Co robić w Kołobrzegu jak już odwiedzisz atrakcje w Kołobrzegu?

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce na polskim wybrzeżu, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich (i nie tylko) wczasowiczów. To miasto o długiej i ciekawej historii, którą w wielu miejscach można tu po prostu poczuć, na przykład w wąskich, wciąż mających średniowieczny charakter, uliczkach kołobrzeskiej starówki. W mieście nie brakuje ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z naszymi dziećmi. Jeśli nie wierzycie na słowo – rozumiemy. I dlatego prezentujemy listę ciekawych miejsc w Kołobrzegu, które czynią je miejscem idealnym na rodzinny wypad z dziećmi. A więc zaczynamy!

1. Uzdrowiskowa część miasta Kołobrzeg i jej wyjątkowy klimat.
Miasto leży na wyjątkowym obszarze określanym jako Pobrzeże Kołobrzeskie. Kraina ta charakteryzuje się występowaniem unikatowe, bardzo zróżnicowanego klimatu miejscowego. Na samym terenie miasta występuje kilka mikroregionów klimatycznych. Nic więc dziwnego, że ta charakterystyczna cecha tego miejsca i jej prozdrowotny dla ludzkiego organizmu charakter już dawno zostały docenione i miasto posiada status uzdrowiska. To czyni z Kołobrzegu doskonałe miejsce do odpoczynku, równocześnie dając możliwość zadbania o swoją odporność i zdrowie. Jak widać podczas wyjazdu można zadbać o zdrowie dzieci.

2. Unikatowa promenada.
Kołobrzeg może poszczycić się wyjątkowo atrakcyjną i unikatową jak na polskie realia promenadą biegnącą nad samym morzem,. Dosłownie. Od morza oddzielają ją jedynie metry Dzielą ją od morza jedynie metry. To świetne miejsce do spacerów oraz punkt widokowy do obserwacji plaży i morskich pejzaży.

3. Kołobrzeskie Parki.
Nie samym morzem Kołobrzeg żyje. W mieście nie brakuje także innych pięknych miejsc. Jednym z nich bez wątpienia są historyczne Kołobrzeskie Parki miejskie, w których nie brakuje ciekawych miejsc, zabytków i śladów historii miasta. W mieście jest sześć parków, w różnych stylach. Na szczególną uwagę zasługuje Park im. S. Żeromskiego. To zabytkowy (Park oficjalnie znajduje się w rejestrze zabytków) pochodzący z XIX wieku ogród w uzdrowiskowej części miasta, niegdyś zwanym Parkiem Plażowym. Położony jest wzdłuż wybrzeża na zadrzewionych terenach wydm. Oficjalnie Park w obecnej formie powstał 1953 roku. Na uwagę w nim zasługują szczególnie walory przyrodnicze, w tym pomnik przyrody: cypryśnik błotny o obwodzie 227 cm. Ale także mała architektura, taka jak Pomnik Zaślubin Polski.

4. Kołobrzeska starówka.
Spacerując po niej możemy poczuć się jak w średniowiecznym miasteczku. Z tego okresu pochodzi bowiem układ uliczek. Są one wąskie i wytyczone tak, aby krzyżowały się zawsze pod kątem prostym. Wyjątkowy neogotycki gmach Ratusza i katedra to obiekty, których nie wolno pominąć podczas zwiedzania miasta. Na kołobrzeskiej starówce zachowały się też dwie w pełni oryginalne średniowieczne kamienice oraz prawdziwy rarytas – Wieża prochowa, która jest najstarszym zabytkiem miasta i stanowi pozostałość po jego średniowiecznych murach obronnych. Warto pokazać naszym dzieciom kawałek historii.

5. Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnie morskie to bez wątpienia jedne z najbardziej intersujących i fascynujących obiektów na polskich wybrzeży. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje ta usytuowana w Kołobrzegu. Koniecznie trzeba ją zobaczyć. Ma 26 metrów wysokości i jest udostępniona do zwiedzania dla turystów, więc możliwe jest wejście na samą jej górę, skąd rozpościerają się piękne widoki na morską panoramę. W latarni znajduje się również Muzeum Minerałów, w którym można zobaczyć wiele eksponatów z całego świata: kamienie i minerały, ale też ogromne muszle.

6. Molo w Kołobrzegu.
Kolejnym punktem obowiązkowym podczas nadmorskich spacerów w Kołobrzegu jest molo. Kołobrzeskie molo ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Warto po nim pospacerować, by móc nieco głębiej wejść w morze suchą stopą. Molo to piękne miejsce o każdej porze roku.

7. Port w Kołobrzegu.
Port morski w Kołobrzegu to kolejne w wyjątkowych miejsc w mieście, które po prostu trzeba zobaczyć. Można się tu pojawić po to, aby podziwiać statki, ale także wybrać się stąd na małą wycieczkę i krótki rejs widokowy po Bałtyku. Ogromną atrakcją są także wypływające stąd statki wycieczkowe na Bornholm. Duńska wyspa to wspaniałe miejsce na jednodniową wycieczkę i rozrywkę podczas pobytu w Kołobrzegu.

8. Skansen morski.
Miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy militariów, przy okazji wizyty w Porcie w Kołobrzegu. Można tu podziwiać zabytkowe jednostki morskie, pochodzące z różnych okresów historii. To z pewnością zainteresuje niejedno dziecko.

9. Ciekawe miejsca także na peryferiach.
Również na Kołobrzeskich terenach podmiejskich znajdziemy wiele ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc. Za taki przykład może posłużyć Bastion Panzer – czyli prawdziwy poligon wojskowy, na którym każdy może poczuć się jak komandos podczas szkolenia. W tym Centrum Atrakcji Wojskowych możemy liczyć na zobaczenie kolekcji militariów. Znajdują się tu także poligon i strzelnicę.

10. Piękne kołobrzeskie plaże.
To bez wątpienia ciekawe miejsce, o którym nie można zapomnieć opisując kołobrzeskie atrakcje i punkty miasta warte zobaczenia. Plaże w Kołobrzegu są szerokie, czyste i zadbane. Atrakcyjne dla turystów i mieszkańców o każdej porze roku. Można podziwiać na nich zachody słońca, latem zażywać kąpieli słonecznych i jeśli naprawdę dopisze pogoda to także morskich, a niezależnie od pory roku niezwykłym doświadczeniem będzie spacer po kołobrzeskim falochronie.
Pisząc o planowaniu rodzinnego wypadu z dziećmi w Kołobrzegu nie sposób nie wspomnieć o kwestii noclegu, z którego znalezieniem nie będziemy tu mieć problemu. Kołobrzeg może bowiem poszczycić się bardzo rozbudowaną infrastrukturą hotelową i noclegową. Znajdziecie tu zarówno uzdrowiska, pensjonaty, apartamenty czy też hotele z salami zabaw i animatorami. Wszystko zależy od waszego pobytu i potrzeb.

Odwiedzając atrakcje w Kołobrzegu koniecznie zobacz Ukrytą Krainę w Kołobrzegu, Miasto Myszy niedaleko latarni w Kołobrzegu oraz Muzeum 6D.

Do zobaczenia w Kołobrzegu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *