Atrakcje turystyczne Kołobrzeg. Jakie atrakcje w Kołobrzegu?

Czy czerwiec może być dobrym terminem na wyjazd nad morze z dziećmi? Jak najbardziej. Jakie atrakcje turystyczne w Kołobrzegu warto odwiedzić? W ostatnich latach pogoda coraz częściej zaskakuje nas pozytywnie również poza typowo wakacyjnymi miesiącami, dzięki czemu nawet w czerwcu możemy cieszyć się plażowaniem i niezapełnionymi jeszcze miejscami nad morzem. Jednym z miast, które doskonale są przygotowane do przyjmowania rodzin z małymi dziećmi przez cały rok jest Kołobrzeg. Znajdujące się tutaj hotele oferują szereg udogodnień dla maluchów, jak sale i place zabaw czy baseny z dostosowaną do ich wzrostu głębokością. W mieście natomiast znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych dostępnych przez cały rok, dzięki czemu możemy ciekawie spędzić tutaj czas nawet w wypadku deszczowej pogody.

Korzyści z wyjazdu do Kołobrzegu z dziećmi w czerwcu

Kołobrzeg to miasto, które od lat znane jest ze swojego niezwykle czystego powietrza, z wysoką zawartością jodu wpływającego korzystnie na stan górnych dróg oddechowych. Wyjazd do Kołobrzegu w czerwcu pozwoli nam na spokojnie zwiedzić wszystkie atrakcje w mieście i jego okolicach, bez większych tłumów, które pojawiają się tutaj zwykle latem. Korzystanie ze spacerów po plaży zalecane jest w tym okresie dzieciom przez pediatrów. Pomaga bowiem skutecznie w podniesieniu odporności i zdecydowanie poprawia stan zdrowotny dzieci z alergiami czy astmą.

Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w Kołobrzegu?

Dumą miasta jest szeroka, piaszczysta plaża, która została poddana gruntownej rewitalizacji w 2014 roku oraz jedyne w Polsce, żelbetonowe molo o długości 220 m. Na jego końcu znajduje się również otwarta po rewitalizacji w 2014 r. kawiarnia, serwująca m.in. lody przygotowywane według tradycyjnych receptur.

W Porcie Pasażerskim znajduje się przystań, do której cumują statki wycieczkowe zabierające gości w rejs po redzie portowej Kołobrzegu lub na dłuższą wyprawę – na duńską wyspę Bornholm. Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Kołobrzegu z dziećmi jest także wizyta w latarni morskiej, z której tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta i portu, a w jej podziemiach zobaczyć wystawę imponujących minerałów.

Miasto Myszy w Kołobrzegu – odkryj tajemnice gryzoni! To właśnie ta jedna z niezwykłych miejscówek … atrakcje Kołobrzeg

Naprzeciwko przystani statków wycieczkowych, w podziemiach budynku, gdzie kiedyś mieściła się siedziba Kapitanatu Morskiego, obecnie znajduje się nietypowa wystawa – Miasto Myszy, która jest ogromną atrakcją dla dzieci interesujących się tymi ciekawskimi stworzonkami. Zamieszkuje je ok. 500 myszy różnych ras, w tym pigmejskiej, berberyjskiej oraz Astrex, które mogą swobodnie biegać po niezwykle fantazyjnie urządzonych dla nich sceneriach. Myszki zamieszkują więc kosmos, krajobrazy zimowe czy tropikalne, a zachwycone nimi dzieci przy okazji oglądania wystawy poznają dokładnie specyfikę życia tych gryzoni i ich sposoby przetrwania.

Ukryta Kraina – przygody w świecie baśni

Innym miejscem, którego zachwycone dzieci najczęściej nie chcą opuszczać, jest kołobrzeska Ukryta Kraina – interaktywna wystawa, której elementy najmłodsi mogą uruchamiać samodzielnie. Zlokalizowana przy ulicy Towarowej, tuż obok lubianej Restauracji Pod Winogronami, Ukryta Kraina zaprasza dzieci do stania się małymi czarodziejami. Każde z nich przy wejściu otrzymuje magiczną różdżkę, której dotknięcie oraz zaklęcie „Hokus Pokus Abrakadabra” powodują, że otwierają się magiczne wrota, a mieszkańcy Ukrytej Krainy ożywają. Można tu spotkać tak oryginalne i zabawne postacie, jak Panią Mysz goszczący wszystkich chętnie na herbatce, Pana Wiewióra – ogromnego wielbiciela masła orzechowego, płatającą figle Dziką Małpkę czy 5-metrowego Krokodyla Zębusia cierpiącego z powodu bólu zęba. Nie brakuje też krasnali, wróżek i żywych zwierząt, jak niezwykle przyjazne, białe króliki, złote rybki, ślimaki olbrzymy Achatina czy gekony lamparcie. To nie tylko doskonała rozrywka dla wszystkich dzieci, ale również niezapomniana lekcja empatii i szacunku do wszystkich stworzeń.

Muzeum 6D – Maszoperia – podróż do świata Maszopów

Maszopi byli członkami kaszubskich spółek rybackich powstających dla lepszej organizacji życia społecznego i trudnej pracy na morzu. Muzeum 6D – Maszoperia przybliża ich codzienne życie, legendy i zwyczaje dzięki niezwykłej wystawie, która zdecydowanie różni się od dawnych muzealnych ekspozycji. Tu wszystkie jej elementy wręcz zapraszają dzieci, aby ich dotknąć, a namalowane na ścianach obrazy robią niesamowite wrażenie dzięki okularom 3D wręczanym dzieciom tuż przy wejściu. Wokół rozbrzmiewają odgłosy, które brzmiały w uszach również Maszopom, szum wiatru i morza, krzyki mew, a także opowieści o czarach i magii, umilające rybakom długie zimowe wieczory. Maszoperia to miejsce, w którym dzieci czują się w pełni swobodnie, mogą biegać wokół, dotykać wszystkiego i głośno wyrażać swoje opinie. Jest więc idealnym przykładem muzeum, do którego warto zabrać nawet największych przeciwników tej formy zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *