Wyjazd z dziećmi do Kołobrzegu – co robić, co zwiedzać

W Kołobrzegu nie można się nudzić. Czasy, gdy kojarzono to miasto wyłącznie z pięknymi plażami, nowoczesnymi hotelami i prozdrowotnym klimatem już dawno minęły. Dziś można znaleźć tu cały wachlarz atrakcji dla dzieci w Kołobrzeg.

Dzieci w każdym wieku, dorośli, starsi, ludzie aktywni, nowocześni i tradycjonaliści – każdy znajdzie tu rozrywki, dzięki którym miło spędzi czas.

Wyjazd z dziećmi do Kołobrzegu zawsze jest przygodą, szczególnie że atrakcji wciąż przybywa.

Najlepsze atrakcje Kołobrzeg pod dachem dla dzieci w Kołobrzegu


Ukryta Kraina
 to obiekt, który trzeba odkryć całą rodziną, gdy tylko przyjedziemy do Kołobrzegu. Na szczęście jej lokalizacja nie jest tajemnicą. Mieści się ona 100 m od Latarni Morskiej, na ulicy Obrońców Westerplatte 18 E. Przy wejściu otrzymujemy czarodziejskie różdżki i odbywamy interaktywną podróż. Mamy możliwość ożywiania postaci, rozwiązywania zagadek, podziwiania pięknych bajkowych scenerii i zrobienia sobie fotografii w nietypowym miejscu. Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg jako miasto oferuje na każdym kroku, jednak tę magiczną przygodę można przeżyć tylko w Ukrytej Krainie.

Kolejnym topowym miejscem w Kołobrzegu, które przypadnie do gustu każdemu dziecku, a i dorośli na pewno nie będą się nudzić, jest Muzeum 6D. Tu przy wejściu otrzymujemy specjalne okulary (jak w kinie), by cieszyć się niezwykłymi widokami poruszających się trójwymiarowych obrazów malowanych techniką 3D. Na ul. Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu mieści się Muzeum 6D, którego nazwa może być myląca, bo z tradycyjnym muzeum pełnym gablotek, z pozamykanymi eksponatami nie ma ono nic wspólnego. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu, które można odnaleźć w Muzeum 6D zapadają na długo w pamięć, gdyż oddziałują na wszystkie zmysły, wzbudzają wiele emocji i rozwijają wyobraźnię. To nowoczesne miejsce, które łączy tradycyjne baśnie i historię Kołobrzegu z bajkową, kolorową i ciekawą scenerią.

Najciekawsze atrakcje Kołobrzegu, to miejsca, które przyciągają uwagę każdego i zapewniają świetną zabawę. Jednym z nich jest tak zwane Miasto Myszy. Sprawdzono, że nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym zgromadzono ponad pół miliona osobników żywych myszy, przeróżnych ras, a to wszystko w niezwykłej scenerii. Okazy mieszkające w Mieście Myszy mieszczącego się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu umieszczone zostały w przepięknych domkach pełnych zminiaturyzowanych makiet. Można znaleźć tam myszy rozkosznie biegające po makiecie parku, placu budowy, mieszkaniu, wieży Eiffla, autobusie i w dziesiątkach innych scenerii.

Najlepsze atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu w Kołobrzegu

Oczywiście na pierwszym miejscu musi znaleźć się Plaża w Kołobrzegu. Plaże tu są czyste, zadbane, piękne i uwielbiane przez turystów. Jeśli ktoś woli mniej zaludnione miejsca, może udać się na spacer po jednym z wielu Kołobrzeskich parków lub na niezwykle długi falochron. Spacer wgłąb morza, jest również możliwy, gdy udamy się na nowoczesne, trwałe, niedawno w całości odrestaurowane molo w Kołobrzegu.

Kolejnym sposobem na miłe spędzenie czasu w Kołobrzegu na świeżym powietrzu z dziećmi, jest udanie się do parku linowego. Znajdują się tam trasy o różnym stopniu trudności. Dzięki temu dzieci w różnym wieku i dorośli mogą świetnie się bawić.

W samym Kołobrzegu lub w jego pobliżu powstało mnóstwo parków rozrywki, w których można się bawić na świeżym powietrzu. Dwa z nich zasługują na szczególne wyróżnienie: Miasteczko Dziki Zachód, gdzie można poznać życie rewolwerowców, przy okazji świetnie się bawiąc i Pomerania Fun Park – olbrzymie wesołe miasteczko.

Wyjazd do Kołobrzegu z dziećmi jest świetnym pomysłem, gdyż czeka tam na nas mnóstwo atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *