Atrakcje w Kołobrzegu. Koniecznie odwiedź te miejsca dla rodzin.

Kołobrzeg to jedno z ciekawszych miejsc na polskim wybrzeżu. Miasto posiada długą i ciekawą historię, a co jeszcze bardziej godne podkreślenia historię, której ślady w tkance miejskiej możemy obserwować w postaci co najmniej kilku godnych zobaczenia zabytków. Już za sprawą samej obecności morza i portu Kołobrzeg to miasto, które nasze dzieci pokochają. I nic dziwnego, bo odpowiedź na pytanie czy Kołobrzeg to miasto przyjazne dzieciom? – odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak! Dla niedowiarków prezentujemy krótką listę zawierającą i tak jedynie tylko wycinek zalet miasta i rzeczy, za które Kołobrzeg pokochają nasze dzieci.

NAJLEPSZE ATRAKCJE W KOŁOBRZEGU:
1. Miasto Myszy. To wyjątkowe, jedyne takie na świecie miejsce, stworzone z myślą o najmniejszych turystach. Na wystawie dzieci będą miały okazję zobaczenia i obserwowania zachowań ponad 500 myszy różnych ras: myszki szare, brązowe, białe, bezwłose czy też z włosami kręconymi. Tak! Wszystkie je możemy tu spotkać w wyjątkowej przestrzeni, pełnej komnat i labiryntów. To zdecydowanie miejsce, które pokochają zarówno dzieci, jak i rodzice.

2. Muzeum 6D. Kolejne wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które zostało złożone oraz zaprojektowane z myślą o dzieciach. Mimo nazwy nie ma nic wspólnego z typowym, nudnym muzeum z eksponatami, których nie można dotykać, ukrytymi za szybami. W Muzeum 6D można wszystkiego dotknąć i żywiołowo reagować na niespodzianki, które napotkamy na naszej trasie. Dzięki okularom 3D zarówno my, jak i nasze pociechy będziemy mogli poczuć się jak podczas podróży czasie do roku 1913. Będziemy mogli gościć na pokładzie statku, z tamtego okresu oraz w rybackiej wiosce. To jedyne takie miejsce w Europie.

3. Ukryta Kraina. Kolejna z unikatowych w skali kraju i Europy miejsce, które istnieje w Kołobrzegu z myślą o dzieciach. W Ukrytej Krainie zwiedzający na wejściu dostają magiczne różdżki, przy pomocy których dzieci mogą odkrywać wyjątkową przestrzeń i wchodzić interakcje z magicznymi mieszkańcami tej Krainy.

4. Morskie przygody. Ahoj przygodo! – z pewnością tak właśnie będą chciały zakrzyknąć nasze dzieci, kiedy poinformuje je o wycieczce do kołobrzeskiego Portu. Dodatkowo ucieszą się zapewne, jeśli uświadomią sobie, że na oglądaniu cumujących tam statków się nie skończy. Warto wybrać się z całą rodziną na dostosowane do potrzeb dzieci morskie rejsy turystyczne. Trwające 40 minut przygoda z pewnością spodoba się dzieciom. Dla rodzin, które lubią oglądać nowe miejsca i będąc w Kołobrzegu zechcą się wybrać nieco dalej, świetnym pomysłem będą wycieczki katamaranem rejsowym na duńską wyspę Bornholm. To świetny pomysł na jednodniową wycieczkę.

5. Piękne plaże i nie tylko. Szczególnie latem największą atrakcją dla dzieci okaże się bez wątpienia morze oraz plażą. W Kołobrzegu możemy liczyć na bogatą infrastrukturę i wiele możliwości rozrywki. Plaże są szerokie, zadbane i czyste. W ich bliskości istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego różnego typu. A morze piękne i bezpieczne, ponieważ kołobrzeskie kąpieliska są strzeżone przez ratowników. Dodatkowo nad morzem można spędzić czas także na pięknej, wyjątkowej, położonej bezpośrednio nad brzegiem promenadzie. Warto odwiedzić także kołobrzeskie molo i zabrać dzieci na falochron.

6. Latarnia morska i inne ciekawe zabytki. Być może nie wszystkie dzieci lubią typowe zwiedzanie i oglądanie zabytków, ale Kołobrzeg jest takim miejscem, w którym jest co najmniej kilka zabytkowych obiektów muzeów które z pewnością zainteresują pociechy w każdym wieku.

Dobrze zaprezentowana i uzupełniona opowieścią rodziców starówka kołobrzeska pozwoli dzieciom przenieść się do czasów średniowiecznych. Nawet Ratusz Miejski ma tu potencjał, aby zachwycić najmłodszych ponieważ wygląda jak obronny zamek z bajki. Nasze pociechy z pewnością zainteresuje także kołobrzeska latarnia morska, którą można zwiedzać, a po wdrapaniu się na górę podziwiać rozległe widoki i nadmorską panoramę. W Latarni znajduje się także wystawa minerałów z całego świata. W Kołobrzegu nie brakuje także ciekawych muzeów o nieszablonowej tematyce, która zainteresuje dzieci. Przykład może stanowić Muzeum Bursztynu, którym będziemy mogli zobaczyć 2,5 kilogramowy bursztyn oraz odwiedzić odwzorowany historyczny zakład, w którym obrabiano bursztyny. Inny ciekawym dla dzieci miejscem może okazać się Muzeum Figur Woskowych, w którym dzieci będą miały okazję zobaczyć z bliska osoby, które wcześniej znały jedynie z telewizji. No właściwie ich woskowe podobizny, ale z pewnością będzie to duże przeżycie. Kolejną atrakcją, o której warto wspomnieć może być Park Linowy, to zdecydowanie rozrywka dla odważnych. Fanów militariów ucieszy wizyta w Skansenie Morskim , która będzie stanowić okazję do zobaczenia jednostek pływających z różnego okresu czy też wizyta w Bastion Panzer . To prawdziwy wojskowy poligon, możemy na nim skosztować wojskowej grochówki lub też wybrać się na strzelnicę. Dzieci zainteresuje z pewnością także tematyczny park rozrywki, który pozwoli im na przeniesienie się do Indiańskiej Wioski oraz do miasteczka na dzikim zachodzie. Z pociechami warto odwiedzić także kołobrzeskie parki. Jest ich 6, każdy z nich jest inny, w każdym z nich historia spotyka się z piękną przyrodą, ukształtowaną i zaprojektowana przez człowieka w różnych stylach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *