Atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci – ciekawostki, top lista atrakcji

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Niegdyś do Kołobrzegu przyjeżdżano wyłącznie w sezonie letnim. Piękne piaszczyste plaże, morze, molo, falochron, nowoczesny port i ogrom przeróżnych miejsc noclegowych zachęcały rzesze turystów do tłumnego odwiedzania tego historycznego miasta. Dziś jednak Kołobrzeg doceniany jest o każdej porze roku, większość powstałych tu atrakcji jest całoroczna, a uzdrowiskowe właściwości tego miasta nie zmieniają się bez względu na pogodę. Zatem jak wybrać najlepsze atrakcje w Kołobrzegu? Co warto zobaczyć, podróżując z dziećmi, a co na romantycznym wyjeździe we dwoje? Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedzi w poniższym artykule.

Atrakcje w Kołobrzegu z dziećmi

Dla aktywnych rodzin z dziećmi w Kołobrzegu znajduje się wiele ciekawych alternatyw do standardowego wylegiwania się na plaży:

1. Ekopark Wschodni – wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe. Ogromną przyjemnością jest jazda na rowerze po drewnianych kładkach i mostach, których w Ekoparku Wschodnim jest naprawdę dużo. Liczne gatunki fauny i flory, małe wyodrębnione ekosystemy i tablice informacyjne pomagają wzbogacić swoją wiedzę z botaniki i zoologii.

2. Park imienia Stefana Żeromskiego. Można wybrać się tu rowerem lub pieszo. To ogromny pięknie zagospodarowany teren z ciekawymi przystankami takimi jak: makiety ogromnych ryb, plac zabaw, maszyny do ćwiczeń.

3. Park linowy – to atrakcja sezonowa, jednak każdy, kto lubi ruch, powinien go odwiedzić. Dużo zabawy, trasy o zróżnicowanym poziomie trudności no i oczywiście całość na świeżym powietrzu.

Dla miłośników wyjątkowych i edukacyjnych atrakcji pod dachem, które również są w ruchu, a przy tym pomagają zdobyć wiele cennych informacji, również jest mnóstwo propozycji:

1. Ukryta Kraina – to ogromna przestrzeń korytarzy i komnat, w której można ożywiać baśniowy świat za pomocą czarodziejskiej różdżki. Przy wejściu otrzymujemy różdżkę i wymawiając zaklęcie, zaczynamy interaktywną zabawę.

2. Miasto Myszy – to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Wchodzimy do miejsca, gdzie żywe osobniki myszy żyją w baśniowych i wyjątkowo zaskakujących sceneriach. Mysz na budowlanym dźwigu, w balonie, na wieży Eiffla? To wszystko możliwe jest w Mieście Myszy.

3. Muzeum 6D – Maszoperia. To muzeum, jednak niech nazwa was nie zmyli. Można tu wszystkiego dotykać, rozmawiać i świetnie się bawić. Cały obiekt naszpikowany jest efektami specjalnymi, które mają na celu spotęgować nasze doznania.

Atrakcje w Kołobrzegu we dwoje

Romantyczny spacer wśród świateł na nowym Kołobrzeskim Molo to najlepszy sposób na randkę w tym mieście. Wiele osób również udaje się na niezwykle długi, nowoczesny falochron i pod pomnik Zaślubin Polski z Morzem. To romantyczne piękne miejsca, które są idealne na wspólne wyjścia. Blisko natury, pobudzają wydzielanie adrenaliny, a jednocześnie są piękne i można w nich swobodnie rozmawiać. Jeśli natomiast chcemy popatrzeć na panoramę Kołobrzegu o zachodzie słońca najlepiej wybrać się na Latarnię Morską, gdzie w sezonie można wejść na sam szczyt nawet późną porą.

Atrakcje must see – co trzeba zobaczyć w Kołobrzegu

Nie każdy znajdzie czas na zwiedzenie wszystkich powyższych atrakcji. Także warto dowiedzieć się, które z nich powinny być wręcz obowiązkowe, gdyż są symbolem Kołobrzegu, mają ciekawą piękną historię lub po prostu nie ma ich nigdzie indziej na świecie.

Must see Kołobrzegu:

1. Muzeum 6D – Maszoperia – bo łączy prawdziwą historię Kołobrzeskich Maszopów z nowoczesną formą przekazu. Takiej atrakcji nie znajdziecie nigdzie indziej.

2. Latarnia Morska – symbol Kołobrzegu, warta obejrzenia zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Widok z góry zachwyca. Dopiero po wejściu na latarnię możemy pochwalić się, że byliśmy w Kołobrzegu.

3. Pomnik Zaślubin z Morzem – Kołobrzeg ukształtował się, rozwinął i rozbudował dzięki morzu. Pomnik swoją monumentalnością skłania do refleksji.

4. Ukryta Kraina – to głównie rozrywka dla dzieci, ale jest tak miła, dziwna, niespotykana, że dorosłym, którzy mają lekki dystans do świata i mają w sobie trochę szaleństwa z dziecinnych lat, również się spodoba.

5. Miasto Myszy – atrakcja, której opis nie oddaje tego, czym jest na prawdę. Trzeba przyjść i zobaczyć, jak na człowieka oddziałuje oglądanie małych stworzeń żyjących w aranżacji przypominającej lidzką codzienność. To rodzaj sztuki, która wzbudza emocje, a nie tylko rozrywka i ciekawostka, która niekiedy również bawi do łez.

6. Molo w Kołobrzegu – spacer o suchej nodze ponad 200 metrów w morze to niezwykłe przeżycie. Morze zmienia się wraz z odległością, jaką pokonujemy i wygląda zupełnie inaczej. Nowe, zadbane, bezpłatne, podświetlone, udostępniane przez całą dobę dla zwiedzających Molo jest bezwzględnym “must see” każdej wycieczki do Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *