Restauracje dla dzieci w Kołobrzegu

Restauracje dla dzieci w Kołobrzegu

W restauracjach dla rodzin z dziećmi w Kołobrzegu bardzo często można znaleźć specjalny kącik, który ułatwia maluchom czekanie na posiłek. Ważne jest również, by znajdowało się specjalne meny dla dzieci, które nie tylko jest ładne i smaczne, ale też zdrowe i zawierające mnóstwo wartości odżywczych. Kolejną ważną cechą restauracji rodzinnych jest to, by obsługa była miła i cierpliwa, potrafiła obchodzić się z najmłodszymi. Wystrój powinien być przyjazny, nieodstraszający — bardziej neutralny niż mocny i wulgarny. Na szczęście restauracji spełniających te kryteria w Kołobrzegu jest bardzo dużo. W artykule poznasz najlepsze z nich, dowiesz się, co pysznego przygotowano w nich dla naszych dzieci i jakie atrakcje znajdują się w pobliżu.

Restauracje dla dzieci w Kołobrzegu

Godne polecenia i przyjazne dzieciom restauracje w Kołobrzegu:

1. Pod Winogronami. Ta restauracja znajduje się na ulicy Towarowej 16, czyli w samym centrum Kołobrzegu. Została założona w 1999 roku, a niedawno obchodziła dwudziestolecie swojej działalności. Niezmiennie serwowane są tu dobrej jakości, pożywne, tradycyjne dania, a menu dla dzieci jest wyjątkowo bogate. Dla najmłodszych przygotowano tu: fileciki z dorsza, fileciki z kurczaka oraz makaron tagliatelle z sosem i parmezanem. Na sam koniec posiłku wszystkie dzieci otrzymują tu sok i lizaka gratis. Restauracja ma przyjazny wystrój, znajduje się tutaj mnóstwo doniczkowych roślin i drewna.

2. Restauracja Nakamal. Nakamal Bar&Grill znajduje się na ulicy Spacerowej 41/1. Miejsce to przyciąga uwagę ekskluzywnie podanymi daniami, nieco industrialnym wyglądem. Dla dzieci przygotowano tu specjalne menu, w którym znajdziemy: mini burgera, paluszki rybne, grillowane polędwiczki z kurczaka, nuggentsy z kurczaka i makaron penne pesto.

3. Restauracja Fishka – Fiszka. Restauracja znajduje się na ulicy Solnej 12. Jej wnętrze jest niezwykle kolorowe i przyjazne. Dla najmłodszych znajduje się tutaj spory kącik zabaw wyposażony w takie przybory jak: tablica do rysowania, stolik, kredki, zabawki itp. Menu dziecięce zawiera zarówno zupę (rosół z makaronem, pomidorowa z makaronem lub ryżem), jak i dania główne: panierowane fileciki z kurczaka z surówkami i frytkami, panierowane fileciki z dorsza (również z surówkami i frytkami), oraz makaron z sosem puttanesca.

4. Restauracja Pergola. Usytuowana jest nad samym morzem, na Bulwarze Jana Szymańskiego 14. Wystrój jest stonowany, wszędzie przeważają kolory szarości przeplatanej z bielą i błękitem. Zza ogromnych przeszklonych okien widać morze, molo i plażę, a na zewnątrz znajduje się ogromny taras, gdzie również z ochotą bawią się dzieci. W restauracji znajduje się dobrze wyposażony kącik zabaw, który z pewnością zachęci małych rozrabiaków. Znajdziemy tu mulę, zjeżdżalnię, kącik do rysowania, kolorowanki, pluszaki itp. Menu dziecięce zawiera kilka kultowych pozycji: nuggetsy panierowane, które podawane są z sosem pomidorowym i frytkami, oraz uwielbiane przez dzieci paluszki rybne, które przygotowane są z dorsza, a podawane z frytkami lub ryżem i sałatką.

Gdzie najlepiej udać się z dziećmi po sutym posiłku w restauracji?

Po obiedzie w Restauracji Pergola nie w sposób się powstrzymać, by zwiedzić Kołobrzeskie Molo i pójść na spacer piękną plażą.

Po sutym posiłku w restauracji Nakamal lub Pod Winogronami warto odwiedzić jedną z tutejszych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu.

Ukryta Kraina i Miasto Myszy to wyjątkowe miejsca uwielbiane przez wszystkie dzieci. Mieszczą się zaledwie kilkanaście metrów od wspomnianych restauracji, także grzechem byłoby ich nie zobaczyć. W Ukrytej Krainie najmłodsi dostają przy wejściu różdżkę, która jest narzędziem do wywoływania interaktywnych baśni. Przedmioty ożywają, postaci zaczynają mówić, a wnętrze się zmienia. Równie bajkowo jest w Mieście Myszy, gdzie ponad 500 żywych osobników tych gryzoni skacze beztrosko, bo niezwykłych sceneriach. Jest to wystawa w całości poświęcona myszom, jednak scenerii, w których się one znajdują, jest tak wiele i są tak piękne, że każdy zapomina o ewentualnej awersji, jaką pała do tych stworzeń.

Skoro już jesteśmy na promenadzie, nie zapomnijmy również odwiedzić Muzeum 6D – Maszoperia. Najlepiej przyjść tutaj po obiedzie w restauracji Fishka – Fiszka, gdyż znajduje się ono oddalone zaledwie kilka minut drogi spacerem. W tym muzeum poznajemy kulturę kołobrzeskich rybaków, a to wszystko w pomieszczeniach wypełnionych obrazami namalowanymi techniką 3D, gdzie wszystkich eksponatów można dotykać. Efekty specjalne, mgła, legendy i wiele innych niespodzianek, jakie kryje to miejsce, warto odkryć, w trakcie swoich kulinarnych podróży po Kołobrzegu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *