Parki rozrywki w Kołobrzegu. Jakie atrakcje Kołobrzeg?

Wybierając Kołobrzeg na miejsce wakacji lub wyjazdu w innym terminie z dziećmi, warto mieć na uwadze kilka atrakcji dodatkowych poza leniwym plażowaniem i cieszeniem się morskimi falami. Dziecięca uwaga potrafi dość szybko potrzebować nowych bodźców, a nic nie zapewni ich lepiej niż powstające coraz liczniej w całej Polsce parki rozrywki czy magiczne krainy pozwalające na beztroską zabawę najmłodszych całymi godzinami. Jakie tego typu atrakcje w Kołobrzegu można znaleźć w samym mieście oraz nieopodal miasta? Oto propozycje kilku z nich dla rodzin z dziećmi.

Pomerania Fun Park pod Kołobrzegiem

W samym Kołobrzegu nie ma akurat parków rozrywki, ale kilka takich miejsc znajdziemy w najbliższej okolicy. Jeśli poruszamy się samochodem, co zwykle wybierają rodziny decydujące się na wakacje z dziećmi, dojedziemy do wielu z nich bez większych problemów. W miejscowości Pyszka położonej niecałe 15 km od Kołobrzegu, otwarty został dość niedawno Pomerania Fun Park, gwarantujący dzieciom moc atrakcji. Znajdą tutaj uwielbiane, ogromne dmuchańce, karuzele i kolejki dla najmłodszych, metalowe drabinki, zjeżdżalnie, ruchome mostki, a także wspaniały „małpi gaj” w zadaszonej hali, w którym zachwycone dzieciaki spędzają całe godziny. Pomerania pozwala również bawić się w Wodnym Świecie, gdzie najmłodsi znajdą baseny o głębokości przystosowanej do ich wieku oraz dmuchane zabawki czy zjeżdżalnie, na których zabawa będzie prawdziwą przyjemnością. Nieco starsi wiekiem wielbiciele rozrywek tematycznych mogą z kolei spędzić czas na warsztatach prowadzonych w wiosce wikingów, gdzie ćwiczy się m.in. strzelanie z łuku, rzut włócznią, przeciąganie liny czy walkę na desce. Odbywają się tutaj również warsztaty garncarskie, zdobień wykonywanych na skórze czy tkackie warsztaty z wiedźmą. Pomerania to obecnie największy park rozrywki znajdujący się na Pomorzu Zachodnim, który gwarantuje dobrą zabawę całej rodzinie, a dzięki atrakcjom umieszczonym pod dachem, jak „małpi gaj” staje się idealnym celem wycieczki w deszczowy dzień, kiedy niemożliwe jest plażowanie.

Dziki Zachód Park Rozrywki Zieleniewo

Oddalony z kolei o niecałe 5 km i 7 minut jazdy samochodem z Kołobrzegu leży kolejny park rozrywki, tym razem skupiony tematycznie wokół Dzikiego Zachodu. Można tu spotkać postacie rodem z filmów w Western City, gdzie przeżyjemy napad na bank czy gorączkę poszukiwaczy złota. Możemy też wziąć udział w byk rodeo, pokręcić się na kowbojskiej karuzeli lub wziąć udział w westernowej loterii. Kolejną strefą rozrywki w parku w Zieleniewie jest wioska indiańska, przenosząca w czasie do okresu gorączki złota w Stanach Zjednoczonych. Impulsem do stworzenia parku rozrywki w Zieleniewie stały się przede wszystkim konie, których hodowla jest pasją właścicieli tego miejsca. Wszyscy młodzi wielbiciele tych wspaniałych zwierząt mogą więc skorzystać tutaj z przejażdżek konnych. Miłośnicy rozrywek podnoszących nieco poziom adrenaliny wybiorą z kolei jazdy quadami po specjalnym torze przeszkód czy spróbują swoich sił na crazy cartach. Dla najmłodszych ogromną atrakcją będzie natomiast jazda beczkowozem. Dziki Zachód to także wyjątkowe wesołe miasteczko, w którym znajdują się kule wodne, ścianki wspinaczkowe, beczka śmiechu czy atrakcja specjalna dla odważnych – rower na linie. Moc atrakcji dostępnych w parku rozrywki w Zieleniewie powoduje, że jest to miejsce, w którym cała rodzina będzie się świetnie bawić w przerwie od plażowania.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu

Choć w samym Kołobrzegu nie ma dużych parków rozrywki, to jednak miasto oferuje również mnóstwo miejsc atrakcyjnych dla najmłodszych. Oprócz Muzeum 6D – Maszoperii przybliżającego historię i kulturę Kaszubów czy Miasta Myszy zamieszkiwanego przez setki tych uroczych gryzoni, dzieci zachwycone są Ukrytą Krainą, gdzie odbywają prawdziwie magiczną podróż w świat czarów i baśni. Każde dziecko przy wejściu do Ukrytej Krainy otrzymuje magiczną różdżkę, której dotknięcie uruchamia kolejne postacie zamieszkujące tę bajkową, interaktywną przestrzeń. Herbatka u Pani Myszy, spotkanie z Dziką Małpką płatającą figle czy krokodylem Zębusiem cierpiącym na ból zęba pozwolą dzieciom spędzić w Ukrytej Krainie czas pełen przygód i fantazji, który z pewnością będą długo wspominać z przyjemnością.

Park linowy w Kołobrzegu

Energia rozpierająca dzieci może znaleźć też ujście w zorganizowanym w Kołobrzegu parku linowym zlokalizowanym w Parku Teatralnym przy RCK. W sezonie wiosennym i letnim będzie to doskonała rozrywka dla nieco starszych dzieci, które uwielbiają próbować swoich sił na trasach o różnych trudnościach. Specjalnie przygotowany układ lin, podestów, drabinek, siatek i innych zawieszonych nad ziemią konstrukcji gwarantuje emocje podczas pokonywania trzech wyznaczonych tutaj tras dla osób w różnym wieku.

Jedna odpowiedź do “Parki rozrywki w Kołobrzegu. Jakie atrakcje Kołobrzeg?”

  1. Avatar for ukr345 Ania pisze:

    Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *