzających Molo jest bezwzględnym „must see” każdej wycieczki do Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *