Kołobrzeg – miasto atrakcyjne dla dzieci i rodzin.

Kołobrzeg – miasto idealne dla rodzin i dzieci, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo niezwykłych atrakcji.

Wyjeżdżając gdzieś z dziećmi, czy to na wakacje, czy na krótsze wyjazdy, zastanawiamy się nad specjalnymi atrakcjami tylko dla nich. Czy to jednak jest aż tak naprawdę ważne?

Odpoczynek od wakacji

I tak i nie. Jeśli mówimy tutaj o momentach, gdy na dłuższych wakacjach przebywamy np. w pensjonacie/hotelu, to na pewno jest ważną sprawą, by dziecko miało zajęcie także np. przed spaniem, w czasie niepogody, czy po prostu naszego odpoczynku w tym miejscu. Nie można przecież przez cały dzień (i dzień w dzień) zwiedzać, czy przebywać na plaży itp. Od tego też czasami trzeba odpocząć. Nie tylko dziecko, ale także my będziemy potrzebować wtedy czegoś, czym będziemy się mogli zająć.

Nie musi być to od razu nie wiadomo co. Wystarczy miejsce, w którym będzie można przeczytać książkę, TV z odpowiednimi programami, dostęp do internetu, czyli chociażby do bajek. Nie zaszkodzi też sala, gdzie można będzie pograć np. w pingponga, a także plac zabaw, szczególnie taki, na którym będzie się można bawić niezależnie od pogody. Znalezienie takiego miejsca, to jest tylko kwestia wyboru odpowiedniego miejsca zakwaterowania.

Dziecięcy świat magii w Kołobrzegu

Jednak czy samo miejsce musi być pod tym względem wyjątkowe? Tu już niekoniecznie, bo cóż by to mogło zresztą oznaczać? Zabytkowe wesołe miasteczko? Jeśli tak myślimy, to zapominamy o tym, jaki był dla nas świat, gdy sami byliśmy dziećmi, jak wiele miejsc nas ciekawiło, a także o tym ile z nich było wtedy dla nas miejscami magicznymi. Być może nie można powiedzieć tego o jakimś „nudnym” muzeum (które w dorosłym wieku okazuje się już nie takie nudne), ale latarnia morska, zamek, pałac, zabytkowy ratusz? Już same w sobie zaintrygują dziecko, a jeśli my sami dodamy do tego trochę magii? Opowiemy legendę związaną z danym miejscem, dorobimy naszą własną, którą potem przez lata ze śmiechem będziemy wspominać?

Magiczną atrakcją w Kołobrzegu jest Ukryta Kraina zlokalizowana blisko kołobrzeskiego portu. Na przestrzeni 400m2 zlokalizowany jest magiczny świat, gdzie dzieci dostają czarodziejską różdżkę i czarują różnymi przedmiotami i postaciami. Ukryta Kraina w Kołobrzegu jest otwarta przez cały rok i przyciąga rodziny z całego świata.

Obiekty zupełnie niemagiczne w Kołobrzegu?

Zresztą takim miejscem/obiektem nie muszą być tylko wyżej wspomniane, czyli obiekty duże i posiadające pewną magię, którą zakładały już ich projekty. A co z obiektami, które zdecydowanie nie miały być magiczne, czyli np. z obiektami wojskowymi? Kiedyś dawały schronienie albo budziły strach, ale dzisiaj wiele z nich, to już tylko obiekty historyczne udostępnione do zwiedzania. Czy w nich dziecko też może dostrzec coś ciekawego? Oczywiście. W samym ich pierwotnym przeznaczeniu, bo przecież armata to wielka atrakcja także dla dzieci. A może przede wszystkim dla dzieci? Ale armata itp. to nie koniec atrakcyjności takiego miejsca.

Kołobrzeg i Reduta Solna

Jednym z miast, które posiadają taki obiekt, a nawet obiekty, jest Kołobrzeg. Mowa tu o pozostałościach kołobrzeskiej twierdzy. Szczególnie magicznie prezentuje się XIX-wieczna Reduta Solna. Ten obronny budynek równie dobrze można by umieścić w jakiejś bajce i nadać mu zupełnie inny charakter. To czy zamieszkuje go dobry, czy może jednak zły czarodziej, to byłaby kwestia do ustalenia, ale z jego bajkowym wyglądem każdy, chociaż posiadający odrobinę wyobraźni, raczej się zgodzi. Wrażenie to robią dwa koliste budynki. Jeden z nich zwieńczony jest wieżyczką. Uroku dodają też niewielkie schodki prowadzące do reduty. Ciekawe jest także wnętrze. Dach, dzięki odpowiedniej konstrukcji, nie potrzebuje dodatkowego wsparcia, co pozwoliło uzyskać w środku przestronną salę, która też zrobi spore wrażenie na naszych dzieciach. Ma trochę z piwnicy, trochę z jakiejś…. smoczej jaskini… Na pewno wyobraźnia – także dorosłych – ma tu sporo do pokazania.

Tuż obok znajduje się jeszcze tajemniczy budynek w ziemi, czyli dawny magazyn. Armata, a jakże, także się znajdzie. A to nie wszystko, bo tuż obok znajduje się Skansen Morski, czyli część Muzeum Oręża Polskiego, a w nim, chociażby wielki okręt, czyli kolejna dziecięca atrakcja.

W Kołobrzegu jest… wszystko

Jeśli chodzi o Kołobrzeg, to oczywiście nie jest koniec atrakcji, które spodobają się także dzieciom. Skoro o Muzeum Oręża Polskiego mowa, to w Kołobrzegu zobaczymy także jego część lotniczą. Nie zabraknie wspomnianego pałacu i ratusza, któremu także nie można odmówić bajkowego wyglądu, jest też oczywiście latarnia morska i wiele, wiele innych miejsc i obiektów. Z pięcionawową i wysoką na 74 metry bazyliką na czele. Morze, plaża, statki, smażona ryba, lody… Czego chcieć więcej? I komu to się bardziej spodoba – dorosłym czy dzieciom? Remis?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *