Nietypowe atrakcje Kołobrzeg – co robić z dziećmi i całą rodziną

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu 

Hotel, plaża, park, basen, sala zabaw, coś pysznego do jedzenia, a potem od początku: hotel, plaża, park, basen, sala zabaw. Tak zazwyczaj wyglądają wyjazdy na wakacje rodzin z dziećmi. Oczywiście takie leniwe dni są bardzo potrzebne, szczególnie gdy na co dzień dużo pracujemy, jednak warto urozmaicić sobie każdy wyjazd nietypowymi atrakcjami, których w Kołobrzegu jest naprawdę dużo. W artykule dowiesz się, gdzie warto się wybrać z rodziną, by nasz urlop był niezapomniany. Dużo zabawy, trochę nauki, a przy tym możliwość zrobienia niezwykłych zdjęć. Gdzie zatem można znaleźć nietypowe atrakcje Kołobrzeg? 

Atrakcje Kołobrzegu, które bawią, uczą i zapadają w pamięć na długo

W Kołobrzegu powstały dwie ogromne interaktywne sale, w których dzieci wraz z rodzicami mogą odbywać ścieżki edukacyjne, a przy tym świetnie się bawić. Cała sceneria tych pomieszczeń przypomina raczej grę komputerową niż świat realny. Właśnie dlatego miejsca te wywołują ogromne emocje i zapadają w pamięć na długo. Mowa tu oczywiście o Muzeum 6D – Maszoperia i obiekcie zwanym Ukryta Kraina. 

Muzeum 6D mieści się na ulicy Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu na promenadzie przy Ośrodku KIELCZANKA. Atrakcje w Muzeum 6D przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Każdy przy wejściu otrzymuje specjalne okulary, dzięki którym efekty, jakie stworzono wewnątrz, będą jeszcze bardziej zaskakujące. Wewnątrz znajdują się sale i korytarze, obrazy malowane techniką 3d, makiety zwierząt, sieci rybackie, morskie stworzenia, rybacy, bulaj, kutrowy dzwon, wiedźma, a to wszystko w kolorowej scenerii. Przechadzając się korytarzami, poznajemy historie rybaków, słuchamy legend związanych z kulturą maszopów (czyli członków Maszoperii) i poznajemy zwyczaje ludzi, którzy żyli w Kołobrzegu przed wiekami. Nauka w wakacje nabiera w takim miejscu zupełnie innego znaczenia. Dzieci i dorośli poznają wiele historycznych faktów bez czytania opisów, bez dotykania książek za to świetnie się bawiąc.

Podobne doznania zapewnia druga interaktywna sala – Ukryta Kraina, jednak tu przenosimy się w świat baśniowych postaci. Całoroczne atrakcje Kołobrzegu są na tyle interesujące, że wielu turystów przyjeżdża tu nie tylko po to, by spędzać czas nad morzem. W Ukrytej Krainie każdy uczestnik zabawy otrzymuje czarodziejską różdżkę, dzięki której może ożywiać świat znajdujący się wewnątrz. W miejscu, w którym odnajdziemy gwiazdkę, musimy pomachać różdżką i wypowiedzieć zaklęcie. Wówczas otworzą się drzwi, postaci zaczną do nas mówić lub się ruszać, a cała zabawa przenosi nas w magiczny świat.
Tego typu rozrywki dla dzieci angażują wszystkie zmysły, uczą i są na tyle nietypowe, że nikt nie uwierzy, jak będą potem opowiadały, gdzie były.

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu można by wymieniać godzinami, ale tych nietypowych jest zaledwie kilka. Kolejną przedziwną atrakcją, której nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie!, jest Miasto Myszy. Brzmi niepozornie, ale takie nie jest. Plątanina korytarzy wypełnionych kolorami, grafikami i przeróżnymi sceneriami prowadzi nas do pięciu sal, w których odbywa się ścieżka edukacyjna. W salach o tematyce: kosmos, zima, wakacje, miasto myszy i tropiki dowiadujemy się wielu ciekawych faktów o życiu i zwyczajach tych małych gryzoni. Łącznie w obiekcie znajduje się ponad pół tysiąca żywych myszy o przeróżnych kolorach. Są tu myszy długowłose, zupełnie łyse, małe, duże, żyjące w domkach, małych pokoikach, w balonie, pod wieżą Eiffla i wielu innych ciekawych sceneriach.

Miejsce to ma również znaczenie terapeutyczne. Niemal każdy, kto boi się myszy, wychodzi stąd z uśmiechem. Gryzonie zostały tu ukazane w tak bajkowy i ciekawy sposób, że ewentualna awersja do tych małych stworzeń ginie bezpowrotnie po wejściu do Miasta Myszy.
Co zrobić, gdy boję się myszy? Jedź do ich miasta — Miasto Myszy znajduje się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu tuż przy Latarni Mirskiej.

Przepis na udane wakacje z dziećmi

Dzień lenistwa w hotelu przeplatany z dniem aktywności w niebanalnych atrakcjach turystycznych to przepis na udane wakacje dla całej rodziny. Nikt nie lubi każdego dnia przesiadywać w hotelu, nawet jeśli ten zawiera wszystkie niezbędne wygody. Co dzisiaj warto zwiedzić w Kołobrzegu? Muzeum 6D, Miasto Myszy, a może Ukrytą Krainę? Bez względu na to, którą z atrakcji wybierzesz, możesz mieć pewność, że czegoś takiego jeszcze nie widziałeś. Na pamiątkę można zabrać zdjęcia, których każdy będzie nam zazdrościł. Bo gdzie indziej zrobisz zdjęcie z myszką, która żyje pod wieżą Eiffla?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *