Atrakcje turystyczne Kołobrzeg. Jakie atrakcje w Kołobrzegu?

Czy czerwiec może być dobrym terminem na wyjazd nad morze z dziećmi? Jak najbardziej. Jakie atrakcje turystyczne w Kołobrzegu warto odwiedzić? W ostatnich latach pogoda coraz częściej zaskakuje nas pozytywnie również poza typowo wakacyjnymi miesiącami, dzięki czemu nawet w czerwcu możemy cieszyć się plażowaniem i niezapełnionymi jeszcze miejscami nad morzem. Jednym z miast, które doskonale są przygotowane do przyjmowania rodzin z małymi dziećmi przez cały rok jest Kołobrzeg. Znajdujące się tutaj hotele oferują szereg udogodnień dla maluchów, jak sale i place zabaw czy baseny z dostosowaną do ich wzrostu głębokością. W mieście natomiast znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych dostępnych przez cały rok, dzięki czemu możemy ciekawie spędzić tutaj czas nawet w wypadku deszczowej pogody.

Korzyści z wyjazdu do Kołobrzegu z dziećmi w czerwcu

Kołobrzeg to miasto, które od lat znane jest ze swojego niezwykle czystego powietrza, z wysoką zawartością jodu wpływającego korzystnie na stan górnych dróg oddechowych. Wyjazd do Kołobrzegu w czerwcu pozwoli nam na spokojnie zwiedzić wszystkie atrakcje w mieście i jego okolicach, bez większych tłumów, które pojawiają się tutaj zwykle latem. Korzystanie ze spacerów po plaży zalecane jest w tym okresie dzieciom przez pediatrów. Pomaga bowiem skutecznie w podniesieniu odporności i zdecydowanie poprawia stan zdrowotny dzieci z alergiami czy astmą.

Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w Kołobrzegu?

Dumą miasta jest szeroka, piaszczysta plaża, która została poddana gruntownej rewitalizacji w 2014 roku oraz jedyne w Polsce, żelbetonowe molo o długości 220 m. Na jego końcu znajduje się również otwarta po rewitalizacji w 2014 r. kawiarnia, serwująca m.in. lody przygotowywane według tradycyjnych receptur.

W Porcie Pasażerskim znajduje się przystań, do której cumują statki wycieczkowe zabierające gości w rejs po redzie portowej Kołobrzegu lub na dłuższą wyprawę – na duńską wyspę Bornholm. Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Kołobrzegu z dziećmi jest także wizyta w latarni morskiej, z której tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta i portu, a w jej podziemiach zobaczyć wystawę imponujących minerałów.

Miasto Myszy w Kołobrzegu – odkryj tajemnice gryzoni! To właśnie ta jedna z niezwykłych miejscówek … atrakcje Kołobrzeg

Naprzeciwko przystani statków wycieczkowych, w podziemiach budynku, gdzie kiedyś mieściła się siedziba Kapitanatu Morskiego, obecnie znajduje się nietypowa wystawa – Miasto Myszy, która jest ogromną atrakcją dla dzieci interesujących się tymi ciekawskimi stworzonkami. Zamieszkuje je ok. 500 myszy różnych ras, w tym pigmejskiej, berberyjskiej oraz Astrex, które mogą swobodnie biegać po niezwykle fantazyjnie urządzonych dla nich sceneriach. Myszki zamieszkują więc kosmos, krajobrazy zimowe czy tropikalne, a zachwycone nimi dzieci przy okazji oglądania wystawy poznają dokładnie specyfikę życia tych gryzoni i ich sposoby przetrwania.

Ukryta Kraina – przygody w świecie baśni

Innym miejscem, którego zachwycone dzieci najczęściej nie chcą opuszczać, jest kołobrzeska Ukryta Kraina – interaktywna wystawa, której elementy najmłodsi mogą uruchamiać samodzielnie. Zlokalizowana przy ulicy Towarowej, tuż obok lubianej Restauracji Pod Winogronami, Ukryta Kraina zaprasza dzieci do stania się małymi czarodziejami. Każde z nich przy wejściu otrzymuje magiczną różdżkę, której dotknięcie oraz zaklęcie „Hokus Pokus Abrakadabra” powodują, że otwierają się magiczne wrota, a mieszkańcy Ukrytej Krainy ożywają. Można tu spotkać tak oryginalne i zabawne postacie, jak Panią Mysz goszczący wszystkich chętnie na herbatce, Pana Wiewióra – ogromnego wielbiciela masła orzechowego, płatającą figle Dziką Małpkę czy 5-metrowego Krokodyla Zębusia cierpiącego z powodu bólu zęba. Nie brakuje też krasnali, wróżek i żywych zwierząt, jak niezwykle przyjazne, białe króliki, złote rybki, ślimaki olbrzymy Achatina czy gekony lamparcie. To nie tylko doskonała rozrywka dla wszystkich dzieci, ale również niezapomniana lekcja empatii i szacunku do wszystkich stworzeń.

Muzeum 6D – Maszoperia – podróż do świata Maszopów

Maszopi byli członkami kaszubskich spółek rybackich powstających dla lepszej organizacji życia społecznego i trudnej pracy na morzu. Muzeum 6D – Maszoperia przybliża ich codzienne życie, legendy i zwyczaje dzięki niezwykłej wystawie, która zdecydowanie różni się od dawnych muzealnych ekspozycji. Tu wszystkie jej elementy wręcz zapraszają dzieci, aby ich dotknąć, a namalowane na ścianach obrazy robią niesamowite wrażenie dzięki okularom 3D wręczanym dzieciom tuż przy wejściu. Wokół rozbrzmiewają odgłosy, które brzmiały w uszach również Maszopom, szum wiatru i morza, krzyki mew, a także opowieści o czarach i magii, umilające rybakom długie zimowe wieczory. Maszoperia to miejsce, w którym dzieci czują się w pełni swobodnie, mogą biegać wokół, dotykać wszystkiego i głośno wyrażać swoje opinie. Jest więc idealnym przykładem muzeum, do którego warto zabrać nawet największych przeciwników tej formy zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *